Poniedziałek, 10 września 2018, 00:01

Mistrzostwa w Estonii, skakali w Ruce, Lillehammer i Einsiedeln

Jarkko Maeaettae
Jarkko Maeaettae
fot. Tadeusz Mieczyński

W cieniu zawodów Pucharu Kontynentalnego w Stams i zmagań w Czajkowskim rozgrywanych w ramach Letniego Grand Prix, w Europie toczono boje na kilku innych skoczniach. Estończycy rozegrali w Otepaeae krajowe mistrzostwa, konkursy odbywały się też w Finlandii, Norwegii i Szwajcarii. Zapraszamy na krótki przegląd weekendowej rywalizacji.

Otepaeae

Mistrzem Estonii został Kevin Maltsev, który wygrał konkurs ze znaczną przewagą nad drugim zawodnikiem. Oddał skoki na odległość 95 i 99,5 m. Pozycje numer 2 i 3 przypadły specjalistom od kombinacji norweskiej, która w Estonii funkcjonuje na dużo wyższym niż skoki narciarskie poziomie. Srebro wywalczył Kristjan Ilves, który w swoim dorobku ma już podium zawodów Pucharu Świata oraz triumf w Letnim Grand Prix, a brąz Ivo Niklas Hermanson. Na starcie nie pojawił się Artti Aigro. Uczestnik ostatnich igrzysk olimpijskich przebywał w tym czasie w Czajkowskim, gdzie jednak dane mu było poskakać tylko w seriach treningowych. Konkurs pań wygrała Annemari Bendi, a zawody drużynowe zespół Elva w składzie Kevin Maltsew, Andreas Ilves i Kristjan Ilves. Tym razem najdalej skakał ten ostatni.

Wyniki:
Konkursy indywidualne
Konkurs drużynowy


Ruka

Także w ten weekend, w zawodach rozgrywanych na skoczni w Ruce, rywalizowali Finowie. Wczoraj nieliczni kibice przybyli pod dobrze znaną z zawodów Pucharu Świata skocznię byli świadkami kilku bardzo dalekich skoków. Wygrał Jarkko Maetaeae po próbach na 142 i 145 metrów. Drugie miejsce zajął prowadzący po pierwszej serii Antti Aalto lądując na 143 i 142 metrze. Na trzeciej pozycji, z dużą stratą do wyżej wymienionej dwójki, uplasował się Andreas Alamommo. W konkursie pań, w którym udział wzięły tylko dwie zawodniczki, Julia Tervahartiala wyprzedziła Susannę Forsstroem. W niedzielę ponownie triumfował Maeaeatae po dwóch skokach na 141 metrów. Drugie miejsce ex-aequo zajęli Aalto i Alamommo. Konkurs pań zakończył się takim samym rozsztrygnięciem jak dzień wcześniej.

Wyniki - sobota:
Konkurs mężczyzn
Konkurs kobiet

Pełne wyniki niedzielnych zmagań są jak do tej pory dostępne tylko na profilu facebookowym Finnish Ski jumpers.

Lillehammer

W sobotę i niedzielę Norwegowie bez swoich czołowych skoczków rywalizowali w zawodach Sommerhoppuka Konica Minolta Norges Cup. W najważniejszej klasie, Elite, triumfował dwukrotnie 18-letni Thomas Aasen Markeng, drużynowy brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata juniorów w Kanderstegu, który nie dawno miał okazję poznać po raz pierwszy smak rywalizacji w zawodach Letniego Grand Prix. Zawodów w Hakubie nie wspomina jednak miło, bowiem w pierwszym konkursie zajął 33 miejsce, a w drugim został zdyskwalifikowany. Wczoraj i dziś dwukrotnie różnicą kilku punktów wyprzedził Jespera Oedegarda. Tradycyjnie w ramach zawodów skakali tez zawodnicy nieprzynależący do klasy Elite, a także juniorzy, panie i weterani.

Wyniki:
Konkurs sobotni
Konkurs niedzielny


Einsiedeln

W miniony weekend zainaugurowano też zmagania w ramach cyklu Alpen Cup, w którym rywalizują młodzi skoczkowie z krajów alpejskich. Tym razem gościnnie pojawili się też Czesi, którzy jednak stanowili tło dla najlepszych. W sobotę triumfował Austriak David Haagen przed swoim rodakiem, Miką Schwannem i Słoweńcem Jernejem Presecnikiem. W niedzielę w torpedowanych przez wiatr jednoseryjnych zawodach Haagen powtórzył swój wynik z dnia wczorajszego, a kolejne miejsca na podium zajęli tym razem, Niemiec Raimund Phillip i reprezentant Słowenii, Lovro Vodusek.

Wyniki:
Konkurs sobotni
Konkurs niedzielnyAdrian Dworakowski, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (4482) ilość komentarzy: (14)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Wisła HS134
18.11.2018
godz. 15:00
Niedziela, godz. 14:15
Niedziela, godz. 14:30
Niedziela, godz. 14:40
Klasyfikacja PŚ:
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl