Wtorek, 02 października 2018, 21:50

Kamil Stoch: Byłem pewny, że w środę będę miał wolne...

Kamil Stoch
Kamil Stoch
fot. Tadeusz Mieczyński

Kamil Stoch rzutem na taśmę wywalczył awans do finałowego konkursu Letniego Grand Prix 2018. Polak we wtorkowych kwalifikacjach, rozgrywanych w strugach deszczu i przy zmiennym wietrze, zajął dopiero 47. lokatę. 31-latek w ostatniej dzisiejszej próbie w Klingenthal uzyskał zaledwie 116,5 metra.

- Po wylądowaniu sądziłem, że przekroczyłem 120. metr, jednak kiedy spiker podał moją cudowną odległość, to byłem pewny, że w środę będę miał wolne...

- Początkowo myślałem, że to znowu ja coś źle zrobiłem, ale trener Horngacher powiedział, że skok był w porządku. Uważam jednak, iż moje skoki nie są aktualnie na najwyższym poziomie i można było coś zrobić lepiej. Na szczęście jestem w konkursie, dzięki czemu mogę walczyć dalej. Zamierzam trzymać się planu i robić to, co w danej chwili potrafię.

Po Rasnovie i Hinzenbach, Klingenthal to trzecia lokalizacja, gdzie pozostałe skoki są znacznie gorsze od pierwszego treningowego. Co stoi za tą zależnością? - Pierwszego skoku się boję, więc oddaję go normalnie, a później kombinuję <śmiech>... Mówiąc poważnie, nie wiem. Tak po prostu jest, że pierwszy wychodzi dobrze, bo jest skokiem na wyczucie, a potem zaczynam kombinować. Zwłaszcza z pozycją najazdową, aby poprawiać prędkość na progu. Na serię kwalifikacyjną nic już nie zmieniam, więc ona też wychodzi solidnie.

Czy Kamilowi Stochowi podoba się mieszanie rywalizacji mężczyzn z seriami kobiet, co znacznie wydłuża dzień na skoczni? - My po swoim treningu wróciliśmy do hotelu, aby odpocząć przez dwie godziny, bo zbyt długo siedzielibyśmy w szatniach. Na obiekt powróciliśmy pod koniec kwalifikacji pań, ale trwa to wszystko dość długo. Myślę, że można to wszystko lepiej zorganizować.

Prognozy na środę są jeszcze gorsze. Konkurs w takich warunkach ma większy sens? - Jestem tutaj, więc moim zadaniem jest przygotowanie się do zawodów, a następnie skakać w nich, jeśli to możliwe.

Korespondencja z Klingenthal, Dominik Formela

Subskrybuj kanał Skijumping.pl i oglądaj materiały wideo jako pierwszy!
Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (5965) ilość komentarzy: (3)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl