Piotr Żyła trzeci w Letnim Grand Prix 2018!

 • 2018-10-03 18:57

Dwudziesty piąty sezon Letniego Grand Prix w skokach narciarskich dobiegł końca. Tegoroczny cykl padł łupem Jewgienija Klimowa z Rosji, a najlepszych z Polaków okazał się Piotr Żyła, który finiszował na trzeciej pozycji. 31-latek tego lata odniósł jedno zwycięstwo, a do tego dwukrotnie wskakiwał na drugi stopień podium.

- Fajnie, że pomimo wietrznej aury w Klingenthal, udało się chociaż stanąć na podium klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. Naprawdę szkoda, że pogoda nie dopisała, przez co środowe zawody nie doszły do skutku. Na Vogtland Arenie zawsze jest przyjemnie polatać - twierdzi indywidualny medalista ostatnich Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym.

Czy po świetnym starcie sezonu letniego w jego drugim etapie pojawiła się zniżka formy? - Nie uważam, żeby w końcówce sezonu letniego moja forma była gorsza niż na początku. Choć moje skoki cały czas były dobre, stale jest dużo do zrobienia. Wiadomo, że czasem jest lepiej, a czasem jest gorzej, jednak całokształt tego lata był w porządku. Teraz, znowu, czeka nas cięższy okres w ramach ostatniego etapu przygotowań do zimy.

- Co zmieniliśmy w moich skokach? Tajemnic się nie zdradza <śmiech>... Może wiosną się wypowiem w tej sprawie - dodaje enigmatycznie Żyła.

Aktualnie przeważa myślenie długofalowe czy krótkoterminowe? - Do głównej imprezy sezonu, którą będą Mistrzostwa Świata w Seefeld, jeszcze długa i daleka droga. Do tego czasu czeka nas dużo startów i jeszcze więcej pracy. Nie skończyły się jeszcze nawet letnie starty, bo w październiku czekają nas również Mistrzostwa Polski na igelicie.

Z czego wynika decyzja o niedzieleniu się z mediami swoimi opiniami w dniach treningu i kwalifikacji, co było praktykowane w trakcie LGP 2018? - Nie lubię gadać... Nie czuję się królem kamery, a dodatkowo nie chcę sobie stwarzać presji.

- Na zgrupowaniach i zawodach moim sposobem na odcięcie się od świata zewnętrznego jest dla granie na gitarze. Czasami do tego stopnia, że się zawieszę <śmiech>... Zdarzało mi się, że zaczynałem grać i traciłem poczucie czasu, ale nie wychodzi mi to jeszcze super. Strasznie polubiłem swoją gitarę. To naprawdę przyjemna forma wypoczynku spędzania wolnego czasu, poza obowiązkami. W wolnym czasie zbieram też Pokemony w telefonie. Też ciekawa rozrywka <śmiech>... Proste rzeczy, a cieszą.

Jak Piotr Żyła radzi sobie z dużym zainteresowaniem mediów spowodowanym jego życiem prywatnym? - Skupiam się na skokach narciarskich.

Korespondencja z Klingenthal, Dominik Formela

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (3807) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • bodzio7n bywalec

  Gratulacje Piotrek

 • Agent99 stały bywalec

  Bardzo się cieszę z tego, że Piotrek ukończył lato w Top 3. Tak szczerze to bardziej kibicowałem jemu niż Kamilowi, gdyż Kamil zna smak stawania na podium w klasyfikacji LGP. Chciałbym, żeby sezon 2018/2019 w wykonaniu Piotrka przypominał ten z okresu 16/17. Przyjemnie się patrzyło na skoki Wiewióra tego lata i pragnę tego by zimą również prezentował się tak dobrze, choć wiem, że o to będzie bardzo trudno, a w dodatku skoki to sport bardzo nieprzewidywalny, więc każdy scenariusz trzeba brać pod uwagę.

 • Baciar stały bywalec
  Wyniki

  Ma ktoś wyniki z MŚ weteranów co były w Szczyrku w ubiegłym tygodniu?

 • skokowy123 profesor

  Arrivederci roma.

  Zaraz Zima.

  A W Zimie przekonamy się kto jest kozakiem.

  Czy Klimov i Peier dalej będą dzielnymi rycerzami.

  Życzę całej Polskiej ekipie dobrego sezonu.

  Wam mówię do zobaczenia- do 16 listopada.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).