Peter Prevc: Nie zamierzam się spieszyć

 • 2018-11-07 20:15

Jednym z największych nieobecnych nadchodzącego Pucharu Świata w Wiśle-Malince będzie Peter Prevc. Słoweniec, który od czasu zakończenia sezonu olimpijskiego przeszedł dwa zabiegi kontuzjowanej kostki, potwierdził nadchodzącą absencję na polskiej skoczni. Na jakim etapie sezonu 26-latek dołączy do reszty zespołu Gorazda Bertoncelja? Ta kwestia pozostaje owiana tajemnicą.

Peter PrevcPeter Prevc
Peter PrevcPeter Prevc
Peter Prevc i Kamil StochPeter Prevc i Kamil Stoch

- W ciągu ostatnich lat kilkukrotnie doznawałem skręcenia kostki, a mój organizm zareagował na to ograniczoną ruchomością stawu, co zmusiło mnie do poddania się operacji, bowiem skoki narciarskie wymagają w pełni sprawnego stawu skokowego. Wiosenny zabieg spowodował, że nie mogłem trenować i rywalizować podczas tegorocznego sezonu letniego. Dodatkowym utrudnieniem okazała się infekcja, która wymusiła drugą ingerencję lekarzy (Prevc kolejny zabieg przeszedł 17 lipca - przyp. red.). Nie chcę jednak mówić, że problemy z kostką były jedynym powodem moich słabszych wyników w sezonie olimpijskim - zaznacza mistrz świata w lotach narciarskich z 2016 roku w rozmowie z serwisem berkutschi.com

Jak mają się aktualne przygotowania 26-latka do powrotu na arenę międzynarodową? - Oddałem już około 60 skoków, w tym kilka na skoczni dużej. Naprawdę ciekawie było powrócić na nią po kilkumiesięcznej przerwie. Było to swego rodzaju wyzwanie - mówi Słoweniec, który ostatni raz z rywalami mierzył się przy okazji marcowego finału Pucharu Świata w Planicy.

Kiedy kibice mogą spodziewać się go na starcie zawodów najwyższej rangi? - Moim aktualnym celem jest oddanie jak największej liczby skoków. Nie zamierzam się jednak spieszyć. Moje skoki z czasem powinny wyglądać coraz lepiej, więc kiedy poczuję gotowość, wówczas wrócę do walki z najlepszymi na świecie. Na tym etapie mogę potwierdzić, że z pewnością ominie mnie inauguracja sezonu w Wiśle. Celem nie jest walka o kwalifikację do serii finałowej. Moje ambicje sięgają znacznie wyżej - zakończył dominator sezonu 2015/2016.

Dominik Formela, źródło: berkutschi.com

oglądalność: (2814) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • zimowy_komentator profesor
  Jasne nie spiesz się

  Bo jak mówi znane góralskie przysłowie "jak się Peter spieszy, to się Kamil cieszy" :)

 • pi0ter bywalec

  A tak poza tym do Mistrzostw Świata pozostało jeszcze dużo czasu, a Peter ewidentnie skupia się na tej imprezie.

 • skokowy123 profesor
  @Sigur17 @Sigur17

  Widać.
  Chcesz zwrócić na siebie uwagę czy jak?
  Dobra, ale większość już zapamiętała że najlepszym Norwegom/Niemcom/Austriakom/Słoweńcom życzysz źle.

 • Gerwazy stały bywalec

  Liczę że pod wodzą nowego trenera i po współpracy z psychologiem wróci do czołówki. Sezon 15/16 pokazał że jest skoczkiem światowej klasy, zdominowal tamten sezon jak kiedyś to robił to min. Adam i Ahonen. Wtedy mnie nudziły jego ciągłe zwycięstwa... Ale teraz życzę mu jak najlepiej i kilku konkursów na pudle.

 • Sigur17 doświadczony
  @Sigur17 @Skokowy123

  Bo ja jestem życzliwy

 • bogdan_lazik początkujący

  napewno wie co robi. nie ryzykuje bo katuzja moze sie powienkszyc

 • skokowy123 profesor
  @Sigur17 @Sigur17

  Gbur nad gburami.
  Ależ ty życzliwy...

 • kasztelan doświadczony
  Brawo za podejście

  Wiem że sytuacja jest odrobinę inna, ale porównajmy sobie świadome zrezygnowanie z zawodów PŚ Prevca, a uparty start w Wiśle Kasaiego, który będzie się kończył przed setnym metrem.

 • Dama_Karmelowa stały bywalec
  @Sigur17 @Sigur17

  Ale dlaczego ma nie wracać? Kto ma skakać, sami Polacy? O.o

 • Miki19 bywalec

  Pośpiech może mu tylko zaszkodzić. Pominięcie Wisły czy nawet Ruki nie będzie przekreślało go w walce o czołowe lokaty w generalce. Mądra decyzja.

 • Sigur17 doświadczony

  Niech nie wraca w ogóle

 • Kocurello1 doświadczony

  Widać, że ma chłopak poukładane w głowie, dlatego życzę mu, aby jak najszybciej wrócił na szczyt.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).