Kamil Stoch: Kroczek po kroczku, do nowego roczku

 • 2018-12-02 21:05

Drugi konkurs indywidualny w Niżnym Tagile przyniósł Kamilowi Stochowi miejsce tuż za podium. Nasz reprezentant w obu seriach osiągnął tę samą odległość - 129,5 metra. Jak ocenił niedzielne zmagania?

- Wymyśliłem nowy rym: kroczek po kroczku, do nowego roczku <śmiech>. Jest coraz lepiej. Bardzo dobrze mi się skakało, dzisiejsze próby były najlepszymi spośród wszystkich oddanych podczas tego weekendu. Myślę, że w pełni zasłużyłem na to czwarte miejsce.

- Nie ma co wydziwiać i mówić, że czwarte miejsce to fatalny rezultat, bo blisko podium. Uważam, że na tę chwilę trzeba bardziej skupić się na tym, żeby te skoki były przede wszystkim stabilne, coraz lepsze. Te pierwsze weekendy są po to, żeby złapać rytm zawodów i powoli wchodzić w sezon. Wydaje mi się, że jestem na dobrej drodze, by teraz było coraz lepiej.

- Konkurs był w miarę równy. Wiadomo, że pojawiały się podmuchy wiatru, które wypaczały odległości skoków, ale wygrał najlepszy i uważam podium za w pełni zasłużone, więc nie było przypadków.

- Skocznia w Titisee-Neustadt jest przyjemna, a przede wszystkim pojawia się tam wielu polskich kibiców. Atmosfera jest bardzo pozytywna, więc z uśmiechem na twarzy czekam na kolejne zawody.

- Teraz czeka nas nieprzespana noc. Nie ma sensu kłaść się do łóżka, bo za cztery godziny wyjeżdżamy. Trzeba coś zjeść, wykąpać się, spakować i w drogę.

Korespondencja z Niżnego Tagiłu, Tadeusz Mieczyński


Natalia Żaczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6575) komentarze: (46)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @Bot23 @bot23

  To samo mówili o Lahti.

 • Bernat__Sola profesor
  @firefly @firefly

  O MŚ jest tak samo łatwo, jak o IO. Wystarczy oddać zaledwie 2 dobre skoki.

 • Bernat__Sola profesor
  @Janek145 @Janek145

  >Stoch zaczyna dobrze
  >Logika podpowiada, że będzie jeszcze lepiej
  >Ryoyu zaczyna dobrze
  >Logika podpowiada, że będzie tylko gorzej
  To bardzo ciekawie Wam podpowiada logika.

 • Bernat__Sola profesor
  @Ad1K @Ad1K

  Nie po Reckangelu, tylko po Wirkoli. No dobrze, to są marzenia nas wszystkich, ale niech najpierw Kamil tego dokona, dobrze?

 • dervish profesor
  @WingAndAPrayer @WingAndAPrayer

  A skad ty wytrzasnąłeś te swoje argumenty za?
  Oglądalność T4S większa niż MŚ? Hmm, a to ciekawostka.
  Niezliczone wypowiedzi stawiające go na jednym z pierwszych miejsc? Tzn. konkretnie na którym? na 3, 5 czy pierwszym? Kazde z nich jest jednym z pierwszych miejsc i ja nie neguję, faktu , że t4S to nie jest jakaś przypadkowa impreza. Na pewno t4s jest jednym z ważniejszych punktów sezonu, ustępuje jedynie IO,MŚ i KK i można rzec że ma mniej więcej podobny prestiż jak MŚL.

  A o MŚ to niby nie ma setek wypowiedzi o tym jak ważny jest ten tytuł i jak ważna to impreza i ze wszystko jest podporządkowane przygotowaniom do niej?

  Przedstawiają sylwetkę jakiegoś wielkiego skoczka co wymieniają na pierwszym miejscu? Oczywiście pod warunkiem, ze jest to skoczek wybitny czyli taki który zdołał wygrać wiele rożnych imprez. Na pierwszym miejscu mówi się o medalach olimpijskich, mistrzostwie świata i Kryształowej Kuli. Przy tej wyliczance czasami wspomina się również o T4S ale nie raz się to pomija. Tak to wygląda.

 • dervish profesor
  @dervish @WingAndAPrayer

  a jakie to ma znaczenie w kwestii prestiżu obu imprez? I tu i tu mogą się zdarzyć niespodzianki.

  Taki Benkowivic nigdy nie powtórzył swojego sukcesu i stal się synonimem fuksa. A co do sytuacji z Diethardem. Pisąłem o tym nie raz i nie dwa. To, ze za jego plecami byli wielcy o niczym nie swiadczy, przeciez ktos musiał być.

  Powtórzę jeszcze raz, mało kto nastawia się na turniej 4 skoczni. Wielcy faworyci sezonu biorą ten turniej z marszu na zasadzie: będzie co ma być, najważniejsze jest przygotowanie formy na imprezę docelową a jeżeli na aktualnym etapie przygotowań uda się odnieść sukces w turnieju to tym lepiej.

  Turniej jest dosyć ważny dla gospodarzy, na podobnej zasadzie dla naszej kadry konkursy w Zakopanem i w Wiśle także są najważniejsze w sezonie oczywiście poza impreza docelową która zawsze jest priorytetem.

 • WingAndAPrayer bywalec

  Argumenty za prestiżem Turnieju Czterech Skoczni:
  -Oglądalność w skali światowej ustępująca jedynie Igrzyskom Olimpijskim
  -Unikalna formuła wykluczająca przypadkowych zwycięzców
  -Niezliczone wypowiedzi zawodników i trenerów stawiających go na jednym z pierwszych miejsc pod względem celów kariery

  Argumenty przeciw:
  -w tabelce na Wikipedii jest w dalszej kolejności niż inne zawody

  A pisanie o jakimś strasznie mizerniutkim bilansie Schlierenzauera na MŚ to już zakrawa na parodię.

 • WingAndAPrayer bywalec
  @dervish @dervish

  Popraw mnie, jeśli się mylę, ale nie byli oni aby tuż za nim? W osobach Morgensterna i Ammanna? A ten Diethart nie był przypadkiem o włos od olimpijskiego medalu?

 • dervish profesor
  @dervish @bot23

  Nie wiem czy akurat ten Słoweniec ale na przykład niedawno bez wiekszych problemów t4s wygrał pewien Austriak zwany Tomas Diethart. Gdzie byli wówczas wielcy tej dyscypliny sportu? ;)

 • Bot23 bywalec
  @dervish @dervish

  Równie dobrze można odwrócić kota ogonem i powiedzieć, że mistrzem.świata może być Benkovic, a do wygrania TCS potrzeba 8 dobrych skoków i raczej Słoweniec by tego nie wygrał.Tande utrzymuje, że jego marzeniem zawsze był TCS. Ot taka dyskusja na temat wyższości Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem. W sumie można, ale po co?

 • dervish profesor
  @dervish @firefly

  Tak. Zwłaszcza wyrwane z kontekstu opinie Schliriego są tu najważniejsze. :)
  Sprawdź lepiej ile razy wielki Schliri zdołał zaistnieć na MŚ i zdobyć indywidualne złoto. Jak na zawodnika który osiągnął rekordową liczbę zwycięstw w PS na imprezach najważniejszych bilans ma mizerniutki.

  Poza tym popatrz na metryczki skoczków. Gdzie byś nie spojrzał, na pierwszym miejscu są sukcesy w IO, na drugim na MS, a t4s jakby wstydliwie wymieniane jest w dalszej kolejności, bo wyzej jest jeszcze KK i generalka PŚ.

 • firefly weteran
  @dervish @dervish

  Skoczkowie by polemizowali:

  Gregor Schlierenzauer - 0:59
  http://www.youtube.com/watch?v=jpEoQrEbsG0&t=0m59s

  Daniel Andre Tande - 0:46
  http://www.youtube.com/watch?v=rhFd128Jgl8&t=0m46s

  I podejrzewam, że jeszcze paru by się znalazło.
  To, że Ty tak uważasz nie oznacza, że jest to obiektywna i jedyna prawda. Dla jednego ważniejsze MŚ, dla innego TCS, a Daniel idzie nawet o krok dalej i mówi, że woli TCS niż PŚ czy IO. Wszystko kwestia opinii.

 • dervish profesor
  t4s czy MŚ

  Dziwie się że można stawiać znak równości. Ja nie mam wątpliwości. Mistrzostwo Świata jest dużo cenniejsze od zwycięstwa w turnieju.
  Od lat powtarzam, turniej można wygrać nie odnosząc zwycięstwa wystarczy wysoka równa forma. W turnieju można popełnić błąd i mając wysoka formę da się ten błąd odrobić. Przykład z poprzedniego sezonu jest bardzo wymowny. Kamil zwyciężył we wszystkich jakże licznych turniejach rozgrywanych w zeszłym roku.

  Rózni skoczkowie przystepują do turniejów w tym do T4s z róznym nastawieniem. MŚ to dla wszystkich bez wyjatku najwazniejsze zawody w sezonie.
  T4S - to może byc najwazniejsza impreza w sezonie dla Ammana wszyscy wiemy dlaczego. Dla Kamila to impreza jak wiele innych, pewnie ważniejsza od innych turniejów bo prestiż wyższy ale na pewno nie ważniejsza od MŚ.

  MŚ to w skokach obok IO impreza najwyższej kategorii. Tytuł mistrza nosi się przez 2 lata i być multi mistrzem jest dużo ważniejszym wyróznikiem niż bycie multi zwycięzcą turnieju 4 skoczni który to turniej skoczkowie biorą z marszu, bez specjalnych przygotowań bo formę szykują na imprezę docelową jaką zawsze są mistrzostwa lub IO.

 • Bot23 bywalec

  Jeśli wszystko będzie szło w takim kierunku jak rok i 2 lata temu, to w zasadzie tylko kataklizm może odebrać Stochowi medal! Gdzie jak nie na Bergisel?

 • fridka1 profesor
  @firefly @koronex1989

  Ale na MŚ Ahonen miał dwa indywidualne złota i dwa brązy.

 • Dama_Karmelowa weteran
  @firefly @firefly

  Swoją drogą kto z nas w 2013 roku się spodziewał, że MŚ będą imprezą, z której Kamil przywiezie najmniej medali indywidualnych :) z wyjątkiem lotow rzecz jasna

 • cavalierjan19 profesor
  @Stochoman @stochoman

  Miejsce Żyły na podium klasyfikacji generalnej to by było coś. Ale jakby nie patrzeć, Piotrek dzięki brązowemu medalowi z Lahti jest już względnie utytułowanym skoczkiem.

 • sheef profesor
  @dervish @Ad1K

  Nie wiem czy wiesz kolego ale jeśli chodzi o TCS to Recknagel wygrywał go w latach 1958-59 i 1961. Jedynym jak dotąd trzykrotnym z rzędu zwycięzcą Turnieju jest Norweg Bjoern Wirkola (lata 1967-69). Pozdrawiam.

 • koronex1989 doświadczony
  @firefly @firefly

  E tam gadanie, Stoch może ma jeden medal ale konkretny i starczy :)

  Co ma powiedzieć Ahonen, wybitny skoczek, który nie ma nawet medalu indywidualnego na IO?

 • zimowy_komentator profesor
  @firefly @kibicsportu

  Ja widzę tylko jedną, która może Kamilowi sprawić kłopoty: mamucia w Tauplitz. Ale w tym sezonie jej nie ma :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).