Dodatkowe konkursy Pucharu Świata w Oberstdorfie i Willingen!

 • 2018-12-13 13:00

Międzynarodowa Federacja Narciarska oficjalnie ogłosiła miejscowości w których odbędą się dodatkowe konkursy Pucharu Świata, w miejsce odwołanych przed tygodniem zawodów w Titisee-Neustadt. Wybór padł na inne niemieckie miejscowości - Oberstdorf i Willingen.

W dniach 8-9 grudnia planowano rozegrać konkurs drużynowy oraz indywidualny Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. W wyniku wysokich temperatur, organizatorzy nie byli jednak przygotować Hochfirstschanze (HS142) na czas. Dodatkowo niekorzystne prognozy na weekend doprowadziły do odwołania zawodów z kilkudniowym wyprzedzeniem.

W czwartek Międzynarodowa Federacja Narciarska ogłosiła, iż odwołane konkursy zostaną przeniesione do innych niemieckich miejscowości - Oberstdorfu oraz Willingen.

W piątek 1 lutego na mamuciej skoczni Heini-Klopfer-Skiflugschanze w Oberstdorfie rozegrany zostanie konkurs indywidualny. Z kolei dwa tygodnie później, 15 lutego na Muehlenkopfschanze w Willingen odbędą się dodatkowe zawody drużynowe.

W obu przypadkach konkursy odbędą się w miejsce planowanych kwalifikacji do sobotnich zawodów. Tym samym pod znakiem zapytania stoi formuła drugiej edycji Willingen Five. Prawdopodobnie klasyfikacja może zostać poszerzona do sześciu rund konkursowych.


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (18154) komentarze: (80)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @gracz75 @gracz75

  Chodziło tylko o pieniądze ;)

 • Bernat__Sola profesor
  @Karp @Bernat__Sola

  Tak, ostatnim konkursem, gdzie nie punktował, było Zakopane 2017, gdzie nie przeszedł kwali.

 • Bernat__Sola profesor
  @Karp @Karp

  Johansson chyba, bo w poprzednim sezonie jako jedyny punktował w każdych zawodach.

 • StrasznyRybolakOtchlani doświadczony
  @StrasznyRybolakOtchlani @kolos

  Możliwe, że to tylko twoja subiektywna opinia, bo mi na przykład się bardzo przyjemnie oglądało tegoroczne MŚ w lotach na tej skoczni i uważam, że niczego jej nie brakuje.

 • FunFact weteran
  @Karp @dejw

  Warto przy okazji odnotować, że pod względem najdłuższej serii w TOP30 w karierze, ten chimeryczny, nierówny Żyła wygrywa ze Stochem 46 do 43. Chociaż większa w tym zasługa Kamila, który na tle innych wielkich zawodników wypada dość blado, przez regularnie powtarzające się konkursy jak ten w Zakopanem, gdzie został puszczony na stracenie.

 • EmiI profesor
  @zimowy_komentator @konikoni

  No cóż dla kogoś to co w Polsce jest niszowe, bo pól golfowych mamy z 20, i dwóch zawodników klasyfikowanych w światowym rankingu na miejscach 543 i 741 co i tak jest ponad realny stan w Polsce i sukcesem tych chłopaków.

 • KoniKoni bywalec
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  No świetne rozeznanie w tych sportach. Golf niszowy??? Porównanie ilości golfistow do skoczków jest tak samo chybione jak kury z jastrzebiem. Floryda ponad 1500 pól golfowych. A F1 to elita sportów samochodowych, ktorych kierowców liczy się w tysiące.

 • Kolos profesor
  @gracz75 @gracz75

  Według p. Gumnego nie było konkretnego zapytania i oferty ze strony FIS. A jakby była to stanęliby na głowie žeby dodatkowy konkurs s się odbył. Co nie zmienia faktu że jego argumenty odnośnie biletów są absurdalne.

 • gracz75 stały bywalec
  @gracz75 @zimowy_komentator

  ale były już takie sytuacje ze byly u nas konkursy dodatkowe , rozumiem ze kasa jest potrzebna , ale mysle ze gdyby chcieli to by sie postarali i na pewno mozna znalezć wyjscie nie mozna ot tak odrzucać takich propozycji , nie bardzo pojmuję rozumowania P. Gumnego

 • Nobody stały bywalec

  Apropo info zwiazane z twittem skijumping, ze jutro bedzie 4 zdobywcow KK, ma ktos moze jakas statystyke, o najwiekszej ilosci takich osob ktore wystapily w jednym konkursie/kwalifikacjach?

 • mario0993 stały bywalec
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  No ale skoki z golfem czy formułą 1 tez jakoś dziwnie porównywać. Golf to sport niebywale prestiżowy i popularny wśród bogatych ludzi. Dodatkowo jest to sport bardzo popularny w USA. Z kolei formuła 1 to też jest sport o ogromnym potencjale marketingowym. Grand Prix formuły 1 odwiedza bardzo bogate miejsca na świecie, tymczasem skoki to popularny sport właściwie tylko w Niemczech jeśli chodzi o duże kraje. Gdyby nie to to zarobki skoczków by były raczej jeszcze mniejsze. Właściwie najlepszym wyznacznikiem tego czy dany sport ma ogromny potencjał marketingowy jest to czy igrzyska olimpijskie są imprezą numer jeden czy też nie. W tenisie, piłce nożnej, golfie, boksie, koszykówce, hokeju na lodzie taka sytuacja nie ma miejsca. W takim tenisie nikt nie opracowuje planów przygotowań na 4 lata do przodu z myślą o igrzyskach. Ostattni turniej hokeja w Pjongchang odbył się bez gwiazd NHL, więc to dodatkowo obniyło rangę turnieju olimpiskiego. W golfie sytuacja analogiczna jak w tenisie.

 • zimowy_komentator profesor
  @zimowy_komentator @mario0993

  Tak, zaprezentowałem to jako ciekawostkę. Pensję Lewego wyliczyłem z gołej podstawy, którą rzekomo otrzymuje w Bayernie (15 mln euro rocznie). Oczywiście jego zarobki są sporo na pewno sporo wyższe, tak jak i skoczków, którzy też mają swoje kontrakty itd. No ale przepaść jest ogromna. I to, że sport jest niszowy niczego nie tłumaczy, bo Formuła1 lub Golf też są niszowe, a jednak czołowi zawodnicy są multimilionerami.

 • mario0993 stały bywalec
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Ja tam się zastanawiam jaki sens ma porównanie Roberta Lewandowskiego ze skoczkami pod względem zarobków. Piłka nożna to jest sport globalny a Lewandowski jest gwiazdą światowego formatu. Tymczasem skoki to sport niszowy i przeciętny czowiek na ziemi nie ma pojęcia, że coś takiego wogóle istnieje. Ufam, że miało to na celu zaprezentowanie ciekawostki jaką jest jak na tle Lewandowskiego finansowo wypada nasza kadra A skoczków.

  Zastanawia mnie jak obliczyłeś zarobki Lewego. Nie siedzę już w piłce od jakiegoś czasu ale zdaje mi się, iż miesieczna gaża najlepszego strzelca najlepszego niemieckiego klubu to prędzej 4mln euro a nie złotych. Do tego należałoby dodać różne kontrakty reklamowe.

 • Damian95 początkujący
  Stoch mistrz

  Mam nadzieje ,że nasz Mistrz Olimpijski pokaże Wszystkim i TCS i MŚ wygra. Liczę też na resztę chłopaków ,aby zajmowali jak najlepsze pozycje.
  Czekam już na TCS !!! Będzie moc !

 • zimowy_komentator profesor
  Zarobki polskich skoczków (premie konkurs.ind. - ranking)

  Piotr Żyła - 108 015 zł
  Kamil Stoch - 104 604 zł
  Dawid Kubacki - 33 731 zł
  Jakub Wolny - 19 708 zł
  Stefan Hula - 7 959 zł
  Maciej Kot - 758 zł

  Razem: 274 775 zł (przez 26 dni)

  Robert Lewandowski - 4 541 095 zł (przez 26 dni)


 • mario0993 stały bywalec
  @gosposia @gosposia

  W moim przypadku zapoznanie się z twoimi argumentami dotyczącymi tezy, iż włodzarze FIS-u to pajce, gdyż w miejsce odwołanego konkursu drużynowego planują rezegrać inny oraz, że drużynówki oglądają tylko młodzi socjaliści wywołało facepalm, jeśli mam być szczery.. Jeśli twoją intencją było rozbawić ludzi no to chyba nie bardzo się udało i nie sądzę żeby to wynikało z braku dystansu innych. Masz wszelkie prawo nie cierpieć zmagań drużynowych oraz zgadzam się, że sternicy FIS-u czasami zasługują na łatkę pajacy. No ale w tym konkretnym przypadku nie dostrzegam jak niby FIS się kompromituje i robi z siebie pajacy.

  A jeśli chcesz wiedzieć to socjalizm jest baardzo daleką mi ideologią. Nie zaprzeczam z kolei, iż jestem stosunkowo młody, choć skoki oglądam już od 18 lat z małymi przerwami tu i tam.

 • gosposia weteran
  @gosposia @Pito94

  Do domu!

 • Pito94 stały bywalec
  @gosposia @gosposia

  Ignorujesz bo ma racje? Nie potrafisz pojąć, że ktoś może mieć inne zdanie i nie zgadzać sie z Tobą. Wracaj do kuchni

 • gosposia weteran
  @gosposia @mario0993

  Gdybyście, Ty i paru innych, mieli do wszystkiego trochę więcej dostansu, to usmiechnęlibyście sie tylko na ten "socjalizm". Ale nie.
  Nie będę pisac "uderz w stół, a nożyce sie odezwą", bo na coś takiego nie mam żadnych dowodów. Proponuję jednak, tobie i tym paru innym, wziąć na wstrzymanie.
  FIS to pajace, panie kolego. Wielokrotnie to udowodnili. W wielu kwestiach. I moja skromna osoba nie ma tu nic do tego.

 • gosposia weteran
  @gosposia @StrasznyRybolakOtchlani

  Nie zostałeś przeze mnie dotąd zignorowany? Już nadrabiam zaległości. Nie do końca abstrahując od twojej głupoty.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl