Maciej Kot po pierwszych skokach w Engelbergu

 • 2018-12-15 00:26

Polskim skoczkiem, który od początku bieżącego sezonu ma największy problem z uzyskaniem odpowiedniej dyspozycji bez wątpienia jest Maciej Kot. Zakopiańczyk w ostatnich dniach pracował na Wielkiej Krokwi nad wyeliminowaniem błędów towarzyszących technice jego skoków od startu Pucharu Świata w Wiśle. Jak podkreślał w piątkowej rozmowie z dziennikarzami, pierwsze skoki w Szwajcarii dają mu powody do optymizmu.

Maciej KotMaciej Kot

- Moje skoki wyglądały dziś zdecydowanie lepiej niż ostatnimi czasy. Ciężko oczekiwać diametralnego wzrostu poziomu z tygodnia na tydzień, który pozwoliłby nagle wskakiwać na podium czy do czołowej "10". Najbardziej cieszy mnie to, że udało mi się ustabilizować poziom. Teraz nie mam już tak dużych problemów w locie, ale żeby nad nim pracować, trzeba zrobić kilka kroków wstecz - podkreśla Kot, który zajął w wieczornych kwalifikacjach zajął 26. pozycję.

- Pewne aspekty należy poświęcić, bo w takiej sytuacji nie można stuprocentowo skupić się na pozycji najazdowej czy wybiciu, ale z każdą niezłą próbą czuję się coraz lepiej. To był bardzo pozytywny dzień, bo to był poziom, z którego później można ruszyć dalej - dodaje drużynowy mistrz świata z Lahti.

- Nie przepadam za obiektem w Engelbergu, choć w Polsce panuje opinia, że wszyscy lubimy tę skocznię, bo osiągamy tutaj dobre wyniki. Gross-Titis-Schanze mi nie leży. Dlaczego? Być może z powodu wczesnej pozycji w kalendarzu Pucharu Świata <śmiech>… To też nie jest jednak problem, bo skacząc dobrze da się rywalizować wszędzie - mówi podopieczny trenera Stefana Horngachera.

Czy arenę najbliższych zawodów można porównać do innej ze skoczni tego cyklu? – Żadna nie przychodzi mi na myśl. Być może specyfika lotu i zeskoku przypomina Wisłę, gdzie nie leci się zbyt wysoko, ale przy dobrym skoku da się podnieść parabolę i odlecieć w końcówce. W Engelbergu mamy nietypowy rozbieg. Jest dość długi, płaski i z przejściem, w którym trudno wyczuć moment odbicia. Na tym rozbiegu nie ma jednoznacznego punktu, gdy zaczyna nas wciskać, co oznacza dla nas początek odbicia. Dla niektórych zawodników jest to trudność, ale dobrze, że obiekty w całorocznym kalendarzu są urozmaicone, bo inaczej ten sport nie byłby taki piękny.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2517) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Adrian36 stały bywalec

  Obawiam sie znowu gadania o "patentach" i nic z tego nie bedzie wynikalo, gadanina na pół strony i dalej przeciętne skakanie jak dotychczas.. Musi byc jakis warunek dla niego bo to nie jest zawodnik na ciułanie punktów czy przechodzenie kwalifikacji. Tylko na wyzsze cele.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Poczekajmy najlepiej do jutra bo w Niznym Tagile tez Kot na treningach nie skakal tak źle a w konkursie klapa .

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).