PK w Klingenthal: Tilen Bartol wygrywa pierwszy konkurs

 • 2019-01-06 13:50

Tilen Bartol został zwycięzcą pierwszego niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal (HS140). Reprezentant Słowenii triumfował po skokach na odległość 137,5 m i 131 m. W serii finałowej wystąpiło dwóch Polaków.

Tilen Bartol prowadził już po pierwszej serii, w której poszybował na odległość 137,5 metra. W finale Słoweniec lądował na 131 metrze i odniósł zdecydowane zwycięstwo z przewagą 13 punktów nad drugim Norwegiem Andreasem Granerudem Buskumem (132 m i 127,5 m). Na najniższym stopniu podium stanęli ex aequo Marius Lindvik (129,5 m i 130 m) oraz Pius Paschke (125,5 m i 130,5 m).

Tuż za czołową trójką sklasyfikowani zostali Shohei Tochimoto (118 m i 130,5 m) i Sandro Hauswirth (128 m i 132,5 m). Mistrz świata z Falun, Severin Freund (131,5 m i 125,5 m) zajął siódme miejsce, przed rodakami - Kilianem Maerklem (132,5 m i 125,5 m), Moritzem Baerem (128 m i 117 m) i zamykającym czołową dziesiątkę Lucą Rothem (128 m i 118,5 m).

W finałowej serii wystąpiło dwóch reprezentantów Polski. Klemens Murańka po skokach na odległość 121 m i 118,5 m zakończył zawody na osiemnastym miejscu. Dwudziesty ósmy był Przemysław Kantyka (125 m i 107,5 m).

Pozostali Biało-Czerwoni nie weszli do finału. Czterdziestą drugą lokatę zajął Andrzej Stękała (111,5 m), czterdziesty ósmy był Tomasz Pilch (109,5 m), zaś pięćdziesiąty pierwszy - Paweł Wąsek (107,5 m).

Konkurs rozegrano w całości z 17. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzenie objął Marius Lindvik (305 pkt.), wyprzedzając swojego rodaka, Robina Pedersena (275 pkt.). Trzeci jest Austriak Markus Schiffner (242 pkt.). Najlepszy z grona Polaków, Aleksander Zniszczoł (199 pkt.) zajmuje piątą pozycję.

Początek drugiego konkursu w Klingenthal o 14:30.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego >>>
Zobacz aktualny ranking CRL >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 4. periodu Pucharu Kontynentalnego >>>

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna

oglądalność: (10440) komentarze: (51)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sheef weteran
  Okiem Kibica - Polacy w Klingenthal 1

  Degrengolady na naszym bezpośrednim zapleczu trwa u nas w najlepsze. Szkoda, bo na początku sezonu naprawdę miałem nadzieję na choćby poprawne wyniki. Z tego całego bałaganu na małego, naprawdę małego plusika zasłużył w pierwszym konkursie Klemens Murańka.

 • uqad bywalec

  Bartol pozazdrościł Murańce i odwinął jeszcze lepszy numer XD

 • OjciecMarek weteran

  Murańka tak się przestraszył możliwości wywalczenia limitu, że aż zesłał Pilcha do FIS Cupu xD.

 • Bernat__Sola profesor

  Buskum pięknie, Learoyd skoro kwalifikował się do PŚ ledwo punktując w PK, to przy takich wynikach zdobyłby punkty PŚ :P

 • Bernat__Sola profesor
  @anonim @shimustgo

  Hlavy na PK jeszcze nie zesłano. Być może od niego Sakala byłby lepszy.

 • anonim

  A na co dawać szansę Sakali, jak Kozisek w PK prezentował się lepiej od niego? Klepał by bulę tak jak pozostqłe czeskie towarzystwo, Koudelkę wyłączając.

 • skokowy123 profesor

  Tochimoto dzielnie walczy o limit ale przewaga nad Norwegami mała.
  W konkursie bardzo mu będę kibicował.

 • Nowyskoczek5 profesor
  @Agent99 @Agent99

  O tym samym myślałem juz przed TCS .

 • Agent99 stały bywalec

  Ciekawe kiedy Filip Sakala, dostanie szanse występu w PŚ, bo patrząc na to co tam odwalają Kozisek i Hlava to na miejscu Jiroutka dałbym szanse młodemu Czechowi.

 • Ravv doświadczony
  @dejw @dejw

  Faktycznie może być ciężko, ale jeśli uda mu się powtórzyć dwa takie skoki jak ten w drugiej serii, to może dać radę.

 • dejw profesor
  @dejw @Ravv

  Cóż, co kto lubi ;)
  Ja swoją uwagę kieruję bardziej na Japończyków, którzy po raz pierwszy od n lat w ogóle walczą o limit w Europie. Na razie jeszcze Tochimoto na premiowanym miejscu, ale ciężko będzie to obronić..

 • Ravv doświadczony
  @tlen @OjciecMarek

  A, faktycznie. Byłem pewny, że Sakala nie miał punktów. Sorry, mój błąd.

  Tak czy inaczej, powinien mieć tę 50.

 • OjciecMarek weteran
  @tlen @Ravv

  51 ex aequo - na 49 miejscu w CRLu jest dwóch skoczków. W praktyce Klemens musi wywalczyć dziś jeszcze wywalczyć jeden punkt więcej, niż Chazedtinow.

 • Ravv doświadczony
  @dejw @dejw

  Zawsze jakieś emocje :D

 • EmiI profesor
  @Adrian36 @Adrian36

  Biela po MP w grudniu 2017 zakończył, sam to przyznał że od razu po wylądowaniu wiedział że to jego ostatni start.

 • Ravv doświadczony
  @Ravv @Ravv

  Obecnie Murańka ma jeden punkt do Sato i cztery do słabego tutaj Lisso. Biorąc pod uwagę, że Lienhera i Sakali absolutnie nie widzę na 14 miejscu, to do 50-tki Murańce powinno wystarczyć 27 miejsce.

 • Fansabirzhanam bywalec

  Aigro słabiutko. Najgorszy z Estończyków.

 • dejw profesor

  Murańka, ależ to jest fighter, obronił drugą dziesiątkę i jeszcze wystarczy dorzucić kilka punkcików w drugim konkursie! Wszystko dla wystawienia jeszcze jednego buloklepa!

  Bartol sobie wrócił na arenę międzynarodową i od razu wygrał i pewnie szybciutko wróci do PŚ próbując ratować Bertoncejla.
  Tochimoto rozwalił drugą serię, ale starty z pierwszej serii niestety za duże i raczej tego limitu dla Japonii niestety nie będzie, wobec tak nacierających Norwegów.

 • OjciecMarek weteran

  Ostatni raz tak zaciętą walkę o limit, jak ta w wykonaniu Murańki, pamiętam z kosmicznego - wszyscy wiemy, jak Dawid potrafił się wtedy wysoko wybić - starcia Kubacki-Sakuyama na koniec pierwszego periodu zimy 2014/15. Ależ to było widowisko...

 • Ravv doświadczony
  @tlen @Ponurzyca

  50. Jak napisał @tlen, ex aequo z Hazetdinowem. Wyprzedził Tepesa.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).