Kamil Stoch: Każdy ma gorsze dni

 • 2019-03-11 20:53

Po nieudanym weekendzie w Oslo, początek rywalizacji w Lillehammer przyniósł Kamilowi Stochowi ósmą pozycję w prologu, a także miejsca w czołówce serii treningowych. W próbie kwalifikacyjnej 31-latek uzyskał 131,5 metra. Przed wtorkowymi zawodami Stoch zamyka czołową "10" klasyfikacji generalnej Raw Air.

- Dziś było w porządku. Na luzie oddałem dobre skoki. W końcu odnalazłem dobre czucie, ponieważ stosowałem proste środki. Nie kombinowałem za bardzo. Ustaliliśmy z trenerem, że nie mam szukać na siłę skoku idealnego, lecz skupić się na podstawowych rozwiązaniach - tłumaczy trzykrotny mistrz olimpijski.

To ambicja była powodem dużej frustracji w stolicy Norwegii? - Ambicja też, ale najtrudniej jest zachować swoje emocje na wodzy i powstrzymać chęć zrobienia czegoś więcej niż się umie. Myślę, że dam sobie jednak z tym radę. Najważniejsze, żeby wrócić do dobrego i normalnego skakania, a także zaakceptować bieżącą sytuację.

Wyjazd z Holmenkollen do Lillehammer był symbolicznym krokiem w kierunku lepszych skoków? - Pierwszym krokiem w kierunku lepszego skakania było wyjście ze skoczni w Oslo <śmiech>… Wiadomo, że każdy ma gorsze dni i momenty. Zbiera się wtedy dużo negatywnych emocji i w końcu musi przyjść moment, w którym to wszystko wybucha. Na szczęście nic się nikomu nie stało i wszyscy żyją <śmiech>. We wtorek kolejny dzień i kolejne możliwości.

Korespondencja z Lillehammer, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5076) komentarze: (19)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Eugra początkujący
  Urodziny Dawida Kubackiego

  Trzymajmy kciuki za Dawida Kubackiego. Dzisaj , 12 marca Dawid kończy 29 wiosen. Niech sprawi sobie Urodzinowy prezent, który usatysfakcjonuje przede wszystkim Jego i przy okazji uszczęśliwi nas kibiców, którzy niejednokrotnie rekompensują sobie własne niepowodzenia sukcesami naszych wyśmienitych skoczków narciarskich.Ich sukcesy uskrzydlają również nas. Ich niepowodzenia przeżywamy równie silnie, jakby to były nasze własne, A co to znaczy ? Jak to nazwać ? To po prostu tożsamość narodowa , duma z bycia Polakiem i używając metafory - " cierpienie za miliony".Dawid .podziwiam Cię za Twoją skromność , pokorę i afirmację pracy, która jak to udowodniłeś, zawsze przynosi efekty, nawet jeśli przesunięte w czasie. ,albo właśnie we właściwym czasie.Nikt z nas nie wie jakim jest gatunkiem drzewa , czy tym, wydającym owoce na początku( czyt życia sportowego czy zawodowego) czy na jego jesieni. Życzę Ci zatem przede wszystkim miłego , " cudownego" dnia, dobrych układów z wiatrem i radości z wykonanej pracy. Wierzę w Ciebie.

 • Eugra początkujący
  @Fan__skokow @toyminator

  Rozumiem intencję, ale niestety nie mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem. Znam 10-latków, którzy wiedzą więcej o życiu niż ponad 50-letni multiilioner . Poza tym ,znów ocena. Nikt nie dał nam prawa do oceniania innych . Co najwyżej możemy oceniać zachowanie.Różnica polega na tym :
  Masz 10 lat i nic nie wiesz o życiu - ocena , o znaczeniu pejoratywnym
  Zachowujesz się , jak 10 -latek ..... - porównanie nie będące oceną

  Jak jest różnica między stwierdzeniem:
  Jesteś świnią
  Zachowujesz się ja świnia

  Gdyby ktoś mi powiedział,że jestem" świnią" - miałabym prawo pozwać Go przed Sąd , bo to ocena i obraza
  ale stwierdzenie, zachowałaś się jak " świnia" , ........ no cóż , nawet kulturalnym ludziom zdarza zachować się, jak " świnia " . Proszę rozważyć " Weteranie " przyszłościowe sformułowania, bo one świadczą przede wszystkim o nas samych.

 • Toyminator profesor
  @Fan__skokow @Fan__skokow

  To widać że masz 10 lat, u nic nie wiesz o życiu.

 • Eugra początkujący
  @Fan__skokow @Fan__skokow

  Nie dotyczy mnie ani jedno, ani drugie i jak sądzę naszych skoczków również to nie dotyczy. Jednak moje najgorsze dni są niejednokrotnie dużo lepsze niż najlepsze dni innych. Trochę to może przewrotne, ale inteligentny człowiek dobrze odczyta przekaz, tak samo jak stwierdzenie, że " dzisiaj jest jutro,którego wczoraj tak bardzo się bałem ".A przy okazji, dawno nie wywarła na mnie wrażenia reklama : Doceniaj a nie oceniaj. Jakżesz trudno wprowadzić ją w życie, nieprawdząż ? Każdy z nas był na fali wznoszącej i opadającej. To normalne i naturalne.Bądźmy wyrozumiali, empatyczni W końcu nie liczy się , ile razy ktoś upadł, ale ile razy się podniósł, Nie mówię,że nasi skoczkowe upadli, oni po prostu mają " gorsze dni " , jak kobieta w ciąży albo kobieta podczas okresu". Na szczęście trwa to krótko.

 • Eugra początkujący
  Statystyka i prognoza na finał Raw Air

  Jak na razie, nie wliczając " cudów" Kubackiego z Mistrzostw Świata wychodzi mi taka kolejność pierwszej
  dziesiątki finału RAW Air 2019
  1.Johannson Robert
  2.Kraft Stefan
  3.Stoch Kamil
  4.Forfang Johann Andre
  5.Kobayashi Ryoyu
  6.Eisenbichler Markus
  7.Zajc Timi
  8.Prevc Peter
  9.Aschenwald Philipp
  10.Kobayashi Junshiro

 • Fan__skokow bywalec
  Dziwne ja myślałem, że

  Gorsze dni miewa przeważnie "kobieta w ciąży albo kobieta podczas okresu"

 • Major_Kuprich profesor
  Ambicja to nie to samo

  Co chęć zrobienia czegoś więcej?

 • Skoczek3211 weteran

  A ja dobrze pamiętam że z jakiś miesiąc temu dostała adnotację, gdzie wyzwisko od idiotów zakończy się banem. Tymczasem od tego czasu padły już 3-4 razy wyzwiska od idiotów z jej strony tak to jest jak redakcja przymyka oko na pewne sprawy

 • Krajsny doświadczony
  @wiola4697 @skoczek3211

  @ Do Moderatorów. Sami od dłuższego czasu prowokujecie takie bezsensowne dywagacje pod artykułami. Od pewnego czasu pod postami @wiola4697 jestem w stanie przeczytać adnotację w stylu "następne upomnienie zakończy się banem" itp. Ilość wyzwisk od "idiotów" powtarzała się już kilkadziesiąt jak nie setki razy. Wiem, że taki użytkownik nabija mnóstwo komentarzy, prowokuje innych użytkowników do bezsensownych dyskusji nie mających końca i jest to tutaj na rękę. Zresztą pod ostatnimi konkursami właśnie na podobne tematy jest 90% komentarzy. Jednym słowem mówiąc - śmietnik. Chciałbym tylko zaznaczyć, że nie atakuje żadnej ze stron bo obie są współwinne tym rozmowom.
  Reasumując, prosiłbym następnych razem o coś więcej niż upomnienie. Dziękuję.

 • Skoczek3211 weteran
  Do redakcji  Moje komentarze to dobrze widzicie, ale jak ona wyzywa od idiotów to już tego nie widzicie  [----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Wszystkie komentarze zawierające obraźliwe sformułowania są usuwane w całości albo cenzurowane.
  Dobra rada: przestań recenzować wpisy wioli zostaw to moderacji. Najlepiej wybierz opcję ignoruj. Koniec dyskusji.]

  [Moderowany (21254) / 2019-03-11 21:12:43]

 • ann81 profesor

  Widać, że Kamilowi ciężko było pogodzić się z tymi błędami i tym, że nie jest w stanie na ten moment walczyć o wygraną. On może nie nazywać tego ambicją, ale dla mnie ciągle dążenie do doskonałości i niezadowalanie się półśrodkami to właśnie ambicja. Grunt to umieć zauważyć tę subtelną granicę między zdrowymi ambicjami a takimi, które spalają na starcie (vide Maciej Kot). Wydaje mi się, że Kamil zazwyczaj jednak umie trzeźwo ocenić sytuację.

  Kamil przemyślał to i owo i wrócił humor. Takiego Kamila Stocha chciałoby się oglądać przy każdym wywiadzie. A kto wie, czy jeśli znów będzie skakał z chłodną głową, to nie pojawi się ten słynny błysk. Bo do podium czy nawet wygranej potrzeba tylko i aż tej właśnie iskry.

 • jma profesor
  No i spoko

  Emocje opanowane, pozytywna energia wraca, dobre skoki również. Tak trzymać! A to, że paru frustratów na forum będzie miało focha? No Kamil się na pewno nimi nie będzie przejmował i Wam też to radzę. W razie czego zawsze jest też przycisk "ignoruj" :)
  Czekam na dobre skoki Kamila i odrobinę więcej szczęścia do warunków dla Dawida i Piotra, bo tak naprawdę nie wiadomo na co ich aktualnie stać.

 • Skoczek3211 weteran
  @wiola4697 @wiola4697  Dlaczego się powtarzasz? Masz rację prawdziwy kibicie tacy jak ty są z Kamilem ze względu na zwycięstwa i zwycięstwa.


  [--------------------------------------ostrzeżenie------------------------------------------------------------------------
  Ostatni
  raz ostrzegam, przestań prześladować i prowokować użytkownika 
  wiola4697. Znakomita większość Twoich wpisów na tym portalu to
  personalne ataki na wiolę. Kwestionujesz prawie każdy jej wpis. To jest
  stalking
  czyli  uporczywe nękanie. Polega na
  długotrwałym działaniu wymierzonym przeciwko osobie, którą sprawca chce
  upokorzyć. Kolejne tego typu zaczepki zakończą się BAN-em.

  [Moderowany (21254) / 2019-03-11 20:48:15]

 • wiola4697 profesor

  Kamil głowa do góry :) każdy ma wzloty i upadki, także spokojnie. Będzie dobrze! Prawdziwi kibice są z Tobą bez względu na wszystko :)

 • Skoczek3211 weteran
  Brawo Redakcja

  Usuwacie napisaną prawdę.

 • Tony doświadczony

  Zaraz zostaniesz nazwany idiotą i sezonowcem :) :)

 • Skoczek3211 weteran
  @Oczy Aignera @wiola4697

  Piszę to kibicka sukcesu,która po zakończeniu kariery przez Kamila zniknie z forum.

 • wiola4697 profesor
  @Oczy Aignera @OczyAignera

  Dokładnie. Każdy ma wzloty i upadki, ale tylko nieliczni( wśród nich jest Kamil oczywiście) potrafią się z nich podnieść. A Ci którzy czepiaja się Kamila i go hejtuja niech pójdą po rozum do głowy, bo to na pewno Kamilowi nie pomoże. Spójrzcie tylko, gdzie jest czołówka z poprzednich lat? Nie ma. Został z niej tylko Kamil, Stefan i Robert, a reszty nie ma, np. Wellingera. Także Kamilowi należą się ogromne brawa i podziw oraz wielki szacunek za to, że przez prawie dekadę skacze na bardzo wysokim poziomie i ciągle jest w czołówce. Do tego 9 lat z rzędu ma przynajmniej jedno zwycięstwo w roku kalendarzowym. A wzloty i upadki ma każdy sportowiec, więc przestańcie się już wyżywac na Kamilu

 • Oczy Aignera profesor

  Kamil ma rację. Każdy człowiek przechodzi gorsze i lepsze chwile. Ważne jest to, żeby umieć sobie poradzić w trudnych momentach. Taka umiejętność buduje pewność siebie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).