Blisko 5 milionów widzów Pucharu Świata 2018/2019 w TVP i Eurosporcie

 • 2019-03-27 13:12

40. edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich zakończona. Nadeszła zatem pora na podsumowania, również telewizyjne. Przez ostatnie cztery miesiące, zawody na antenach Telewizji Polskiej i Eurosportu oglądało średnio 5 milionów widzów.

Niedawno zakończony Puchar Świata w skokach narciarskich był transmitowany przez TVP1, TVP Sport, Eurosport 1, a także (poszczególne wydarzenia) w Eurosport 2. Średnia widownia wszystkich zawodów na wspomnianych stacjach wyniosła 4,96 miliona osób. To o około 150 tysięcy mniej w porównaniu z poprzednim sezonem.

Średnia widownia transmisji na antenie TVP1 wyniosła 3,55 miliona osób. Wynik ten przełożył się na 28,83% udziałów w rynku telewizyjnym, zaś na 23,71% w grupie komercyjnej 16-49 lat oraz 26,06% w grupie 16-59 lat.

Na antenie TVP Sport zawody przyciągnęły przed telewizory średnio 698 tysięcy osób. Z kolei w przypadku stacji Eurosport wynik ten wyniósł średnio 716 tysięcy widzów.

Największą widownię na antenie TVP1 zebrał konkurs Pucharu Świata w Predazzo, wygrany przez Dawida Kubackiego (13 stycznia), który obejrzało 5,37 miliona widzów. Drugi wynik to zawody w lotach narciarskich w Oberstdorfie ze zwycięstwem Kamila Stocha (3 lutego), który śledziło 5,18 mln widzów. Czołową trójkę zamyka finał Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen (6 stycznia), obserwowany przez 4,96 mln osób.

W przypadku stacji TVP Sport, największe widownie zebrały konkursy w Willingen (17 lutego; 1,05 mln), Zakopanem (20 stycznia; 994 tys.) oraz Vikersund (17 marca; 944 tys.).

W czasie transmisji zawodów Pucharu Świata, Telewizja Polska była niekwestionowanym liderem rynku. Udziały TVP1 wynosiły bowiem 28,83%, przy odpowiednio 6,71% Polsatu, 5,25% TVN-u oraz 5,11% TVP2.

Wpływy reklamowe z transmisji zawodów Pucharu Świata na antenach Telewizji Polskiej wyniosły łącznie 66,18 miliona złotych. Na wynik ten składają się także wejścia studyjne oraz przerwy wokół innych audycji na temat skoków narciarskich.

Na antenach stacji Eurosport najwięcej widzów przyciągnęły konkursy w Oberstdorfie (30 grudnia; 1,24 mln); Bischofshofen (6 stycznia; 1,04 mln) oraz Lahti, zakończone wygraną Kamila Stocha (10 lutego; 961 tys.). Zdecydowanie lepsze widownie uzyskały relacje z kwalifikacji, na które amerykański nadawca miał wyłączność. W tej kategorii najwięcej osób obejrzało eliminacje do konkursu TCS w Oberstdorfie (29 grudnia) - 1,97 miliona widzów.

Najbliższe transmisje z zawodów w skokach narciarskich będą związane z cyklem Letniego Grand Prix 2019, który ma rozpocząć się 20 lipca w Wiśle i zakończyć 3 października w Klingenthal. Oprócz Eurosportu, po raz pierwszy wszystkie konkursy tej imprezy pokaże Telewizja Polska.

Adam Bucholz, źródło: Wirtualne Media

oglądalność: (6199) komentarze: (62)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Brygadzista stały bywalec
  @Karp @Karp

  Z brydza na ZIO wszyscy mieli wtedy polewke - ciekawe czy beda grali w czapkach i kombinezonach, a po turnieju bitwa na sniezki :)
  A propos drugiego, to wlasnie wg mnie pilka na sniegu ma takie samo przelozenie jak skoki na igielicie - ten sam sport, tylko w innych warunkach atmosferycznych, co nie zmienia faktu, ze obie dyscypliny mocno traca na widowiskowosci.

 • Roxor doświadczony
  @Pavel @Karp

  W historii Ziemi bywały okresy, w których CO2 było dużo więcej niż obecnie. Ciekawe kto to wyprodukował?

 • OczyAignera stały bywalec
  @Seba20 @jma

  ''Lauri Askinen (...) Asikainer.''

 • Karp weteran
  @Pavel @Roxor

  Tak już jest że czasem własnie ochłodzenie jak np. ekstremalne mrozy w USA są efektem globalnego ocieplenia- i tutaj podstawy geografi się kłaniają. No ale polska szkoła na pozimie marnym więc tego nie uczą.
  Jeśli Cie to śmieszy to jesteś niedouczony pod tym względem.

  Co do tego, że klimat raz się ociepla raz ochładza było normalne. Tylko nigdy na ziemi nie żyło ponad 7 mld ludzi, Nigdy nie było hodowanych tyle zwierząt, nigdy po ulicach nie jeździło tyle samochodów, nigdy nie było wypuszczanych do atmosfery tyle dwutlenku węgla.. nigdy nie było zapotrzebowania na taka ilosc plastiku szkła itp

  Przecież to podstawa wyobraźni. Nie trzeba być kozakiem intelektualnym, żeby to sobie wyobrazić..
  Naprawdę tego nie potrafisz? Serio to wszystko jest znikome i nie mamy na to wpływu?
  Gratuluje.

 • Karp weteran
  @Karp @Brygadzista

  Nie słyszałem o tym bryżdżu- to nawet smieszne jest xd

  Piłka na śniegu nie jest zimowym sportem- nie odwracajmy dyskusji w ten sposób

 • Roxor doświadczony
  @Pavel @Roxor

  Jest znikomy, jeśli w ogóle jakikolwiek jest*.

 • Roxor doświadczony
  @Pavel @Karp

  Martwienie się nic nie pomoże, bo z naturą się nie da wygrać. To jest naturalne, że raz klimat się ociepla, a raz oziębia, człowiek nic na to nie poradzi. A argument, że jednym z objawów globalnego jest ochłodzenie jest na prawdę zabawny. Teraz może i średnia roczna ostatnich lat jest wyższa, ale to tylko oznacza że niedługo znowu zacznie spadać. Tu masz wykres jak zmieniała się temperatura na przestrzeni 400 tysięcy lat https://www.klimatdlaziemi.pl/e-cms/ob.php/24.jpg?id=135 . Także jak widać dzieje się to cyklicznie. Udział człowieka w globalnym ociepleniu jest znikomy, a cała afera z tym związana służy tylko do wyciągania pieniędzy.

 • Brygadzista stały bywalec
  @Karp @Karp

  Przepraszam za cytat po angielsku:
  "In 2002, I was fortunate enough to be on the Great Britain team that went to the Winter Olympics to demonstrate bridge, which meant that the IOC were considering accepting bridge into the Winter Olympics in future years."
  Co znaczy:
  "W 2002 mialem przyjemnosc byc w druzynie Wielkiej Brytanii, ktora udala sie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie, zeby zademonstrowac brydza, co oznacza, ze IOC rozwazala zaakceptowanie brydza na Zimowych Igrzyskach w przyszlych latach."

 • Brygadzista stały bywalec
  @Karp @Karp

  Tu masz zrodlo o turnieju w brydza na olimpiadzie:
  https://www.independent.co.uk/sport/general/others/why-bridge-should-be-officially-recognised-as-a-sport-9152961.html

  Ty od razu zareagowales bulwersem, zamiast sie zastanowic.. A czy pilka nozna rozgrywana na sniegu to tez nagle sport zimowy?

 • Karp weteran
  @Pavel @scyzoryk

  Tony plastikowych smieci w oceanach, dwutlenek węgla w powietrzu i temeperatura za 100 lat łączą się ze sobą.
  Dałeś taki straszak mówiąc że kiedyś tak sądzono- tylko że wtedy dokładne daty nie były podane a teraz jest jasne, że za 50 lat ludzie z Afryki będą uciekac bo w okolicach równika przy temeperaturze ponad 50 stopni nie będzie można wytrzymać. No i gdzie wtedy będą szukać schronienia?

  I z całym szacunkiem do tego co napisałeś- trzeba być egoistą żeby nie martwić się temperaturą za 100 lat..

 • scyzoryk początkujący
  @Pavel @Karp

  Wcale nie twierdzę że nie ma ocieplenia. Ale na pewno nie jest tak wielkie i straszne jak chcą nam to udowodnić. Za 20-30 lat nie będziemy mieli w ogóle śniegu? To średnia temperatura w Europie musiałaby wzrosnąć właśnie o jakieś 5-6 stopni, a to i tak oznaczałoby globalny chaos na niewyobrażalną skalę, wojny, głód i być może upadek całej cywilizacji. Sprawdź sobie średnią temperaturę w styczniu dla Zakopanego, Innsbrucka czy Sapporo, uwzględniając fakt że nawet jak wzrośnie np. od -3 do -1, to nadal w większość przypadków będzie padał tam śnieg, a nie deszcz.

  Poza tym było już kilka afer z tym jak panowie z niektórych organizacji zajmujących się klimatem próbowali dopasować rzeczywistość do swoich urojonych cyferek, a nie na odwrót. Trochę siedzę w temacie, bo pogodą interesuję się jak skokami, od małego dziecka. Prześledź anomalie za ostatnie 5 lat. Gdzie notowano temperatury 5, 6, czy więcej stopni powyżej normy? Pośrodku syberyjskiej tajgi, gdzie w promieniu 1000 km nie ma nawet stacji meteo. Dane teoretycznie biorą z satelit. Wnioski pozostawiam wam. Niemcy (którzy od 30 lat pakują miliardy w wiatraki) twierdzą że klimat ociepla się w szalonym tempie, Rosjanie śpiący na węglu, ropie i gazie udowadniają że się wręcz ochładza (co jest taką samą bzdurą). I komu ufać? Polityka, panie, polityka...

  Na początku wieku straszono nas, że za 50 lat będziemy mieli potop, bo oceany podniosą się o pół metra czy więcej. Miałem kilka lat, ale bardzo wryło mi się to w pamięć. I co? Nic. Już 30 lat temu ONZ straszył, że niedługo będzie masowa imigracja z Bliskiego Wschodu do Europy z powodu globalnego ocieplenia. Imigranci są, ale z powodu wojen, a nie klimatu. Niszczycielskie huragany były opisywane za czasów Kolumba, wieloletnie susze i powodzie znane są już od 3-4 tysięcy lat... Czy Rzymianie i Grecy mieli termometry? A może Słowianie czy Celtowie? Ja żyję sobie spokojnie i martwię się co najwyżej miliardami ton plastikowych śmieci w oceanach. To jest poważny problem na dziś, a nie temperatura za 100 lat.

 • Karp weteran
  @Pavel @scyzoryk

  To że akurat spadło tyle śniegu jest dokładnie efektem tego że ociepla sie nam klimat.

  Główny prąd odpowiadający za to, że zmieniają się nam pory roku w ostatnich latach (ze względu na zmiany i ocieplenia) wyhamowuje i jeśli mamy np.jakieś opady śniegu to utrzymują się one w jednym miejscu dłużej niż powinny. Dlatego coraz częściej i dłużej w jednym miejscu będą susze, żeby potem znowu spaść tyle deszczu który spowoduje powódź. I tak samo ze śniegiem- w jednym miejscu będzie padał dłużej bijąc rekordy, żeby w innym nie spaść w ogóle.

  Dlatego śmieszą mnie te teksty (tworzone przez niewiedze i proste tłumaczenie sobie świata), że tyle śniegu to nie ma globalnego ocieplenia...
  Wystarczy spojrzeć na badania które mowią, że z każdym rokiem temperatura jest coraz wyższa. Gdyby to sie zdarzało raz. Ok. Ale to się zdarza co roku

 • Man_of_the_Day bywalec
  ...

  Dlaczego skoki powinny pozostać sportem zimowym możliwie jak najdłużej? Z tego samego powodu, dla którego nikt nie chce Bożego Narodzenia w lipcu.

  Część osób, analizując tę dyscyplinę sportu i rozbierając jej charakterystykę na czynniki pierwsze, skupia się jedynie na elementach najważniejszych i całkowicie pomija te poboczne, stanowiące tzw. "otoczkę". Skoki to święto zimy; czekamy na nie wiele miesięcy, dzięki czemu rośnie nasza ekscytacja i kibicowski apetyt. Formuła całoroczna doprowadziłaby do szybkiego spowszednienia dyscypliny, a w efekcie - do jej upadku. Pierwotne plany i nadzieje osiągnęłyby zatem skutek odwrotny do zamierzonego.

 • scyzoryk początkujący
  @Pavel @pavel

  Pitolisz waść z tym ociepleniem. Taki ten klimat gorący, że w tym roku w styczniu w okolicach Bischofshofen spadło miejscami 4 metry śniegu, a u nas na Kasprowym prawie 2,5 metra. W Szczyrku leżał metr i sam słyszałem jak wszyscy górale mówią, że takiej zimy nie pamiętają od bardzo dawna. Koniec marca teraz a było ledwie kilka dni że dało się w ogóle na rower wyjść, we wtorek jak wracałem do domu to prawie zamarzłem, gdy nagle temperatura spadła poniżej 0 i zaczął padać lodowy deszcz z gradem i śniegiem, a nie mieszkam w Tatrach tylko w Kielcach, na co wskazuje mój nick ;) Luty tylko w tym roku był wyjątkowo ciepły, ale śnieg w górach i tak leżał, bo takie zapasy nie topią się z dnia na dzień. Pamięta ktoś tu jeszcze, że w sezonie 2000/2001 odwołano prawie wszystkie konkursy w grudniu (Ramsau, Liberec, Engelberg) i nie było nawet gdzie ich przenieść, bo nigdzie w Europie nie było wówczas śniegu? Wracając jeszcze do Bischofshofen - 4. Turniej Czterech Skoczni nie mógł zakończyć się w tym mieście z powodu braku śniegu właśnie. Dzisiaj mamy już systemy naśnieżania działające przy dodatniej temperaturze, a zima w górach będzie zawsze. Wszystkie skocznie z kalendarza PŚ znajdują się albo powyżej 60 równoleżnika albo powyżej 500 m n.p.m. (nie licząc Sapporo, miasta o największych opadach śniegu na świecie czy Niżnego Tagiłu pośrodku mroźnej Syberii). Żeby opłacalność produkcji śniegu stanęła pod znakiem zapytania to musiałoby się zrobić cieplej o 5-6 stopni, a wtedy to nikt o skokach nie będzie myślał, bo świat będzie raczej przypominał rzeczywistość z filmów i gier z gatunku post-apocalyptic.

 • Karp weteran

  Rozumiem to wszystko i sam kilka lat temu o tym tutaj pisałem, że akurat skoki na igielicie są tak samo miarodajne jak na śniegu, bo to dla skoczkow bez znaczenia.

  Natomiast tradycją jest, że to zimowy sport i śnieg tam musi być. I dopoki jest śnieg to na śniegu ma być!!
  Panowie z Fisu niech nam nie zabierają skoków zimowych!!

  WARA od naszych skoków :))

 • Pavel profesor
  @kolos

  Piotruś czy tak ciężko jest ci podać jakieś konkretne źródło? :) Serio muszę się opierać na twojej opinii sprzed kanapy bo zapewne także po igielicie nie jeździłeś? Skoro to takie oczywiste to musi być masa opinii czy to zawodników czy to trenerów potwierdzająca twoją tezę. Ja osobiście miałem okazję jeździć po sztucznym stoku, ale była to taka "tarka" podobna do wycieraczki, całkiem inna pod względem technologicznym i tu muszę przyznać było tak sobie. Mimo wszystko igielit, którym pokryty jest zeskok to całkiem co innego i nie spotkałem się jeszcze z wypowiedzią zawodnika, który by na nią narzekał.

 • Pavel profesor
  @Karp

  Można zaklinać rzeczywistość, ale przyszłość skoków to igielit. Globalne ocieplenie to fakt, temperatura sukcesywnie rośnie, za 10 może 20 lat ciężko będzie o śnieg gdzieś poza daleką Rosją czy Skandynawią. Skoki są w komfortowej sytuacji bo bez białego puchu spokojnie mogą odbywać dalej, bez żadnej starty dla widowiska. Co więcej dla największych miłośników białego, można zrobić bielutki igielit i już w ogóle będzie "zimowo".

 • Karp weteran
  @Karp @Brygadzista

  Pokaż mi źródło,że ktoś kiedyś chciał bryżdża na ZIO...
  I nie pisz głupot że akurat to świadczy o tym, że skoki na igielicie są zimowe- bo gdzie ten śnieg i lód?

  Już powiedziałem skoki są zimowe i tak będzie dalej

 • Wojtasek12 bywalec

  Uwierzcie, że gdyby te wszystkie pomysły dały dyscyplinie dużo korzyści to by już dawno tak było, tam władza ma wiecej wiedzy od nas :D Dlatego jest tak a nie inaczej

 • Wojtasek12 bywalec

  Dobrze jest jak jest :) Chociaż chciało by się ten miesiąc dłużej oglądać, w szczególności gdy nasi skaczą świetnie :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).