Ammann i Peier w kadrze narodowej Szwajcarii na sezon 2019/2020

 • 2019-04-11 18:54

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, Szwajcaria jako jedna z pierwszych drużyn odsłoniła karty. Znamy podział kadr Helwetów na sezon 2019/2020. Nie zabrakło w niej miejsca dla Simona Ammanna, który wciąż nie podjął decyzji na temat kontynuowania swojej kariery.

Kadra Narodowa Szwajcarii na nadchodzący sezon będzie składała się z dwóch zawodników. Do Simona Ammanna dołączył Killian Peier. Brązowy medalista MŚ w Seefeld ostatniej zimy startował jako skoczek Kadry B.

Do kadry A powołany został zaledwie jeden zawodnik, którym jest Gregor Deschwanden. W kadrze B znalazło się miejsce dla Sandro Hauswirtha, Gabriela Karlena, Dominika Petera oraz Andreasa Schulera. Lars Kindlimann otrzymał z kolei powołanie do kadry C.

Głównym trenerem reprezentacji Szwajcarii pozostał Ronny Hornschuh. Niemiecki szkoleniowiec, pomimo otrzymania ofert ze strony Polskiego oraz Niemieckiego Związku Narciarskiego, postanowił kontynuować swoją dotychczasową pracę.

REPREZENTACJA SZWAJCARII NA SEZON 2019/2020:

KADRA NARODOWA:

- Simon Ammann (1981)

- Killian Peier (1995)

KADRA A:

- Gregor Deschwanden (1991)

KADRA B:

- Sandro Hauswirth (2000)

- Gabriel Karlen (1994)

- Dominik Peter (2001)

- Andreas Schuler (1995)

KADRA C:

- Lars Kindlimann (2000)


Adam Bucholz, źródło: Swiss-Ski / FIS
oglądalność: (5643) komentarze: (29)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W Punkt początkujący
  @atalanta

  No. A wg PZN-owskich kryteriów rok czy dwa lata temu należało się Miętusowi.

 • Bernat__Sola profesor
  @W Punkt

  Deschwanden dobrze zaczął sezon, a słabo skończył, dlatego wydaje Ci się, że skakał w słabym stylu. Wyniki Hauswirtha i Petera na 2.-3. dziesiątkę PK nie są lepsze od punktów PŚ Gregora.

 • kkkk doświadczony

  Powołania prezentują hierarchię, a nie podział grup treningowych. Moja uwaga co do składu kadr - Deschwanden powinien być w kadrze B.

 • mariafuria początkujący
  @Tomek88

  Dzięki za odpowiedź. Szkoda, że zakończył.

 • atalanta początkujący
  @W Punkt

  Wszystko zależy od przyjętych kryteriów. Według szwajcarskich kryteriów mu się należy.

 • Agent99 stały bywalec
  Szwajcaria

  Ta kadra mogłaby być silniejsza gdyby Deschwanden skakał na miarę swojego niemałego potencjału. Ciekawe czy znajdzie się ktoś kto go odbuduje. Bardzo dużo traci na swojej technice lotu, która jest pokraczna. Myślę, że może on latać agresywniej, mimo swojego wysokiego wzrostu, w końcu taki Sakala, który jest od niego wyższy, skacze agresywnie.

 • W Punkt początkujący
  @EmiI

  Wytłumaczenie takie sobie.
  Zawodnik numer trzy? Ok.
  Z dorobkiem 4 pkt? Już nie ok. To nie jest dorobek, który uprawnia do tego, by być w kadrze A. Moim skromnym zdaniem.
  Zresztą. pal licho dorobek. pilch w zeszłym roku zdobył 1 oczko, ale skakał, szczególnie w PK, w dobrym stylu. Deschwanden skacze od długiego czasu BEZ-NA-DZIEJ-NIE. Nie należy mu się ta szarża. W żadnym wypadku.

 • EmiI profesor
  @W Punkt

  A ja powiem. Deschwanden znalazł się w kadrze A bo był po prostu Szwajcarem nr 3 w generalce PŚ. Kryteria w Szwajcarii są sztywne, przez co np nie ma właśnie takich sytuacji jak z Miętusem. A dlaczego Miętusa powołali, Horngacher powiedział wprost. Przekonali go inni. A dyplomatycznie ujął "że on podziela ich zdanie".

 • JaroslavSakala doświadczony
  @Major_Kuprich

  Wybacz, ale w przeciągu ostatniego sezonu Twój trolling stał się po prostu słaby.

 • Major_Kuprich profesor
  U nas by się taki podział przydał

  KADRA NARODOWA:
  - Dawid Kubacki
  - Piotr Żyła

  KADRA A:
  - Kamil Stoch

  KADRA B:
  - Jakub Wolny
  - Aleksander Zniszczoł
  - Stefan Hula
  - Paweł Wąsek

  KADRA C:
  - Maciej Kot

 • Pavel profesor
  @Raptor202

  Tutaj chodzi o kwestie finansowe, a te kadry są po to, aby dokonać podziału środków finansowych na poszczególnych zawodników. Nie ma to nic wspólnego, z naszymi kadrami, w których podział jest równoznaczny z podziałem na grupy szkoleniowe. Zapewne takie wymogi stawia tamtejsze ministerstwo, aby dotować związek. Także nie przywiązywałbym się do tych kadr.

 • Nowyskoczek5 profesor
  @Gerwazy

  No niestety. Gdyby Horngacher wybrał Janka a nie Krzycha to pewnie zaliczyłby najlepszy sezon z kolejnymi miejscami na podium w karierze ...

 • Bartt bywalec
  @Raptor202

  Jest dokładnie tak jak piszesz. Żeby znaleźć się w określonych kadrach trzeba spełnić pewne kryteria, nie wiem dokładnie jakie, ale jest jakieś minimum punktowe (albo minimalna lokata w klasyfikacji generalnej) które zawodnik musi osiągnąć. Np. w sezonie 2017/18 w kadrze narodowej nie było żadnego skoczka. Ammann wraz z Deschwandenem i Peierem znaleźli się wówczas w kadrze A. Teraz mamy aż dwóch w kadrze narodowej, czyli jest postęp..

 • Gerwazy stały bywalec
  @W Punkt

  Powołanie Miętusa do kadry A to był początek końca kariery Ziobry

 • Tomek88 stały bywalec
  @mariafuria

  Zakończył karierę po tym sezonie.

 • mariafuria początkujący
  Luca Egloff

  gdzie?

 • Raptor202 doświadczony

  Szczerze mówiąc nie wiem kto ustalał te kadry, ale patrząc na to, jak to wygląda, to obstawiam, że nie był to trener, a raczej tamtejszy związek narciarski. To wygląda raczej jak hierarchia niż podział na kadry. Mam wrażenie, że w Szwajcarii związek ma gdzieś swoich skoczków i ustalił sobie kadry na podstawie sukcesów i renomy poszczególnych zawodników, aby wizerunkowo wypadło to dobrze.

 • ExoFan początkujący

  Nie wiem skąd to zaskoczenie, bo podział kadr jest dokładnie taki sam jak rok temu (wcześniej też taki bywał). W zeszłym sezonie Ammann był w narodowej, Deschwanden w A. Po prostu Peier wskoczył do narodowej z kadry B, z uwagi na wyniki w minionym sezonie, ale umowny podział kadr pozostał dokładnie ten sam. I jacy osobni trenerzy, jakie osobne sztaby, jak oni wszyscy (narodowa, A i B) razem trenują.

 • konrad95 stały bywalec

  Dziwnie i sztucznie wygląda ten podział na kadry. Dechwanden sam trenował nie będzie przecież. Kindlimann zresztą też.
  Nie wiem po co rozdrabniać się w ten sposób. Małysz kiedyś trenował sam pod okiem Hannu Lepistoe, ale to był świetny zawodnik. Dechwanden i Kindlimann( pierwszy raz o gościu czytam) to gwiazdy żadne nie są i nie muszą samodzielnie trenować.

 • Tomek88 stały bywalec
  @Bernat__Sola

  Kaelin po zdobyciu pierwszych i jak narazie jedynych punktów w pucharze świata w Engelbergu w 2013 r. wydawał się dobrze rokującym na przyszłość skoczkiem ale potem jego kariera się nie potoczyła po jego myśli.Obecnie startuje od czasu do czasu w pucharze kontynentalnym.Na początku sezonu 2018/2019 pokazał się w Notoden i Engelbergu ale zajmował miejsca w 5 dziesiątce.Myślę,że niedługo może dać sobie spokój ze skokami.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).