Oberstdorf miejscem oficjalnego spotkania FIS i komitetów MŚ

 • 2019-04-12 15:52

Po zakończeniu sezonu nadszedł czas na podsumowanie najważniejszych imprez minionej zimy. W Niemczech odbywa się spotkanie oficjeli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej z zespołami odpowiedzialnymi za organizację mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld oraz przyszłych czempionatów – w Oberstdorfie i Planicy.

Delegacja Seefeld 2019 przedstawiła w środę w Oberstdorfie raport dotyczący wszelkich aspektów, które przyczyniły się do wielkiego sukcesu organizacyjnego tej imprezy. Z raportu końcowego skorzystali również organizatorzy kolejnych czempionatów globu. Następne mistrzostwa świata, które zaplanowane są na 2021 rok, odbędą się właśnie na terenie kompleksu Audi Arena w Oberstdorfie, zaś za cztery lata najlepsi skoczkowie będą walczyć o medale w Planicy. Na spotkaniu obecni byli również pracownicy techniczni oraz administracyjni FIS, przedstawiciele Niemieckiej Federacji Narciarskiej oraz grupy Infront Sports.

Podczas obrad przedstawione zostaną również plany niemieckich organizatorów, którzy mają za sobą bardzo pracowitą zimę. Komitet organizacyjny w minionym sezonie zorganizował tradycyjnie zawody w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Oprócz tego, Oberstdorf był jednym z przystanków w cyklu biegów narciarskich Tour de Ski. Odbyły się tam również konkursy skoków kobiet na dużym obiekcie w ramach Pucharu Świata.

Kolejnym etapem dla zespołu organizacyjnego najbliższych mistrzostw świata będzie wyjazd na konferencję FIS, która odbędzie się pod koniec maja. Wówczas ogłoszone zostaną najnowsze informacje dotyczące konkursów w przyszłym sezonie oraz wszelkie aktualizacje związane z mistrzostwami świata w 2021 roku.


Piotr Bąk, źródło: FIS
oglądalność: (1191) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Seefeld 2019

  Ciekaw jestem, czy jednym z aspektów, który przyczynił się do sukcesu organizacyjnego tegorocznych MŚ, były siatki ochronne nad bandami za przeciwstokiem na Bergisel.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).