Zmiany w sztabie szkoleniowym Austrii

 • 2019-04-12 19:05

Po odejściu Floriana Liegla i Floriana Schabereitera, którzy pracowali dotychczas jako trenerzy asystenci w sztabie szkoleniowym reprezentacji Austrii, znaleziono następców. Zostaną nimi Harald Diess oraz Robert Treitinger.

Nowi współpracownicy trenera Andreasa Feldera nie są nowymi postaciami w świecie austriackich skoków narciarskich. Harald Diess to były skoczek narciarski, który podczas swojej kariery nie odniósł znaczących sukcesów. Tylko raz wystartował w zawodach z cyklu Pucharu Świata – w 1994 roku w austriackim Murau zajął 49. miejsce. W 2005 roku został trenerem w Salzburgu-Rif, gdzie odegrał znaczącą rolę w rozwoju bazy treningowej. Od 2015 roku nadzoruje również zawodników trzeciej grupy szkoleniowej w austriackiej kadrze.

Robert Treitinger od 2006 do 2010 roku był głównym trenerem kadry Austrii w kombinacji norweskiej. Po odejściu przez trzy lata zajmował się szkoleniem szwajcarskich dwuboistów. Od 2014 do 2018 roku pełnił rolę asystenta trenera reprezentacji Francji w skokach. Jako trener klubowy odbywał również treningi z niektórymi z obecnych zawodników austriackiej kadry narodowej.

Zmiana w sztabie szkoleniowym nastąpiła również w kadrze kobiet. Były trener Włoszek, Romed Moroder, przejmie obowiązki Stefana Kaisera, który pełnił dotychczas rolę asystenta głównego szkoleniowca, Haralda Rodlauera. Pochodzący z Val Gardeny Włoch liczy na to, że dotychczasowa praca, która przyniosła w minionym sezonie wiele bardzo dobrych rezultatów, będzie kontynuowana.


Piotr Bąk, źródło: OSV
oglądalność: (5937) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Pomysł

  Nowym serwismenem w reprezentacji Norwergii ma zostać Kenneth Gangnes, który zastąpi na tym stanowisku Thomasa Hoerla. Podobno Thomas zostaje u Norwegów, ale zostanie konsultantem reprezentacji, co będzie umożliwiało mu więcej chwil z rodziną. Myślę, że Austriacy mogliby złożyć ofertę swojemu rodakowi, ponieważ ciężko im będzie o nowych członków sztabu.

 • W Punkt początkujący
  pusto się robi wokół Feldera

  Czyżby nikt nie chciał z nim współpracować?

 • Bernat__Sola profesor
  @ZXCVBNM_9999

  Przede wszystkim szkoda, że nie zostawili Bachledy.

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  @dervish

  We Włoszech się miejsce zwolniło, zawsze może tam przyjść :)
  Niestety, pewne jest to, że trenerem Kadry Kobiet zostanie Łukasz Kruczek. Czy na pewno on będzie dużo lepszy od Bachledy? Bo ja sądzę, że wręcz przeciwnie. Szkoda, że PZN poszedł na łatwiznę i ne ściągnął jakiegoś asystenta/trenera kadry B/C z Niemiec, Austrii czy Norwegii.

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Cesarz

  Stefan Kaiser stracił stanowisko, ponieważ cesarz nie może być asystentem. Przecież to jest nielogiczne, tak więc uważam, że dostanie dobrą posadę w innym miejscu. Oby tylko nie rozwoził kajzerek po piekarniach.

 • dervish profesor
  Pointner

  OOOOO! Widzę, ze nie znaleźli miejsca dla "wielkiego trenera" czyli dla Pointnera.
  Cóż za marnotrawstwo. Najpierw nie wziął go pod uwagę PZN a teraz OSV. :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).