Robert Kranjec: Na razie muszę uporządkować moje myśli

 • 2019-04-14 20:25

Z grona zawodników, którzy po sezonie 2018/2019 postanowili zakończyć sportową karierę, najgłośniej mówi się o Robercie Kranjcu. Mistrz świata w lotach narciarskich z 2012 roku pożegnał się z zawodowym uprawianiem skoków podczas weekendu w Planicy. Kilkanaście dni po tamtych wydarzeniach, Słoweniec w rozmowie z lokalnymi mediami wspomina wydarzenia spod Letalnicy i mówi o planach na najbliższą przyszłość.

Jak wspomina Robert Kranjec, decyzja o zakończeniu sportowej kariery nie zapadła pod wpływem nagłego impulsu: - W ostatnich latach mierzyłem się z kontuzjami. Moje ciało dawało mi wyraźne sygnały, że najwyższy czas odejść. Zakończenie kariery nie oznacza jednak, iż nie będę dłużej związany ze sportem. Teraz przyjdzie czas na przyjemności, takie jak narciarstwo alpejskie i biegowe, a także moje ukochane kolarstwo.

- Kupiłem ostatnio rower, który testowałem podczas pięknych słonecznych dni. W Planicy spotkałem się także z moim byłym kolegą z kadry, a teraz czołowym kolarzem, Primozem Rogliciem. Podarował mi nawet jedną ze swoich żółtych koszulek lidera. Sprawiła mi ona ogromną przyjemność, ale obawiam się, że już niedługo będę się w niej mieścił. Skoki narciarskie wymagają ostrego reżimu związanego z dietą, a po zakończeniu kariery z pewnością przybędzie mi kilka kilogramów - przyznaje dwukrotny zdobywca Pucharu Świata w lotach narciarskich.

- Nie pochodzę z bogatej rodziny. Moja matka pracowała popołudniami, abym mógł brać udział w treningach skoczków. Mam nadzieję, że spełniłem pokładane we mnie oczekiwania i moi rodzice mieli przynajmniej odrobinę radości z moich sukcesów - stwierdza były reprezentant Słowenii.

Mistrz świata w lotach z 2012 roku póki co nie ma zbyt dalekich planów na przyszłość. W najbliższych tygodniach czeka go wyjazd na tradycyjne rodzinne wakacje w Tajlandii: - Na razie muszę uporządkować moje myśli i przyzwyczaić się do nowego rytmu życiowego. Z pewnością najpierw poświęcę moje wolni dni dla siebie i mojej rodziny. Muszę nadrobić zaległy czas spędzony z moją żoną i córką.


Adam Bucholz, źródło: Odkrito.si
oglądalność: (2961) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Major_Kuprich profesor
  Wideo na wersji mobilnej

  Jest uciete.

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Nowa wersja powiedzenia

  - Co Robi Kranjec?
  - Skacze!
  - Już nie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).