Trondheim bez kontrkandydata w wyścigu o MŚ 2025

 • 2019-05-02 12:24

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) ogłosiła kandydatów do organizacji mistrzostw świata w poszczególnych konkurencjach na lata 2024-2025. Choć rada FIS ostatecznego wyboru dokona dopiero w maju 2020 roku, wszystko wskazuje na to, że już dziś znamy gospodarzy imprez w skoków narciarskich.

Skocznia K-185 w HarrachovieSkocznia K-185 w Harrachovie
FISFIS

Termin zgłaszania wniosków dotyczących chęci organizacji imprez rangi mistrzowskiej na wspomniane lata minął w środę, 1 maja. Jak podają przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, w sprawie Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2024 i Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2025 wpłynęło tylko po jednym wniosku. Najlepszych lotników świata, o czym pisaliśmy >>>TUTAJ<<<, chcą ugościć Czesi. Nasi południowi sąsiedzi złożyli wniosek do FIS, jednak opłatę wpisową uiszczą dopiero po otrzymaniu gwarancji finansowych w sprawie przebudowy obiektu Certak.

Rok później, czyli za niespełna sześć lat, odbędą się zmagania skoczków i biegaczy narciarskich, a także kombinatorów norweskich. Wydarzenie będzie miało miejsce prawdopodobnie w Skandynawii, a dokładnie w Trondheim. Miasto portowe, od lat znajdujące się w kalendarzu Pucharu Świata, jako jedyne wyraziło zamiar podjęcia się organizacji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Dla regionu Soer-Troendelag jest to trzecie z rzędu podejście do otrzymania przychylności włodarzy FIS. Norwegowie ostatnio ponosili porażki w głosowaniach dotyczących imprez mających odbyć się w 2021 i 2023 roku, gdzie musieli uznać wyższość niemieckiego Oberstdorfu i słoweńskiej Planicy. Miasto usytuowane nad rzeką Nidelvą organizowało już światowy czempionat. Działo się to w 1997 roku, gdy na kompleksie skoczni Granaasen triumfowali Janne Ahonen oraz Masahiko Harada. Drużynowo bezkonkurencyjni okazali się Finowie.

Trondheim już tej wiosny rozpoczęło działania związane z organizacją MŚ 2025. Trenerem szkolącym grupę z tego miasta został Roar Ljoekelsoey. Dwukrotny mistrz świata w lotach narciarskich otrzymał zadanie przygotowania młodzieży właśnie do tej imprezy. O szczegółach informowaliśmy >>>TUTAJ<<<.

Choć w powyższych przypadkach FIS nie ma wyboru, jej prezydent jest zadowolony z ogólnego zainteresowania wszystkimi dyscyplinami podlegającymi tej federacji. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, widząc tak duże zainteresowanie naszymi flagowymi wydarzeniami. Wszyscy kandydaci mają potencjał i doświadczenie, aby organizować imprezy na najwyższym poziomie - mówi Gian Franco Kasper. W 2025 odbędą się też mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim, gdzie walka stoczy się pomiędzy Garmisch-Partenkirchen (Niemcy), Crans Montaną (Szwajcaria) i Saalbach (Austria). Tego roku o medale powalczą też snowboardziści i narciarze dowolni. Tutaj aplikację złożył tylko rosyjski Krasnojarsk, a więc gospodarz tegorocznej Zimowej Uniwersjady.

Pierwsze spotkanie przedstawicieli miast-kandydatów odbędzie się już w maju, podczas Konferencji Kalendarzowej FIS w Chorwacji. Wszystkie z miast do 1 września muszą przygotować szczegółowe projekty z koncepcją organizacji mistrzostw. Ostateczny wybór i zatwierdzenie gospodarzy nastąpi przy okazji 52. Międzynarodowego Kongresu Narciarskiego w Royal Cliff (Tajlandia). Ten zaplanowano na maj 2020 roku.


Dominik Formela, źródło: fis-ski.com
oglądalność: (3460) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • MK92 doświadczony
  Trondheim 2025

  Bardzo się cieszę, że MŚ w 2025 roku zagoszczą na jednym z najpiękniejszych kompleksów skoczni narciarskich na świecie, jakim bez wątpienia jest Granasen w Trondheim.

 • atalanta doświadczony

  Trondheim może być, czemu nie. Przynajmniej zimę tam mają porządną. Za to ciekawe, co będzie, jeśli Czesi jednak tych gwarancji finansowych nie otrzymają. Odwołane mistrzostwa?

 • Mateusz_1998 początkujący

  https://skoki16.blogspot.com

 • Oczy Aignera profesor
  @Złoty Orzeł

  Pewnie w 2027 roku to się stanie. Tak myślę i uważam to za bardzo prawdopodobne.

 • Złoty Orzeł profesor

  To smutne- niedługo doczekamy się Zakopanego w roli miasta MŚ- bo przecież kandydatów nie ma.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).