LPK w Kranju: Klimow i Zajc triumfują na inaugurację sezonu, Kot czwarty

 • 2019-07-05 18:52

Jewgienij Klimow oraz Timi Zajc odnieśli triumf ex aequo w inauguracyjnych zawodach tegorocznego Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju (HS109). Reprezentant Rosji zwyciężył po dwóch skokach na odległość 105 metrów, z kolei Słoweniec uzyskał 103 m i 107 m. Podium uzupełnił Pius Paschke. Czwarty był Maciej Kot, a pucharowe punkty zdobyło łącznie czterech Polaków.

Timi ZajcTimi Zajc

W pierwszej serii konkursowej najdłuższym lotem popisał się Keiichi Sato. Reprezentant Japonii wylądował na 108 metrze i na półmetku rywalizacji wyprzedzał o pół punktu Jewgienija Klimowa (105 m). Trzeci był Pius Pachke (107 m), zaś czwarty - Maciej Kot (105,5 m). Reprezentant Polski tracił odpowiednio 3 punkty do lidera oraz 0,7 pkt. do podium.

Tuż za triumfatorem Letniego Grand Prix 2016 uplasowali się Słoweńcy - Rok Justin (105 m), Cene Prevc (105 m) oraz Timi Zajc (103 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili Moritz Baer (105,5 m), Ziga Jelar (105 m) i Dominik Peter (103,5 m).

Do serii finałowej awansowało łącznie czterech reprezentantów Polski. Aleksander Zniszczoł po skoku na 102 metr zajmował osiemnastą pozycję. Dwudziesty trzeci był Andrzej Stękała (101 m), a dwudziesty ósmy - Tomasz Pilch (98,5 m).

W trakcie rundy zdyskwalifikowanych zostało ośmiu zawodników. W tym gronie znalazł się m.in. Klemens Murańka.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 11. i 12. belki startowej. Awans do finału uzyskało aż jedenastu reprezentantów gospodarzy.

W finale najwyższy stopień podium zaatakował Jewgienij Klimow. Najlepszy zawodnik treningu i serii próbnej uzyskał 105 metrów. Ostatecznie Rosjanin triumfował ex aequo z zawodnikiem gospodarzy, Timim Zajcem, który był autorem najdłuższego lotu serii (107 m). Na trzecim miejscu zawody zakończył Pius Paschke (104 m), który o 1,9 punktu wyprzedził Macieja Kota (102,5 m). Piąty był Peter Prevc (106 m), a szósty - liderujący na półmetku - Keiichi Sato (102 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Moritz Baer (103,5 m), Ziga Jelar (103,5 m) oraz Rok Justin (102 m). Pierwszą dziesiątkę zamknął Tilen Bartol (103,5 m).

Andrzej Stękała po próbie na 104 metr awansował na piętnastą pozycję. Na dziewiętnastnym miejscu zawody zakończył Aleksander Zniszczoł (100 m), z kolei na dwudziestym ósmym - Tomasz Pilch (97 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 12. platformy. Tuż po zawodach, ostatni skok w karierze oddał Nejc Dezman.

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego prowadzą Jewgienij Klimow i Timi Zajc (po 100 punktów). Trzecie miejsce zajmuje Pius Paschke (60 pkt.), natomiast czwarte - Maciej Kot (50 pkt.).

Na sobotę zaplanowano drugi konkurs w Kranju. Początek zawodów o 9:30. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego >>
Zobacz aktualny ranking CRL >>

 


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (17166) komentarze: (38)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Pavel profesor
  @dervish

  Teraz pora na Murańkę i Pilcha bo niedługa zacznie nam wypadać Kantyka, bez letnich periodów ma tylko coś koło 100pkt.

 • dervish profesor
  Do informatyka

  Przycisk "Pokaż wszystkie" nie działa poprawnie jeżeli jest wybrana opcja "wątki włączone".
  Na przykład w obecnym wątku: wyskakuje na nim informacja "Pokaż +16", a po przyciśnięciu nie pokazuje żadnych dodatkowych komentarzy. Przed przyciśnięciem było widocznych 36 komentarzy i po przyciśnięciu jest ich tyle samo.

  Przy wybraniu opcji "Watki wyłączone" jest OK.

 • MK92 stały bywalec

  Patrząc na samą klasyfikację można śmiało powiedzieć, że zawody w Kranju, jak na ich rangę, są naprawdę mocno obsadzone. Wielu z tych skoczków odgrywało już ważne role w konkursach Pucharu Świata. Dlatego też wyniki Polaków w pierwszym konkursie trzeba ocenić właśnie w takim kontekście jako całkiem niezłe.

 • dervish profesor
  Kot Maciek

  Już w pierwszym konkursie wykonał zlecone zadanie, czyli pewnie awansował do top 50 CRL i zagwarantował Polsce stała miejscówkę w PK aż do końca sezonu. Maciej obecnie zajmuje 42 miejsce w CRL i ma 192 pkt podczas gdy zajmujący 51 miejsce ma 153 pkt.

  P.S.
  Panie informatyku. Jednak wytłuszczona czcionka nagłówka (czyli tematu) bardziej mi się podobała. Nie można jej przywrócić?

 • Szymon_ski_jump_444 bywalec
  Statystyki

  Najdłuższy Skok - Keiichi Sato (JPN), 108,0m
  Najkrótszy Skok - Florian Molnar (HUN), 84,0m
  Średnia Odległość - 100,9m
  Średnia Prędkość - 86,9 km/h

 • Meggy92 bywalec
  @Qwerty_PL

  No dobra, "stabilna" to może przesadziłam :D. Oczywiście, że nie można tego oceniać i że to "domowa" skocznia, ale że nie był to jakiś pojedyczny skok, tylko na tym poziomie dość stabilny występ. Jako że Prevców lubię, to życzę mu wzmocnienia teamu braci.

 • Oczy Aignera stały bywalec
  @kibicsportu

  Wiadomo, że w Kranju obsada jest mocniejsza niż podczas zakończenia PK w Czajkowskim. Jeśli Andrzej będzie jutro w czołowej dziesiątce, to będę zadowolony. Dzisiejszy rezultat to jest taki normalny wynik, a najsławniejszy kelner w Polsce zdołał już nas przyzwyczaić do dobrych skoków.

 • Bernat__Sola profesor
  @kibicsportu

  Aha, to OK.

 • Bernat__Sola profesor
  @Bernat__Sola

  Do listy dziś dołączył oczywiście Tjas Grilc.

 • Bernat__Sola profesor

  Juniorzy z prawem startu w PŚ:

  Austria: HAAGEN David
  Estonia: MALTSEV Kevin
  Finlandia: POHJOLA Arttu
  Francja: LEAROYD Jonathan*
  Niemcy: GOLLER Max (zakończył karierę), MAERKL Killian, RAIMUND Philipp, ROTH Luca
  Norwegia: MARKENG Thomas Aasen*
  Polska: JUROSZEK Kacper, PILCH Tomasz*
  Rosja: PURTOV Mikhail, SADREEV Danil
  Słowenia: BOMBEK Jan, GRILC Tjas, MOGEL Zak*, PRESECNIK Jernej, VODUSEK Lovro, ZAJC Timi*
  Stany Zjednoczone: DEAN Decker*, URLAUB Andrew
  Szwajcaria: HAUSWIRTH Sandro*, PETER Dominik*
  Włochy: BRESADOLA Giovanni

  * - dożywotnie

  Juniorami nie są już:

  Austria: LIENHER Maximilian, SCHWANN Mika*, WIENERROITHER Julian*
  Estonia: AIGRO Artti*
  Finlandia: HEIKKINEN Kalle (stracił prawo startu), KYTOESAHO Niko (stracił prawo startu, po czym dziś je odzyskał)
  Japonia: IWASA Yuken*
  Kazachstan: TKACHENKO Sergey*
  Niemcy: LISSO Justin, SCHMID Constantin*
  Norwegia: HAARE Anders, SOLBERG Christian Roeste, VILLUMSTAD Fredrik
  Polska: CZYZ Bartosz (stracił prawo startu), WASEK Pawel*
  Rosja: SERGEEV Maksim*
  Słowenia: KOS Lovro, OSTERC Aljaz, PREVC Domen*

 • kibicsportu profesor
  @Bernat__Sola

  Chodziło mi, że w Kranj jest bardzo mocna obsada, dlatego te 15 miejsce jest dobre.

 • Bernat__Sola profesor
  @kibicsportu

  Mimo wszystko w tamtych zawodach skakali Hoffmann, Wank, Buskum, Mogel, więc Andrzej miał z kim przegrać.

 • kibicsportu profesor
  @Oczy Aignera

  Tylko popatrz jaka była obsada. Poza tym, to jest początek lata i nie ma sensu oceniać, ale widać, że w porównaniu z innymi zawodnikami, to nie wyglądają źle skoki Polaków.

 • Bernat__Sola profesor
  @yyy

  Dyskwalifikacja przed skokiem.

 • Oczy Aignera stały bywalec
  @Peterek

  W zawodach PK kończących zeszły sezon zimowy był dwa razy drugi. Teraz był 15., więc to nie jest wynik, który zachwyca.

 • yyy profesor

  ile skoczył Murańka przed DSQ??

 • Bernat__Sola profesor
  Zawody

  Austria: Dramat. Zaledwie jeden zawodnik w drugiej serii i to w 3. dziesiątce. Dla Leitnera to nawet dobry wynik, często był na granicy 2. serii w PK ostatnio. Treningi zapowiadały "wielki powrót" Reisenauera do PK, tymczasem konkursowa próba dopasowana została do jego poziomu z ubiegłej zimy. Haagen tak sobie. Hofer i Wohlgenannt 3 fatalne skoki. Schwann też się nie popisał.
  Czechy: Stursa wciąż bez formy.
  Estonia: Maltsev i Aigro byli blisko punktów, szkoda. Szczególnie tego pierwszego, którego znów pewnie będzie czekać roczna batalia o utrzymanie prawa startu w PŚ, w zeszłym sezonie wygrał ją dopiero na PK w Zakopanem. Nomme jak zwykle.
  Finlandia: No to Kytoesaho szybko wyrobił na nowo prawo startu :P. Dobry występ. Po Vetelainenie ciężko było się czegoś spodziewać mimo dobrego pierwszego skoku.
  Japonia: Keiichi był pomijany w składach Japonii i mam nadzieję, że jeśli tak będzie skakał całe lato, to do takiej sytuacji już nie dojdzie. Nakamura i Tochimoto nienadzwyczajnie, szczególnie ten pierwszy. Iwasa bez punktów niestety.
  Niemcy: Paschke w ubiegłym sezonie skakał dobrze w PK, a w PŚ nie wychodziło (choć raz został niesprawiedliwie odstawiony kosztem słabszego Wellingera). Życzę mu, by teraz było inaczej, widać wzrost formy po tym, jak pogubił się w marcu. Dobre rezultaty mniej więcej zgodne z oczekiwaniami uzyskali Baer i Roth. Przeciętny występ Hoffmanna i Raimunda.
  Norwegia: Buskum bez błysku. Westerheim meh. Eriksen nie ma się czego wstydzić jak na debiut. Oby Villumstadowi nic nie było.
  Polska: Kot na plus, Maciek ma tu zadanie wywalczenia nam miejsca na PK i zapewne je wykona. Stękała dobrze, szczególnie w drugim skoku. Pilch z punktami, świetnie. Zniszczoł dobry skok w próbnej, w konkursie niestety nie udało się go powtórzyć.
  Rosja: Klimow kandyduje do zostania drugim w historii zawodnikiem, który obroni tytuł w LGP (po Haradzie w latach 1997-1998). Oby tak dalej i oby przełożyło się to na dobre skoki zimą. Nazarow przyzwoicie.
  Słowenia: Zajc po bardzo dobrej zimie świetnie zaprezentował się także i tu. Pero rozczarował w pierwszym skoku, ale w drugim pokazał, na co go stać. Dobre wyniki odnotowali Jelar, Bartol oraz młodzi Presecnik i Grilc, zaskoczyli Justin i Cene. Słabo spisali się Lanisek, Domen (ale on igielitu nie lubi) i Semenic.
  Szwajcaria: Peter skakał dziś dobrze, Schuler i Hauswirth już niekoniecznie.
  Węgry: Torok po pierwszym treningu osłabł. Molnar zdeklasowany przez całą resztę niestety.
  Włochy: Cecon tak jak zwykle.

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Austriacy

  Dzisiejszy konkurs w wykonaniu Austriaków można nazwać klęską. Punkty zdobył jedynie Clemens Leitner, przy czym to był średni występ. Stać go niewątpliwie na więcej. Największym rozczarowaniem jest postawa Thomasa Hofera i Ulricha Wohlgenannta. Mika Schwann również się nie popisał. Davida Haagena można jeszcze zrozumieć, bo to jest młody zawodnik. Janni Reisenauer? To jest zagadka.

 • Qwerty_PL początkujący
  @Meggy92

  Tak, stablina forma - ocena po jednym konkursie letniego PK, rozpoczynajacego sezon. Padłem:).

 • Meggy92 bywalec
  Cene Prevc

  Ale czy ktoś zwrócił uwagę na średniego Prevca :o? Już się z nim wszyscy żegnali, a tu całkiem dobra, stabilna forma!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).