Co z Pucharem Świata w Niżnym Tagile? Rosjanie poinformowali FIS

 • 2019-07-08 20:10

Organizatorzy zawodów rangi Pucharu Świata w Niżnym Tagile zapewniają, iż zrealizowali listę uwag Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) i są gotowi, aby w sezonie 2019/20 gościć u siebie najlepszych skoczków świata. Taką informację na łamach serwisu tass.ru potwierdza Dmitrij Dubrowski, szef rosyjskich skoków.

Puchar Świata mężczyzn zadebiutował w Niżnym Tagile w sezonie 2014/15. Od tamtej pory zawodnicy walczący o Kryształową Kulą pojawiają się tam rokrocznie - wyjąwszy sezon 2016/17, kiedy powodem odebrania prawa organizacji konkursów był brak siatek przeciwwietrznych. Tej wiosny miasto górnicze położone na wschód od umownej granicy Europy z Azją ponownie trafiło do kalendarza Pucharu Świata, jednak w celu utrzymania w nim miejsca Rosjanie musieli wykonać szereg poprawek, które wskazali przedstawiciele Komitetu Technicznego FIS.

Międzynarodowa Federacja Narciarska dała czas Rosjanom do 10 lipca. Do tego momentu miał się rozstrzygnąć los zawodów zaplanowanych na 7 i 8 grudnia tego roku. Gospodarze konkursów w obwodzie swierdłowskim już teraz nie mają wątpliwości. - Poinformowaliśmy FIS, iż wszystko zostało zrealizowane, więc oczekujemy oficjalnej odpowiedzi w tej sprawie. Być może wszystko zostanie zatwierdzone podczas jesiennego spotkania, ale nie widzimy przeszkód, które uniemożliwiłyby zorganizowanie Pucharu Świata w Niżnym Tagile - mówi Dubrowski, pełniący rolę dyrektora skoków narciarskich w rosyjskiej federacji.

W marcu 2020 roku - w ramach turnieju Blue Bird - Niżny Tagił ma gościć najlepsze skoczkinie globu. O ile panowie w grudniu mają mierzyć się na skoczni HS134, o tyle starcie pań przewidziano na obiekcie HS97. Dodajmy, iż 41. edycja Pucharu Świata będzie ostatnią, podczas której rolę dyrektora cyklu będzie sprawował Walter Hofer. Od sezonu 2020/21 Austriak, który przejdzie na emeryturę, zostanie zastąpiony przez Sandro Pertile. Postać włoskiego działacza przybliżaliśmy >>>TUTAJ<<<. Kalendarze na sezon 2019/20 znajdziesz >>>TUTAJ<<<. 


Dominik Formela, źródło: tass.ru
oglądalność: (5647) komentarze: (19)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Luk profesor

  W Niżnym Tagile przynajmniej jest niemal 100% szansa na śnieg i mróz (miejscowość ta leży za Uralem niemalże na Syberii), a w Sochi tej pewności po prostu nie ma - organizator Igrzysk w 2014 roku leży w zbyt ciepłej strefie klimatycznej (kurort nad Morzem Czarnym).

 • papa_s weteran
  @Pavel Nie wiem czy świadomy zabieg

  literacki Gońca/Biskupa w postaci uwcześnienia ale wygląda ciekawie.

 • Elenika bywalec

  Mueeeee
  Wolałabym żeby zamiast tej skoczni dali Sochi. Tą jest nudna +naszym nie pasuje.

 • Pavel profesor
  @Oczy Aignera

  Konkurs może być ciekawy na którejkolwiek skoczni z kalendarza PŚ, podstawa to równe warunki wietrzne i kilku zawodników walczących o wygraną, nie ma tu znaczenia czy to Wisła, Zakopane, Oslo czy Niżny Tagił. To tylko scena, spektakl tworzą dopiero aktorzy.

 • Oczy Aignera profesor
  @Pavel

  Błoto lub brudny śnieg nie muszą być istotne. Ważne jest to, żeby konkurs był ciekawy.
  Pasjonujący komentarz: [***]v=lZIPQwLBoyg
  Polacy w rolach głównych: [***]v=g0xaXzCg5UI
  I jakie znaczenie ma tutaj zanieczyszczenie śniegu?

 • Pavel profesor
  @Bishop

  Od zarania dziejów mamy przeprowadzane rozpoczęcie PŚ w Wiśle? :) :) :) Tak dla twojej wiadomości to dopiero był drugi sezon, który rozpoczął się w Wiśle :) A walka do ostatniego dnia o utrzymanie śniegu brzmi zabawnie w kontekście "spokojnego wejścia w sezon". Z resztą póki co organizatorzy mieli szczęście do wiatru, a to tylko zwykłe szczęście, a nie norma, nie wspominając nawet o jakiejkolwiek gwarancji. FIS organizuje zawody otwarcie PŚ w Wiśle bo Wisła się zgłosiła, Kligenthal dało sobie spokój z produkcją śniegu w 15 stopniach i w sumie ciężko znaleźć innego chętnego.

  Jak wyżej, FIS nie patrzy na frekwencję na trybunach, we Włoszech hula tylko wiatr, podobnie jak w Japonii, a nawet Norwegia na trybunach ma cokolwiek tylko dzięki Polakom, skoki to sport mało transparentny dla kibica oglądającego zmagania "na żywo". • Bishop bywalec
  @Pavel

  "Co do spokojnego wejścia w sezon, to bazując na słowach organizatorów, gdyby nie dwie ostanie noce przed konkursem z mrozem to w ogóle zawodów by nie było." Gdyby,Gdyby,Gdyby. Gdybać to sobie możesz przed kompem. FIS patrzy na fakty.A Fakty są takie, że póki co w Wiśle od zarania dziejów mamy przeprowadzane rozpoczęcie sezonu kilka razy pod rząd bez większych problemów.W przeciwieństwie do Kusamo,gdzie rozegranie jednego konkursu to już był sukces. Już nie wspoiminając o Kuopio,gdzie kiedyś zawody inaugurujące przeprowadzono coś koło 8h.FIS chce mieć spokojnie wejście w sezon i na razie do Wisła w przeciwieństwie do Kusamo to daje.

  "Jakbyś chciał wyrzucić skocznie bez kibiców to ostały by ci się tylko konkursu w Polsce, Austrii, Niemczech i Planica" A tak już nie jest? Większość zawodów odbywa się w tych państwach i to właśnie z tych przyczyn. FIS organizuje zawody w Wiśle.bo to pierwszy konkurs i chce mieć komplet na trybunach. Raczej kiepsko wyglądałby pierwszy konkurs,gdzie świeci pustkami.

  "koki to taki sport, który lepiej ogląda się przed TV, stąd taka, anie inna frekwencja pod skocznią.." Skoki to taki jak każdy inny,że frekwencję pod trybunami określa zainteresowanie dyscypliną w danym kraju.W Polsce,Niemczech czy Austrii,są popularne,to przychodzą pod skocznie. W Finlandii i Rosji to sport niszowy,to nikt się nie wybiera.


 • Pavel profesor
  @Bishop

  Ehhh typowy kanapowy kibic, rzuci losową nazwę bo jakiś Polak tam kiedyś wygrał to musi skocznia być niesamowita i w ogóle. W porze rozgrywania konkursu w Tagile w Soczi średnio jest koło 10 na plusie, a bywają dni i z 20 stopniami. Jakbyś chciał wyrzucić skocznie bez kibiców to ostały by ci się tylko konkursu w Polsce, Austrii, Niemczech i Planica. Skoki to taki sport, który lepiej ogląda się przed TV, stąd taka, anie inna frekwencja pod skocznią..

  Co do spokojnego wejścia w sezon, to bazując na słowach organizatorów, gdyby nie dwie ostanie noce przed konkursem z mrozem to w ogóle zawodów by nie było.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Ile trzeba tłumaczyć

  Skocznia nie ma znaczenia gdy jest forma. Ewentualnie danego roku nie spasuje z techniką, ale ona ciągle się zmienia... Jak dla mnie niech będzie Nizny Tagił, mogłoby być i Sochi.

 • Bishop bywalec
  @Pavel

  " tak usytuowane skocznie, że można rozpoczynać PŚ w październiku na naturalnym śniegu, aż żal że FIS z nich nie korzysta." Dlatego,że Fis chce mieć spokojne wejście w sezon,a nie rozpoczęcie z pustymi trybunami i wiatrem paraliżującym zawody

 • Bishop bywalec

  Najnudniejsza skocznia świata. Atmosfera mdła jak mango,Polakom nigdy tam nie idzie. Niech wywalą tą skocznie z kalendarza i dadzą Sochi. Jak nie to niech zrobią weekend bez zawodów,bo to nawet lepsze od tej skoczni

 • almaksskokowy początkujący
  Ja nie wiem

  dlaczego wy wszyscy tak tego Tagiłu nie lubicie skocznia jak skocznia niby Polacy słabo tam sobie radzili ,ale to tylko kwestia przypadku lub psychiki. Poza tym zgadzam się z Pavelem zawsze lepiej jak zawody zimowe są na śniegu a nie jakimś błocie lub sztucznym śniegu który jest jak lód.

 • atalanta doświadczony

  Moja (i nie tylko moja, jak widzę w komentarzach) niechęć do Niżnego Tagiłu wynika zapewne z tego, że naszym tam zawsze kiepsko szło. W ostatnim sezonie co prawda poszło lepiej, ale mimo to zdania (jak na razie) nie zmieniłam. I dlatego ten news wcale mnie nie cieszy.

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Wiesz z "braku laku" może być i buro, ale jak są miejsca ze śniegiem o tej porze roku to warto je wykorzystywać i jak mam do wyboru błotniste Klingenthal czy lodowisko w Wiśle, a zwykły śnieg w Rosji czy Finlandii to wybieram drugą opcję. Rosja posiada tak usytuowane skocznie, że można rozpoczynać PŚ w październiku na naturalnym śniegu, aż żal że FIS z nich nie korzysta.

 • Kolos profesor
  @Pavel

  Jakbyś chciał mieć biało dookoła skoczni to pewnie 80% PŚ musiałoby się nie odbyć.

 • Pavel profesor
  @Oczy Aignera

  Przynajmniej jest śnieg, a nie lodowisko lub błoto pod skocznią, a dookoła zeschła trawa, czuć, że to zimowy PŚ, a nie mistrzostwa jesieni.

 • kibicsportu profesor
  -

  Tęsknić nie będę. Dawać Soczi.

 • Oczy Aignera profesor
  Nudne jak flaki z olejem

  Organizatorzy powinni postarać się o upiększenie tych skoczni i otoczenia. Atmosfera na zawodach też jest nijaka, bez emocji. Są takie obiekty w PŚ, które mają coś wyjątkowego w sobie, ale na zawodach w Niżnym Tagile nie da się poczuć magii skoków narciarskich.

 • Janek145 weteran

  Kurcze, ja to bym za Niżnym Taghiłem nie płakał;-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).