Znamy dwunastoosobową kadrę Polski na LGP w Wiśle!

 • 2019-07-10 20:09

Trener Michal Dolezal ogłosił skład reprezentacji Polski na inauguracyjne zawody Letniego Grand Prix 2019, które odbędą się w przyszły weekend w Wiśle (20-21 lipca). Powołania otrzymało dwunastu Biało-Czerwonych.

Sztab trenerski zadecydował, iż przysługująca gospodarzom kwota krajowa na jeden konkurs Letniego Grand Prix, zostanie wykorzystana podczas kwalifikacji do zawodów inauguracyjnych w Wiśle. Tym samym na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) zaprezentuje się dwunastu Biało-Czerwonych.

Debiutujący w roli trenera Kadry A reprezentacji Polski, Michal Dolezal powołał na inauguracyjny weekend LGP Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska, Andrzeja Stękałę, Tomasza Pilcha, Klemensa Murańkę oraz Kacpra Juroszka. Ten ostatni po raz pierwszy wystąpi w zawodach najwyższej rangi.

– Na pewno przed zawodami pojawi się stres, jednak do konkursów FIS Grand Prix podchodzę z takim samym zaangażowaniem i nastawieniem jak do każdych innych. Nie wyznaczam sobie żadnych celów. Podchodzę do tych zawodów ze spokojem, chcę zebrać doświadczenie i zmierzyć się z najlepszymi skoczkami na świecie – przyznaje Kacper Juroszek w rozmowie z portalem internetowym PZN: – Zdecydowanie skocznia w Wiśle nie jest moją ulubioną. Jest trudnym i wymagającym obiektem, ale może zaprzyjaźnimy się jeszcze do inauguracji.

Temat tremy przed premierą - tym razem w roli głównego szkoleniowca - porusza także trener Michal Dolezal: – Na pewno czuję stres przed tymi pierwszymi zawodami, ponieważ wszyscy czekają jak zaprezentuje się nasz zespół po zmianach w sztabie szkoleniowym. Ten stres będzie nam towarzyszył podczas konkursów w Wiśle i to jest nieuniknione – stwierdza Czech: – Sezon letni jest dla nas okresem przygotowawczym do zimy. Przez ten czas ciężko pracujemy i wszyscy staramy się wykonywać swoją pracę jak najlepiej, i wierzymy, że wyniki przyjdą. Konkursy w Polsce są dla nas bardzo ważne i chcemy zaprezentować się jak najlepiej przed naszymi kibicami. Celem na zawody w Wiśle jest utrzymanie poziomu z treningów oraz dalsza realizacja naszego planu szkoleniowego.

W środę Kadra A zakończyła trzydniowe zgrupowanie na Skoczni im. Adama Małysza. Z kolei od czwartku do soboty treningi w Wiśle będzie z kolei przeprowadzać Kadra B, dowodzona przez Macieja Maciusiaka.

Decyzja o wystawieniu kwoty krajowej w Wiśle oznacza, iż reprezentacja Polski będzie mogła zgłosić tylko siedmiu zawodników do kwalifikacji do sierpniowych zawodów indywidualnych w Zakopanem. W przeciwieństwie do Pucharu Świata, gdzie gospodarz ma możliwość dwukrotnego zgłoszenia dodatkowej puli skoczków, w Letnim Grand Prix można skorzystać z tej opcji tylko jeden raz.

Tegoroczna edycja LGP rozpocznie się w przyszły piątek (19 lipca) od kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego w Wiśle. W sobotę rozegrane zostaną zawody drużynowe.

Kadra Polski na LGP w Wiśle (HS134):

- Kamil Stoch (3. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Piotr Żyła (4. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Dawid Kubacki (5. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Jakub Wolny (22. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Stefan Hula (40. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Maciej Kot (47. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Paweł Wąsek (68. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Kacper Juroszek;

- Klemens Murańka;

- Tomasz Pilch;

- Andrzej Stękała;

- Aleksander Zniszczoł.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 19.07.2019
12:00 - Odprawa techniczna
16:30 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 20.07.2019
19:15 - Seria próbna
20:15 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 21.07.2019
16:30 - Seria próbna
17:30 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego


Adam Bucholz, źródło: PZN
oglądalność: (8437) komentarze: (21)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Ogorek34 bywalec
  @almaksskokowy Odnośnie LGP w Wiśle

  Ryoyu na pewno nie będzie, była tutaj informacja jakiś czas temu.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @almaksskokowy

  Pierwszy konkurs nie powie nic, ale to nic nawet gdyby był Ryoju. Dopiero końcówka lata coś powie.

 • Skokowy66 bywalec
  Nie w temacie

  Ale do 10 lipca miało być ogłoszenie decyji kto za weźmie wolny termin lutowy w PŚ. I co?
  Dziś już 11 a informacji brak

 • almaksskokowy początkujący
  a ktoś wie

  czy będzie Joju? Bo jeśli nie to chyba nie dowiemy się czy Doleżał jest dobrym trenerem czy nie. Moje oczekiwania to miejsce na podium dla kogoś z naszych,Wolny blisko 1. dziesiątki i może kwalifikacja 2 osób spoza kadry A do 1 serii ale to raczej w sferze marzeń.

 • Kolos profesor

  A widzę że jest nawet 13/13. Nie zauważyłem jaki mamy obecnie limit z rankingu.

  No to jeszcze gorzej. Leja mógł sobie wystąpić skoro miejsce i tak się marnuje, chociaż wiem że ostatnio szorował bulę w FC.

 • Kolos profesor
  @Pavel

  Wyjazd do Kazachstanu dla juniorów nie byłby dla nich żadną krzywd ą a złapaliby punkty PK i mieli na rok prawo startu w LGP/PŚ i byłaby jakaś konkurencja w składzie. W LGP klepneliby bulę czy nie to byłby dla juniorów po prostu dodatkowy trening i tyle. Oni i tak tam trenują. To nie jest kwestia wyjazdu na LGP na drugi koniec świata.

 • Kolos profesor
  @gracz75

  Niżnik nie ma prawa startu w LGP/PŚ. Oprócz nominowanej 12-stki to prawo startu ma jeszcze tylko Krzysztof Leja. I teoretycznie Łukasz Rutkowski ale on na skoczni o ile jeszcze się pokazuje to czysto hobbistycznie.

 • Kolos profesor

  No faktycznie, mając 13 zawodników na 12 miejsc to skład jest wielkim zaskoczeniem. Tak wielkim że tytuł newsa trzeba kończyć wykrzyknikiem....

 • gracz75 doświadczony

  dlaczego nie ma Niżnika , przecież był lepszy od Juroszka w FC , nie ma prawa startu ?

 • Luk profesor

  Skład bez większych niespodzianek, no może poza Kacprem Juroszkiem.
  Ciekaw jestem, co on pokaże - cel minimum to przebrnięcie kwalifikacji.

 • Pavel profesor
  @Xander1

  Czyż nie ma prawa startu bo nie punktował ani w obecnym sezon w LPK, a nie poprzedniej zimy czy lata.

  Juniorzy jeżeli będą na tyle mocni, że będą w stanie "startować w elicie" to punkty PK też zdobędą. Start tylko po to, aby być 13 w krajówce i klepnąć bulę w kwali mija się z celem. Zawodnicy mają nakreślony plany treningowe i głupotą byłoby je zmieniać, dla mirażu bycia zapchajdziurą w Wiśle czy Zakopcu. Nie bój się jeszcze zdążą w PK startować.

 • Xander1 profesor

  Po raz kolejny nie wykorzystujemy pełnej kwoty, ale to nie dziwi, bo kim to ostatnie miałoby być zapełnione. Prawo startu mają tylko Czyż i Leja. Ale oboje w słabiutkiej formie. Dawniej z ciekawością czekało się na ujawnienie nazwisk krajówki, bo było w kim wybierać. Teraz niestety obraz Polskiego zaplecza jest marny.
  Tak sobie teraz myślę że PZN znów walnął sobie w stopę nie wysyłając żadnych juniorów do Kazachstanu na PK. Taki Niżnik czy Gruszka mogliby wywalczyć punkty i spokojnie później startować w elicie.

 • kibicsportu profesor
  @SebaSzczesny

  Patrząc po jego postach na instagramie i fb, to powinno być dobrze. Może w końcu poprawił prędkość. Myślę, że jeszcze Kamil Stoch będzie wygrywał w PŚ.

 • SebaSzczesny profesor

  A mnie najbardziej będzie ciekawiła forma Kamila Stocha. Po prostu mam do niego największy sentyment. Jest liderem i jest najlepszy. Kiedyś najbardziej interesował mnie Małysz z pośród całej kadry a teraz Stoch.

  Ale inni też mnie interesują. Tylko że Stoch najbardziej

 • Oczy Aignera profesor
  "Adam Malias from Poland"

  Zawody odbędą się na Skoczni imienia Adama Maliasa, jakby to powiedział David Goldstrom w 1995 roku.

 • tjzE profesor
  @Major_Kuprich

  "Horngacher to był najlepszy trener jakiego do tej pory mieliśmy..." teraz piszesz w superlatywach, a jak był trenerem naszej kadry to go krytykowałeś.

 • Pavel profesor
  @Major_Kuprich

  Dokładnie, plus 7 kolejnych w pierwszej dziesiątce, a reszta w drugiej, szkoda, że nie możemy wystawić drużyny B bo wtedy byśmy mogli poprawić ilość drużyn na podium, a z ekipą C to trzy miejsca nasze i rekord nie do pobicia ;)

 • Major_Kuprich profesor
  Trójka Polaków na podium

  To jest cel główny i jeżeli on nie zostanie osiągnięty - może pojawić się pierwsza krytyka.

  Oczywiście obowiązkowo triumf w sobotę z ogromną przewagą.

  Horngacher to był najlepszy trener jakiego do tej pory mieliśmy i jeżeli Dolezal chce się obronić musi poprawiać wyniki Austriaka.

 • EmiI profesor
  @krzy.smo@gazeta.pl

  Tylko Leja ma jeszcze prawo startu w PŚ.

 • krzy.smo@gazeta.pl początkujący

  A dlaczego nie 13 przecież Polska może wystawić 7+6 zawodników.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).