FC w Szczuczyńsku: Lienher wygrywa i ustanawia rekord skoczni

 • 2019-07-11 14:39

Maximilian Lienher z Austrii pewnie wygrał czwartkowe zawody rangi FIS Cup w Szczuczyńsku. Austriak w pierwszej serii konkursowej wyrównał letni rekord obiektu HS99, który wynosi 100 metrów. Na podium stanęli też Luca Roth i Cene Prevc. O 15:45 czasu polskiego na obiekcie HS99 rozpocznie się seria treningowa kobiet.

Lienher nie miał sobie równych w obu rundach ocenianych. Drużynowy wicemistrz świata juniorów w pierwszej serii poszybował na 100. metr. Podczas treningu identyczny wynik uzyskał Seou Choi, a w trakcie pierwszej serii wyrównał go Jernej Presecnik, który na półmetku tracił do Austriaka 5,8 pkt. W finale Słoweniec skoczył 91,5 metra, przez co stracił szanse na miejsce na podium. Zwycięstwo skokiem mierzącym 95,5 metra zapewnił sobie Lienher, a na miejscach 2-3 uplasowali się Luca Roth (95,5 oraz 94,5 metra) i Cene Prevc (94,5 oraz 94 metry). 

W czołowej szóstce znalazło się dwóch reprezentantów gospodarzy, znanych z występów w zawodach najwyższej rangi. Na piątek lokacie - za Presecnikiem - sklasyfikowany został Siergiej Tkaczenko (95 oraz 92,5 metra), a na szóstej lokacie znalazł się Sabirżan Muminow (94 i 92 metry).

Lienher czwartkowym sukcesem umocnił się na czele klasyfikacji generalnej trzecioligowego cyklu. Po trzech konkursach ma na swoim koncie 240 punktów, a więc o 90 więcej od swojego rodaka - Claudio Moertha. Trzeci jest Tim Fuchs z dorobkiem 148 punktów. Kolejny konkurs w Szczuczyńsku już w piątek o 13:45 czasu polskiego. Start serii próbnej godzinę wcześniej. Lista startowa znajduje się >>>TUTAJ<<<.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup 2019/20 >>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3998) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • unnameduser doświadczony
  @pablito

  I tak skacze lepiej niż młodzi rodacy...

 • Oczy Aignera profesor
  Podium

  Według mnie zawodnicy na tym podium dziwnie wyglądają. Trochę się zmienili.

 • atalanta doświadczony

  Sabirżan szósty a Choi siódmy? No, no. Jestem pod wrażeniem.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Tkaczenko i Muminov mogą jutro wskoczyć do TOP10 klasyfikacji Fis Cup !!!

 • Kolos profesor

  A Norwegowie okazali się martwymi duszyczkami na liście startowej...

 • Oreo profesor
  @pablito

  Choi skacze bo Koreańczycy i Kazachowie mają pensje za to że żyją jako skoczkowie. Też byś skakał. Tylko u nas jest porąbany system że skoczkowie w dyscyplinie "narodowej" nie mają stałych pensji.

  A btw, mówili że nie da się skakać w Szczuczyńsku, no ale się dało!

 • pablito doświadczony
  Choi

  że tez gosciowi chce się jeszcze skakać

 • DominikFormela redaktor
  @Nowyskoczek5

  Jest to związane z dalszymi działaniami związanymi z nową odsłoną serwisu Skijumping.pl. Pracujemy nad tym :)

 • Nowyskoczek5 profesor

  Dlaczego nie ma zaktualizowanych klasyfikacji Fis Cup i LPK na głównej stronie

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).