FC Pań w Szczuczyńsku: Zwycięstwo Sdierżykowej

 • 2019-07-11 16:54

Walentina Sdierżykowa z Kazachstanu odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach zaliczanych do klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup. Przedstawicielka gospodarzy na skoczni normalnej w Szczuczyńsku (HS99) pokonała Rosjanki - Kristinę Prokopiewą i Aleksandrę Barancewą, które uzupełniły skład czołowej trójki.

Walentina SdierżykowaWalentina Sdierżykowa

Dwukrotna uczestniczka mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym pierwszego dnia rywalizacji na nowym kompleksie miała duże powody do radości. Jej wygrana przed własną publicznością jest nie tylko jednym z największych sukcesów w dotychczasowej karierze, ale i pierwszym podium kazachskiej skoczkini w zawodach rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Do tej pory najlepszym wynikiem Sdierżykowej była czwarta pozycja wywalczona w 2014 roku w Rasnovie. W czwartek 18-latka lądowała na 85. i 82. metrze, a pierwszy z tych wyników jest kobiecym rekordem skoczni normalnej w regionie Burabaj. 

Na pozycjach 2-4 uplasowały się juniorki z Rosji. Druga finiszowała najlepsza zawodniczka serii treningowych - Kristina Prokopiewa (81 i 80,5 metra), a trzeci wynik dnia wywalczyła Aleksandra Barancewa (79 i 76 metrów), znana z występów w Pucharze Świata. Smakiem podium musiała obejść się najmłodsza z tego grona - Alina Borodina (81 oraz 77 metrów). Piąta finiszowała Julia Huber z Austrii (78 oraz 76.5 metra), a na szóstej pozycji sklasyfikowano kolejną z Rosjanek - Irmę Machinię (72,5 oraz 78 metrów).

Zawody w całości rozegrano z 22. belki, a podmuchy wiatru pod narty wahały się od 0,2 do 0,3 m/s. Następne zawody kobiet w Szczuczyńsku odbędą się w piątek o 16:00 czasu polskiego. Pół godziny wcześniej rozpocznie się seria próbna. Lista startowa znajduje się >>>TUTAJ<<<.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań 2019/20 >>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2804) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).