LPK Pań w Szczuczyńsku: Hansen wygrywa inauguracyjny konkurs

• 2019-07-13 08:10

Gyda Westvold Hansen została zwyciężczynią pierwszego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego 2019, rozegranego w sobotę na normalnej skoczni w Szczuczyńsku (HS99). Reprezentantka Norwegii wygrała dzięki skokom na odległość 88 m i 95 m. Na podium stanęły jeszcze dwie zawodniczki gospodarzy - Weronika Szyszkina oraz Walentina Sdierżykowa.

Już w serii treningowej najlepsza z grona siedemnastu zawodniczek okazała się Gyda Westvold Hansen. Norweżka uzyskała rezultat 88,5 metra i tym samym wyprzedziła Rosjanki - Kristinę Prokopiewą (85 m) oraz Alinę Borodinę (82,5 m).

Zobacz pełne wyniki treningu pań w formacie PDF >>

Hansen nie zwolniła tempa również w zawodach. W pierwszej serii konkursowej wylądowała na 88 metrze, co pozwoliło jej na objęcie prowadzenia w rywalizacji z przewagą 5,3 punktu nad reprezentantką Kazachstanu, Walentiną Sdierżykową (85,5 m). Trzecie miejsce zajmowała zwyciężczyni piątkowych zawodów FIS Cup, Irma Machinia (83 m). Tuż za nią plasowały się Weronika Szyszkina (84 m), Alina Borodina (83,5 m) oraz Aleksandra Barancewa (83,5 m).

W finale Gyda Westvold Hansen przypieczętowała swój triumf lotem na 95 metr. Norweżka pokonała drugą Weronikę Szyszkinę (88,5 m) różnicą 16,1 punktu. Na najniższym stopniu podium ostatecznie stanęła Walentina Sdierżykowa (88 m), która okazała się lepsza od Aliny Borodiny (83 m), Kristiny Prokopiewej (86 m) oraz Irmy Machinii (84 m).

Na siódmej pozycji rywalizację zakończyła Karoline Roestad (82 m). Ósma była Aleksandra Barancewa (81,5 m), dziewiąta Julia Huber (81,5 m), natomiast dziesiąta - Kaede Narita (79,5 m).

Cały sobotni konkurs został przeprowadzony z 24. belki startowej.

Dla 17-letniej Gydy Westvold Hansen, triumf w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego jest największym sukcesem w jej dotychczasowej karierze skoczkini narciarskiej. Dla Norweżki był to debiut w zawodach tak zwanej "drugiej ligi". Wcześniej wystartowała dwukrotnie w konkursach zaliczanych do FIS Cupu, a mianowicie przed tygodniem w Szczyrku, gdzie zajęła 27. oraz 4. pozycję.

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego prowadzi Gyda Westvold Hansen (100 pkt.) przed Weroniką Szyszkiną (80 pkt.) oraz Waletniną Sdierżykową (60 pkt.)..

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Szczuczyńsku, z udziałem tej samej grupy siedemnastu zawodniczek. O 3:30 nad ranem czasu polskiego rozpocznie się seria próbna, natomiast o 4:00 - pierwsza runda konkursowa. Listę startową rywalizacji możecie zobaczyć tutaj >>>

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań 2019 >>>

oglądalność: (4792) komentarze: (2)