Koniec PŚ 2001/2002. Przerwano konkurs.

 • 2002-03-24 14:07
Nie będzie w tym roku Małej Krysztłowej Kuli w klasyfikacji Lotów Narciarskich. Przerwano konkurs w Planicy z powodu zbyt silnego wiatru. Zwycięstwo w Pucharze Świata o raz drugi odniósł Adam Małysz.

Silny wiatr pokrzyżował plany oraganizatorom dziesiejszego konkursu. W środku stawki musieli przerwać na prawie godzinę tę serię - jednak i tak warunki odbiegały od bezpiecznych. Skok prawie każdego zawodnika porzedzały minuty oczekiwania. Psuło to atmosferę konkursu, widocznie także deprymowało startujących. Zdecydowano w końcu przerwać konkurs. Nie przyznano zatem małej Kryształowej Kuli za zwycięstwo w klasyfikacji Lotów Narciarskich. Zakończył się więc cykl Pucharu Świata w sezonie 2001/2002. Zdobywcą dużej Kryształowej Kuli, tak jak rok temu jest Adam Małysz, który odbierze ja niebawem w Planicy, prawdopodobnie z rąk premiera Leszka Millera.

Kilkudziesięciu skoczków odbyło swoje próby. Był wśród nich Łukasz Kruczek. Po niezłym wyniku w kwalifikacjach, w konkursie zepsuł skok. Osiągnął jedynie 95m. To, że wyprzedził kończącego karierę Masahiko Haradę (94m) nie jest niestety żadnym pocieszeniem.

Skocznia, na której odbywały się dzisiejsze zawody, nosi nazwę "Velikanka" (Olbrzymka). Zasługuje w pełni na to miano - można na niej osiągać największe odległości - ponad 220m. Na niej Andreas Goldberger 18 marca 2000 roku oddał najdłuższy skok w historii narciarstwa klasycznego - 225m.


ogryznieta, źródło: Informacja własna
oglądalność: (15400) komentarze: (27)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  przerwany konkurs w Planicy

  Szkoda że nie ma nigdzie podanych wyników przerwanej tej I serii. Niemcy wygrali Puchar Narodów o 51 punktów przed Austriakami. Finowie teoretycznie mogli jeszcze wygrać gdyby konkurs się odbył, ale najprawdopodobniej, by wyprzedzili jedynie Austriaków. Tak jak rok wcześniej polityk SLD wręczał kryształową kulę Małyszowi. Niczym wzorem swoich kolegów z PZPR przypisywali się do sportowców sukcesów.

 • anonim
  przerwany konkurs w Planicy

  Oczywiście nie Kruczka tylko Harady był najkrótszy 94,0 metrów co jak dla mnie było pewnego rodzaju sensacją. Ale to pewnie przez wiatr.

 • anonim
  przerwany konkurs w Planicy

  No i tym sposobem skończył się sezon 2001/2002. O ile poprzedni zaczął się od skoku Jensa Braennlunda na 72,0 metry w drużynówce w Hinterzarten, a skończył się na skoku Małysza na 212,5 metra. Sezon rozpoczął ktoś z 3: Stephan Hocke 99,5 metra, Hans Petrat 95,0 metrów, Stefan Pieper 94,0 metry, a skończył Kasai. Ostatnim skokiem sezonu w dokończonym konkursie był skok z dnia poprzedniego Hannawalda na 220,0 metrów.
  Dobrze że był konkurs przerwany, a nie znów ciągnięty na siłę już nie raz to się źle kończyło. Ale poziom był kiepski. Najdłuższy skok 203,5 metra Peterki, najkrótszy 94,0 metry Ł.Kruczka co było jego ostatnim skokiem w I lidze niestety i w dodatku nieudanym, choć jak widziałem na youtubie dostał jakiś podmuch i chyba jego doświadczenie go uratowało.
  Sezon się skończył, był emocjonujący. Dla Polaków średnio udany, tę statystykę poprawia Małysz.
  Piękny gest na koniec Hannawalda z tą flagą, niewielu by się zdało na coś takiego po tym jak był przez Polaków traktowany. W ten sposób wyciągnął rękę na zgodę, na szczęście Polacy poszli na zgodę.

 • anonim
  Wygrał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Małysz wygrałeś ale ja czeka na F1!

 • anonim

  Bravo!!

 • anonim
  Adam Małysz!

  Bravo Adaś!!!!!

 • anonim
  Planica

  Hoffer i organizatorzy bez wyobrażni i inteligencji.Przecież w ubiegłym roku było prawie tak samo ledwie przeprowadzono jedną serię.Po co było dzisiaj rozgrywać tak długo kwalifikacjeskoro wiadomo że na tej skoczni da się skakać do dwunastej. Można było przecież rozegrać kwalifikacje w piątek lub w czwartek a dzisiaj konkurs rozpocząć o ósmej. W Salt Lake przecież o tej porze rozgrywano zawody. A tak to zrobili tylko ludziom ogromny zawód tym bardziej po skoku Małysza. Ale jak widać dla Hoffera liczy się tylko telewizja która wymaga jak najdłuższych zawodów z kwalifikacjami w porze największej oglądalności

 • anonim
  bravo adam

  brava dla adam za zdobycia pucharu swiata

 • anonim
  Dajcie

  dajcie do sciagniecia ceremonie!

 • anonim
  Przerwa!

  Kurcze teraz przerwa na długi czas. Boże gdzie sporzytkować tę energię Może ktoś zna odpowiedź na pytanie co robią fani skoków od sezonu do sezonu Ciężka sprawa!!!

 • anonim
  jest dobrze

  Ale przyczadował w kwalifikacjach! A co by było z 10 belki Malkontenci mogą się schować.

 • anonim
  Hannawald

  Bardzo mi się podobało zachowanie Svena wobec Małysza a szczególnie ta wymiana flag (jeśli ktoś nie widział to Sven dał Adamowi flagę niemiecką a sam trzymał w ręce flagę polską). To było naprawdę OK.

 • anonim
  kicha

  Mozna to bylo rozegrac zupelnie inaczej. Dlaczego konkurs nie odbyl sie wczesniej NIe rozumiem

 • anonim
  dajcie ceremonię do ściągnięcia!!!

  Dajcie ceremonię do ściągnięcia
  błagam !!!

 • anonim
  BRAVO ADAM

  BRAVO ADAM WSZYSCY CIĘ KOCHAMY !!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  TYLKO TAK DALEJ !!!!!!!!!!!!!

 • anonim
  do moich poprzedników

  Bardzo dobre pytanie Magdusia. Ja też się zastanawiam co można innego robić jak to ujęłaś/od sezonu do sezonu/. Ja jestem w żałobie bo nie wiem jak wytrzymam bez skoków do letniego grand prix.Zgadzam się z tobą Ktośka. To był naprawdę wspaniały gest ze strony Hannawalda. Podziwiam go. A przedewszystkim to podziwiam Małysza i życzę mu następnego wygranego pucharu świata.

 • anonim
  do redakcji

  Bardzo was proszę o podanie terminarzu letniego grand prix. Z góry dziękuję!!!!

 • WrednySkin stały bywalec
  Planica

  Adam pokazał kto jest najlepszy gdyby to była 10 belka to na 100 proc byłoby ok 230 metrow! Za to TVP kolejny raz skompromitowała sie spóźniając wejście na dekorację. Okazało się że ważniejsze są informacje m.in. o wizycie towarzysza Szmaciaka w Słowenii. Szmaciak chciał podreperować żałosne notowania swojej jedynie słusznej partii stając obok Adama w Planicy. Ciekawe kto zapłaci za tę hucpę zwłaszcza że oprócz Millera była cała delegacja...

 • Ewa stały bywalec
  Sven ma klasę

  Wspaniały gest Svena Hannawalda. Ten chłopak ma klasę. Podziwiam. Nie każdy zdobył by sie na taki gest. On to zrobił.

 • anonim
  Szaranowicz

  Wszystko fajnie ale komentarze Szaranowicza były na żenującym poziomie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).