Austriacy na skandynawskim szlaku

 • 2019-09-02 14:49

Nie w promieniach słońca, lecz w jesiennej Skandynawii ostatni dni sierpnia spędziła reprezentacja Austrii dowodzona przez trenera Andreasa Feldera. Drużynowi wicemistrzowie świata z tego roku najpierw pojawili się w sztokholmskim tunelu aerodynamicznym, a następnie odbyli kilka sesji treningowych na kompleksie Lysgaardsbakken w Lillehammer, od trzech lat będącego drugim przystankiem turnieju Raw Air.

Możliwość sprawdzenia się w stolicy Szwecji mieli Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Daniel Huber, Philipp Aschenwald, Clemens Aigner oraz Jan Hoerl, którzy w Sztoholmie przebywali od wtorku do czwartku. Kiedy wspomniana szóstka pracowała pozycją w locie i testowała sprzęt, Gregor Schlierenzauer trenował indywidualnie na Granaasen w Trondheim.

W miniony weekend wszyscy wspomnieni zawodnicy spotkali się w Lillehammer, gdzie na olimpijskiej arenie z 1994 roku odbyli kolejne zgrupowanie na igelicie. Choć w planach sztabu Feldera były próby na skoczni dużej i normalnej, z powodu silnie wiejącego wiatru Austriakom udało się sprawdzić tylko na obiekcie HS98. - To był obóz zdominowany przez wiatr. Najpierw w tunelu aerodynamicznym w Szwecji, a następnie na skoczniach w Lillehammer. Aktualnie jesteśmy na etapie indywidualnego rozwoju i stabilizacji. Niestety, w Norwegii warunki nie pozwoliły nam na skorzystanie z obiektu HS140. Pomimo tego, uzyskaliśmy cenne informacje dotyczące detali, nad którymi pracujemy. Poczyniliśmy znaczny progres - mówi Felder cytowany przez serwis fis-ski.com. 

Dziś Austriacy wracają ze Skandynawii do Austrii, a już za dwa tygodnie wezmą udział w zgrupowaniu, które będzie zorganizowane w niemieckim Oberhofie na Kanzelsrgrund.


Dominik Formela, źródło: Komunikat prasowy OSV
oglądalność: (1915) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  Autografy

  Dzisiaj otrzymałem list od jednego z austriackich skoczków, a mianowicie od, jakby to powiedział Przemysław Babiarz, najwyższego w stawce, Thomasa Hofera. Podarował mi dwie karty ze swoimi podpisami.
  Co przykuło moją uwagę to to, że zostały one zaprojektowane przez Polaka.
  Sam Stefan Kraft mówił, że większość jego fanów pochodzi z Polski, a w samej Austrii nie jest tak popularny jak Thomas Morgenstern czy Gregor Schlierenzauer.
  Jak tak dalej pójdzie, to jeszcze austriackich zawodników będą szkolić Polacy.

 • Oczy Aignera profesor
  Kaski i sponsorzy

  W ostatnim czasie najwięcej zmian sponsorów możemy zauważyć w austriackiej kadrze. Większość skoczków tej reprezentacji jest jednak wspierana przez niewielkie przedsiębiorstwa. Niewielu Austriaków jest sponsorowanych przez znane firmy. To świadczy o tym, że skoki w tym kraju już nie są takim magnesem dla znanych firm.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).