Najlepsze Japonki powalczą w Pucharze Kontynentalnym

 • 2019-09-06 13:55

Sierpniowe zawody we Frensztacie pod Radhoszczem były ostatnimi w ramach tegorocznego Letniego Grand Prix pań. Wspomniany cykl - w swojej ośmioletniej historii - nigdy dotąd nie zakończył się przed wrześniem, więc część ekip, w tym japońska, postanowiła wykorzystać ten miesiąc na występy w Letnim Pucharze Kontynentalnym.

Japońska Federacja Narciarska zakomunikowała, iż najlepsze czołowe zawodniczki kadry prowadzonej przez Tomoharu Yokokawę - z Sarą Takanashi na czele - wezmą udział w drugoligowych zmaganiach, które na koniec kalendarzowego lata odbędą się w Lillehammer i Stams. Norweskie i austriackie konkursy będą dopełnieniem cyklu, którego pierwszą połowę stanowiły zawody rozgrywane w Szuczyńsku oraz Szczyrku. Liderkami klasyfikacji generalnej - po rywalizacji w Kazachstanie i Polsce - są Gyda Westvold Hansen oraz Marita Kramer. Norweżka nie miała sobie równych w regionie Burabaj, natomiast Austriaczka była bezkonkurencyjna w Beskidzie Śląskim.

Oprócz wspomnianej Takanashi, która tego lata po raz ósmy z rzędu wygrała Letnie Grand Prix pań, w Europie pojawią się Yuki Ito, Yuka Seto, Kaori Iwabuchi oraz Nozomi Maruyama. Liderka azjatyckiego zespołu - Sara Takanashi - po raz ostatni na drugoligowym froncie mierzyła się w 2014 i 2015 roku, gdy wygrywała klasyfikację końcową Letniego Pucharu Kontynentalnego.

Wcześniej informowaliśmy o tym, iż po ponad szesnastu latach do Pucharu Kontynentalnego wraca Noriaki Kasai, którego obecność zapowiedziano na Letni Puchar Kontynentalny w Stams oraz Klingenthal. Więcej na ten temat, a także składzie Japonii na finał Letniego Grand Prix 2019, pisaliśmy >>>TUTAJ<<<


Dominik Formela, źródło: ski-japan.or.jp
oglądalność: (1225) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W Punkt doświadczony
  @autor

  Czy to ten sam Tomoharu Jokokała, który trenował mężczyzn?
  Wikipedia podaje, że jest asystentem dyrektora sportowego w ichnim związku narcairskim. Nic o funkcji trenera pań nie piszą.
  Nie śledzę skoków narciarskich pań na bieżąco, stad moje pytanie.

 • Oczy Aignera profesor
  Stams

  LPK w Stams powinien mieć równie mocną obsadę jak rok temu (być może nawet i lepszą). W zeszłym roku startował tam między innymi Stefan Kraft.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).