Markuss Vinogradovs przeprowadził się do Norwegii

 • 2019-09-08 13:48

Markuss Vinogradovs jest doskonale znany kibicom skoków narciarskich oraz kombinacji norweskiej. W ostatnich latach jest bowiem jedynym reprezentantem Łotwy, który pojawia się na listach startowych zawodów rozgrywanych pod egidą FIS. Ostatnio 16-latek z Siguldy spełnił swoje plany i przeprowadził się do Norwegii.

O planach przeprowadzki Markuss Vinogradovs wspominał nam już w lutym, kiedy to wypowiedział się również na temat kondycji skoków narciarskich na Łotwie. - Jestem bardzo zainteresowany przeprowadzką do Norwegii po zakończeniu lata. Byłbym chętny do zmiany drużyny narodowej, ponieważ taka decyzja mogłaby otworzyć przede mną nowe możliwości. Na ten moment nie miałem jeszcze jednak żadnej propozycji - mówił uczestnik mistrzostw świata w Seefeld w kombinacji norweskiej.

Teraz plany stały się rzeczywistością. Narciarz z Siguldy przeprowadził się do Trondheim, gdzie nie narzeka na warunki. - Trening w Norwegii nie jest cięższy niż na Łotwie. Są jednak lepsze perspektywy na trenowanie techniki i mogę ćwiczyć bieganie z innymi zawodnikami. Sprawia to więcej frajdy i spodziewam się lepszych rezultatów - zapewnia Vinogradovs.

Wielu kibiców z pewnością zwróciło uwagę na pewną przypadłość dotyczącą reprezentanta Łotwy, który zostaje często zgłoszony do zawodów, w których nie bierze udziałów. Zawodnik w rozmowie z naszym portalem wyjaśnił kilka takich przypadków z obecnego lata.

- Zostałem zgłoszony do konkursów FIS Cup w Szczyrku (6-7 lipca). Przed zawodami nie udało mi się jednak oddać jeszcze ani jednego skoku na igelicie w tym roku. Zdecydowaliśmy ze sztabem, że lepszym rozwiązaniem będzie wycofanie się ze startu - twierdzi Vinogradovs.

Łotysz pojawił się także na liście startowej konkursu Norges Cup w kombinacji norweskiej w Trondheim (18 sierpnia): - Trenerzy postanowili zgłosić mnie do zawodów Norges Cup. Mój przyjazd do miasta nastąpił jednak w dniu samych zawodów, dlatego nie wziąłem udziału.

- Mieliśmy także plan występu w zawodach FIS Youth Cup w Oberhofie (30-31 sierpnia), ale po przeprowadzce do Trondheim stwierdziliśmy, że lepszym rozwiązaniem jest trening tu na miejscu, na kompleksie Granasen, wspólnie z zawodnikami lokalnego klubu narciarskiego - kończy 16-letni narciarz.

Jak zapewnia Markuss Vinogradovs, na chwilę obecną nie ma tematu zmiany barw narodowych i zamierza startować jako reprezentant Łotwy.


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3146) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oreo profesor
  @Oczy Aignera

  Pewnie ma dzianych rodziców

 • Oczy Aignera profesor
  Pieniądze

  Po kilku miesiącach stwierdzi, że w Norwegii jest za drogo, więc wróci z powrotem do swojej ojczyzny.

 • Kolos profesor

  Łotysz chciałby reprezentować Norwegię i to w skokach lub kombinacji norweskiej? Trochę słabo. Dla Vinogradovsa, bo nie ma szans na przebicie się.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).