Haare i Braaten najlepsi drugiego dnia rywalizacji w Lillehammer

 • 2019-09-08 20:55

W niedzielę kompleks olimpijski Lysgaardsbakken w Lillehammer stał się areną zmagań drugiego dnia krajowych zawodów rozgrywanych w ramach tegorocznego Puchar Norwegii. W stawce kobiet, podobnie jak w sobotę, najlepiej spisała się Ingebjoerg Saglien Braaten, natomiast wśród mężczyzn najwyższą notę łączną uzyskał Anders Sandberg Haare.

Niespełna 20-letni Haare, który tego lata zadebiutował w kwalifikacjach do zawodów rangi Letniego Grand Prix, w pierwszej rundzie konkursu na obiekcie HS140 skoczył 132,5 metra, co dawało mu drugą lokatę - za Andreasem Granerudem Buskumem (140 metrów). W drugiej próbie Haare doleciał do 127. metra, co również było drugim wynikiem tej serii. Liderujący Buskum poszybował na odległość zaledwie 121,5 metra, co w ostatecznym rozrachunku zepchnęło go na drugi stopień podium. Wygrał Haare, który pokonał swojego rodaka różnicą 0,4 pkt. Skład podium zamknął Sander Vossan Eriksen (128,5 oraz 126,5 metra).

Dopiero dziesiąte miejsce wywalczył Fredrik Bjerkeengen, który w sobotę nie miał sobie równych na obiekcie HS98. 30-latek skoczył 127,5 oraz 117,5 metra.

Panie - podobnie jak dzień wcześniej - mierzyły się na skoczni normalnej, gdzie raz jeszcze brylowała Ingebjoerg Saglien Braaten. 19-latka rozpoczęła rywalizację od skoku na 83,5 metra (z krótszego o dwie belki najazdu), co na półmetku dawało jej dopiero trzecią pozycję. W finale - z tej samej belki, co reszta zawodniczek - poprawiła się o dziewięć metrów, co wywindowało ją na szczyt tabeli. Druga finiszowała Thea Minyan Bjoerseth (91 i 86,5 metra), a trzecia skończyła najlepsza zawodniczka po pierwszej części zawodów - Karoline Bjerke Skatvedt (93,5 oraz 82 metry).

Jedyna Szwedka na starcie - Astrid Norstedt - została sklasyfikowana na piątej lokacie w gronie jedenastu skoczkiń.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Norwegii odbędą się za dwa tygodnie na obiekcie Midtstubakken (HS106) w Oslo. Wcześniej, bo już za tydzień, w Lillehammer będą miały miejsce konkursy zaliczane do klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego 2019. Panie powalczą na skoczni HS98, a panowie na HS140. Na starcie pojawią się Polki oraz Polacy.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki wszystkich kategorii niedzielnych zawodów >>>


Dominik Formela, źródło: skiforbundet.no
oglądalność: (1316) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor

  Ciekawe przetasowania względem konkursu na NH. Zdecydowanie zyskał Eriksen, sporo poprawił się Ringen, za to mocno w dół polecieli Bjerkeengen i Breivik - choć właściwie w jego przypadku, jedyne co pokazał to szalony lot z II serii z wczoraj. Z nowych nazwisk w czołówce warto wspomnieć o Bjoertomcie.

  Norwegowie pewnie wezmą pod uwagę te wyniki przy ustalaniu składu na PK. Pewniakami byli Aune, Buskum, niewykluczone że miejsce to ma też zagwarantowane nieobecny inny reprezentant kadry B Westerheim (co byłoby jednak trochę zaskakujące). Dalej Haare, Villumstad, Eriksen i Fystro; trochę głupio byłoby nie wystawić pozakadrowiczów Ladehauga, Bjerkeengena i Ingebrigstena. Marnie wyglądają Ringen i Bjoereng, ale ich status kadrowy może im pomóc w dopełnieniu składu.

 • Oczy Aignera profesor
  Simen Aasen Markeng

  Simen Aasen Markeng poprawił się w stosunku do wczorajszego występu. Chciałbym go zobaczyć w zawodach międzynarodowych. Na pewno to jest zawodnik utalentowany, który będzie się rozwijać.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).