W Predazzo rozpoczynają się Letnie Mistrzostwa Świata Weteranów, na starcie Polacy

 • 2019-09-09 18:09

Już dziś w malowniczo położonej Dolinie Płomieni (Val di Fiemme), które trzykrotnie gościło najlepszych narciarzy klasycznych w ramach mistrzostw świata, a w 2026 roku stanie się areną olimpijskich konkursów skoków, rozpoczyna się 14. Edycja Letnich Mistrzostw Świata Weteranów. Imprezy, której zimowa odsłona sięga 1990 roku.

Do Predazzo przybyło ponad 80 zawodników i zawodniczek z trzynastu krajów. W odróżnieniu od zimowej wersji imprezy latem funkcjonuje w niej kategoria 29 lat i młodsi, co sprawia, że podczas zawodów weteranów niejako gościnnie startować mogą zawodnicy bez ograniczeń wiekowych. Z tej możliwości już w ubiegłym roku w Szczyrku skorzystali skoczkowie z klubu TKKF Dzikusy Łódź, którzy zajęli wtedy całe podium. W Predazzo chcą bronić wywalczonych tam wysokich pozycji. Do Włoch udali się: Dawid Jurga, Bartłomiej Marczak, Jakub Mirowski, Jakub Radziszewski i Mateusz Las. Część z nich wybrała się tam samolotem, a udział w zawodach zamierza połączyć z wyjazdem turystycznym, pozostali na miejsce dotarli autem. Zawodnicy z Łodzi będą rywalizować na skoczniach K-30 oraz nowo wyremontowanej, oddanej do użytku w sierpniu K-60.

– Naszym celem jest dorzucenie do kolekcji kolejnych medali tej imprezy - mówi nam Dawid Jurga - Z tego co się dowiedzieliśmy, będziemy pierwszymi reprezentantami Polski w tej imprezie, kiedy jest ona rozgrywana poza naszymi granicami. Chcieliśmy podziękować Polskiemu Związkowi Narciarskiemu, który podarował nam kurtki reprezentacji Polski, przez co możemy się czuć prawdziwymi reprezentantami naszego kraju. W miarę naszych możliwości staraliśmy się dobrze przygotować do tej imprezy. W ostatnich miesiącach trenowaliśmy w Szczyrku, Chochołowie, Bystrej i Wiśle. Razem z nami do Włoch przyechały nasze drugie połówki, które, mam nadzieję, dodadzą nam skrzydeł (smiech).

- Te zawody mają dla nas duże znaczenie, bo w tym roku obchodzimy dziesiątą rocznicę funkcjonowania naszej grupy skoczków narciarskich i dobry występ na włoskich skoczniach byłby dla nas ukoronowaniem pierwszej dekady naszej działalności – dodaje Bartłomiej Marczak. Innym polskim akcentem będzie występ w barwach USA Jacka Gasienicy-Mracielnika, który w latach 80. był członkiem reprezentacji białoczerwonych. Zabraknie jednak tym razem głośnych nazwisk ze świata skoków, które często przewijały się przez tę imprezę. Najbardziej znanym uczestnikiem zawodów będzie Włoch Diego Dellasega, brązowy medalista mistrzostw świata juniorów z 2010 roku i triumfator konkursu Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. W programu imprezy znajdzie się podobnie jak przed rokiem konkurs o tytuł Króla Skoczni, a obiekt HS 134 ostatniego dnia mistrzostw stanie się areną rywalizacji w znanym z amerykańskich skoczni formacie Longest standing.

Regulamin i program zawodów dostępny jest >>>TUTAJ<<<


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6913) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nowyskoczek5 profesor

  Ten gość z lewej wygląda jakby mial z 2m wzrostu .

 • Fanskokowpolska bywalec
  król skoczni

  Król skoczni kojarzy mi się z gry ski jump international 😁

 • atalanta doświadczony

  Longest standing na dużej skoczni? No, no, będzie się działo.

 • Oczy Aignera profesor
  Obsada

  Liczyłem na kogoś typu: Marek Gwóźdź, Grzegorz Śliwka czy Andrzej Galica.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).