Trener Maciusiak ogłosił skład na LPK w Lillehammer

 • 2019-09-10 11:30

Po krótkiej przerwie skoczkowie narciarscy powracają do rywalizacji w zawodach Letniego Puchar Kontynentalnego. Kolejne konkursy z tego cyklu 14 i 15 września rozegrane zostaną na skoczni HS140 w Lillehammer. Na zawody w Norwegii trener Maciej Maciusiak powołał sześciu reprezentantów Polski.

W składzie biało-czerwonych na konkursy w Lillehammer znaleźli się przede wszystkim skoczkowie z Kadry Narodowej B, a także jeden z reprezentantów Kadry Narodowej A. O dobre rezultaty w Lillehammer powalczą: Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Kacper Juroszek oraz Stefan Hula.

Podopieczni Macieja Maciusiaka mają już za sobą wakacyjny urlop i w najbliższy weekend powrócą do rywalizacji w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Nasi reprezentanci z Kadry Narodowej B oddali już pierwsze po wakacjach skoki. Od niedzieli do wtorku nasi kadrowicze trenowali na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Program zawodów:

14.09.2019, sobota

- 15:00 - oficjalny trening

- 16:00 - seria próbna

- 17:00 - pierwsza seria konkursowa

15.09.2019, niedziela

- 08:30 - seria próbna

- 09:30 - pierwsza seria konkursowa


Anna Karczewska, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (4793) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  Stefan Hula i limit

  Ja mam nadzieję, że Stefan znajdzie się w czołowej trójce na koniec tego periodu i tym samym podtrzyma stan możliwości wystawienia siedmiu zawodników w kolejnym okresie, czyli już w zawodach PŚ.

 • W Punkt doświadczony
  brakuje mi tam Kota

  Do Lillehammer powinien lecieć Maciej Kot . Przecież wystarczy, zeby zdobył w Norwegii kilkadziesiąt punktów i na 100% mamy do końca zimy jedno miejsce więcej w czołowej 50-tce rankingu.
  Rozumiem, panie trenerze, że w takim razie Kot poleci do Stams.

 • Oczy Aignera profesor
  @Szybowiec

  Pamiętny skok Stefana w Lillehammer w 2017 roku:
  https://youtu.be/wH6n19NdST0
  Niestety ten konkurs został anulowany.
  W 2018 roku nasz reprezentant był już blisko podium, ale jego drugi skok zepchnął go w dół klasyfikacji.
  To była ostatnia realna szansa Stefana na podium w zawodach PŚ.

 • King profesor

  Limity nie są najważniejsze, ale prawdopodobnie w Hinzenbach zobaczymy piątkę z kadry A + dwóch zawodników z kadry B, którzy teoretycznie będą najdalej od wywalczenia 7 miejsca na PŚ.
  O ile kadra B prezentuje nadal swój dobry poziom to zarówno Murańka, Stękała, Wąsek i Zniszczoł mogą zdobyć punkty LGP lub to dodatkowe miejsce z PK. Więc pewnie dopiero w LGP w Klingenthal zobaczymy najsilniejszy na okres września/października skład, bo już będzie po LPK.

 • dervish profesor

  Skład bez zaskoczeń w 100 % zgodny z przewidywaniami.
  Nalezy sie spodziewać, że ten skład wystąpi także w kolejnych zawodach LPK.
  Możliwe, że jakies modyfikacje nastąpią na finałowe zawody LPK w Klingenthal. Zawody te kolidują z terminem LGP w Hinzenbach. W Hintzen możemy wystawić 7 skoczków. W kadrze A (bez Huli oddelegowanego do LPK) mamy gotowych do startu w tych zawodach tylko 5, więc będą dwie miejscówki do obsadzenia.
  Mozna więc się spodziewać, że te dwa miejsca zostaną obsadzone tymi członkami kadry B którzy na tamtym etapie już stracą realne szanse na włączenie się do walki w PK o dodatkową miejscówkę na 1 period zimowy PŚ.

  Start w LGP w Hinzen na pewno przydałby się Stękale i Murańce. Także Zniszczoł i Hula chętnie umocniliby swoje pozycje w WRL. Jednak ważniejsza dla tych skoczków będzie ewentualna 7 miejscówka na 1 period zimy wywalczona poprzez starty w PK no i rzecz jasna wywalczenie miana lidera na zapleczu. Tak więc najlepszy z nich o ile będzie się liczył w walce o 7 miejscówkę zapewne pozostanie w PK a pozostali (2 z 3) prawdopodobnie dostaną szanse startu w LGP.

 • Szybowiec bywalec
  Stefan Hula

  Liczę na dobry występ Stefana z tego względu że lubi obiekt w Lillehammer gdyż zazwyczaj na tej skoczni a także na obiekcie HS-98 osiągał jedne ze swoich najlepszych wyników w karierze. Dlatego można się spodziewać że Stefan zakręci się gdzieś w okolicach podium a kto wie czy nie powalczy nawet o zwycięstwo. O tym przekonamy się jednak w najbliższy weekend.

 • dejw profesor

  Ze zgłoszeń na Klingenthal wynika, że taki skład będzie rywalizował w LPK już do końca cyklu, czyli Juroszek od połowy sierpnia i Wisły skakałby wszystko co było możliwe, bez przerwy, pomijając miniony, jedyny pusty od zawodów FISowskich letni weekend. Nie mam przekonania, czy takie natężenie startów dla juniora to dobry pomysł.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).