Pierwsze mrożone tory najazdowe w USA. Trwa modernizacja skoczni w Lake Placid

 • 2019-09-10 17:37

Trwa przebudowa skoczni narciarskich w Lake Placid, związana z organizacją Zimowej Uniwersjady w 2023 roku. W miniony weekend oficjalnie poinformowano o zainstalowaniu na obiektach nowoczesnych torów najazdowych.

Wiosną na olimpijskich skoczniach w Lake Placid zdemontowano wysłużone tory najazdowe. Teraz zostały one oficjalnie zastąpione nowoczesnym odpowiednikiem, zaopatrzonym w system mrożenia. Tym samym MacKenzie Intervale Ski Jumping Complex posiada pierwsze skocznie narciarskie w Stanach Zjednoczonych, które korzystają z tego rozwiązania technologicznego.

Lake Placid w przeszłości gościło dwukrotnie zimowe igrzyska olimpijskie (1932, 1980) oraz gościło w kalendarzu Pucharu Świata w sezonach 1982/1983-1990/1991. Obecne prace remontowe na skoczniach związane są z zaplanowaną na 2023 rok zimową Uniwersjadą.

Oprócz zmian na rozbiegu, skocznie K-90 i K-120 zostaną przystosowane do aktualnych przepisów dotyczących profilów zeskoku. Powstanie także wyciąg gondolowy, który zastąpi stary - krzesełkowy. W planach jest również przeszklona winda transportująca zawodników na wieżę skoczni. To także ukłon w kierunku turystów zwiedzających ośrodek. Wszystkie inwestycje, dotyczące i pozostałych dyscyplin rozgrywanych w tym regionie, łącznie mają pochłonąć 80 milionów dolarów.

Zmiany wprowadzone na kompleksie skoczni spowodują, iż Lake Placid będzie w stanie zorganizować międzynarodowe zawody w skokach narciarskich, z Pucharem Świata na czele. W ostatnich miesiącach coraz głośniej mówi się o planowanym powrocie cyklu do USA. Do Ameryki kilkukrotnie przylatywał Walter Hofer, który zapewniał, iż przywrócenie zawodów w Stanach Zjednoczonych do PŚ traktuje jako priorytet.

W gronie spekulacji na temat amerykańskiego powrotu najczęściej pojawia się nazwa Iron Mountain. Miejscowość z Michigan mogła zorganizować zawody już najbliższej zimy, ale brak zmodernizowanej skoczni powstrzymał te plany. Teraz organizatorzy posiadają finansowe zapewnienia ze strony władz stanu i liczą, że znajdą się w kalendarzu Pucharu Świata na sezon 2020/2021.


Adam Bucholz, źródło: USA Nordic + informacja własna
oglądalność: (2208) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  Podobne jak w Falun

  Obiekty w Lake Placid bardzo przypominają stare, jak i te obecne, skocznie w Falun. Dobrze wspominam MŚ z 2015 roku, więc chętnie zobaczyłbym zawody PŚ w Lake Placid.

 • Kolos profesor

  Pomyślałby kto, że do tak potężnego kraju jak USA dopiero teraz dotarła technologia mrożonych torów.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).