FC w Villach: Ingebrigtsen wygrywa, Niżnik drugi!

 • 2019-10-05 15:27

Christian Ingebrigtsen wygrał sobotnie zawody FIS Cup w Villach (HS98). Reprezentant Norwegii triumfował dzięki skokom na odległość 93 m i 91,5 m. Drugie miejsce zajął Adam Niżnik (96 m i 93,5 m), który tym samym wywalczył dodatkowe miejsce startowe dla Polski na pierwsze konkursy Pucharu Kontynentalnego 2019/2020.

Adam NiżnikAdam Niżnik

Na półmetku zmagań w Villach prowadził Elias Medwed. Reprezentant Austrii uzyskał 97 metrów i wyprzedzał swojego rodaka, Maximiliana Steinera (93,5 m) oraz Norwega Christiana Ingebrigsterna (93 m). Czwarte miejsce zajmował Adam Niżnik, który wylądował na 96 metrze. Tuż za Polakiem uplasowali się Peter Resinger (95 m) oraz Zak Mogel (91,5 m).

Czołową dziesiątkę pierwszej rundy uzupełnili Matias Braathen (93 m), Espen Roee (91 m), Marco Woergoetter (89,5 m) i Timon-Pascal Kahofer (95,5 m).

Adam Niżnik okazał się jedynym reprezentantem Polski, który zdołał awansować do serii finałowej. Pozostali Biało-Czerwoni zostali sklasyfikowani w przedziale od 39. do 70. miejsca, a zdyskwalifikowany został Szymon Jojko.

W finałowej rundzie pozycję lidera udanie zaatakował Christian Ingebrigtsen. Norweg uzyskał 91,5 metra i odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach FIS Cup. Drugie miejsce zajął Adam Niżnik, który oddał najdłuższy lot finału - 93,5 metra. Podium uzupełnił Mathias Braathen (89,5 m), który wyprzedził zawodników gospodarzy - Petera Resingera (91 m) oraz Timona-Pascala Kahofera (90,5 m).

W drugiej połowie czołowej dziesiątki sklasyfikowani zostali Marco Woergoetter (90,5 m), Maximilian Ortner (91 m), prowadzący na półmetku Elias Medwed (86 m), Paul Winter (95 m), a także Maximilian Steiner (84,5 m).

Całe zawody rozegrano z 9. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup prowadzi Tim Fuchs (454 pkt.) przed Maximilianem Lienherem (375 pkt.) oraz Adamem Niżnikiem (370 pkt.).

Sobotnie zawody w Villach rozstrzygnęły losy dwóch z trzech dodatkowych miejsc startowych na pierwsze konkursy Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2019/2020. Z poszerzenia limitu będą mogły na pewno skorzystać reprezentacje Polski (dzięki Adamowi Niżnikowi) oraz Austrii (za sprawą Markusa Rupitscha).

W niedzielę odbędą się ostatnie zawody na igelicie w ramach cyklu FIS Cup 2019/2020. Początek konkursu o 10:30. Rywalizację poprzedzi seria próbna (9:00).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 2. periodu FIS Cup >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4068) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @konrad95

  Masz rację. Zapomniałem o tym i zdałem sobie o tym sprawę dopiero kilka godzin temu.

 • konrad95 doświadczony
  @Oczy Aignera

  Na triumf w FC każdy ma jeszcze szansę.
  Nie ma osobnego letniego cyklu.
  Sezon FC skończy się w zimie.

 • Oczy Aignera profesor
  Klasyfikacja generalna

  Adam ma jeszcze szansę na triumf w końcowej klasyfikacji FC.

 • atalanta doświadczony

  Niżnik właściwie w każdym konkursie pokazuje, że jest zdecydowanie większym talentem niż cała reszta naszych juniorów.
  A Chińczycy jak na razie zbyt wiele się nie nauczyli.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Brawo Adam !
  Reszta naszych po prostu słabo.

 • HAZARD weteran

  Austriacy wreszcie dorobili się fajnego i zdolnego rocznika - 02, na czele oczywiści z nieobecnym tutaj Haagenem, już na ostatnich AC pokazywali się z bardzo fajnej strony. Wydaje się, że Korchuk z rocznika 04 to talent być może troszkę większy od Marusiaka. ;)

 • Roxor weteran

  Czy Christian Ingebrigtsen to syn Tony Ingebrigtsena, albo jakaś rodzina?

 • Szymon_ski_jump_444 bywalec

  Kolejne punkty dla Węgrów!

 • Szymon_ski_jump_444 bywalec
  Chińczycy

  Jingtao Hu, Li Chao, Gouzheng Li, to na pewno grupa Vasji Bajca. Czy pozostali to Ci z projektu na Igrzyska?

 • borek99 weteran
  @Kammil

  Obie dziewczyny w kobiecym konkursie FC są z "fińskiego oddziału". U panów to inna grupa

 • Skokowy66 bywalec

  Niżnik pewniakiem do składu na Wisłę

 • Kammil początkujący
  Chińczycy

  Ktoś się orientuje czy Ci młodzi Chińczycy są z projektu fińskiego? Ciekawe jak sprawa ma się w projekcie norweskim .

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).