Kadra Rosji na PŚ w Wiśle

 • 2019-11-08 00:00

Do inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich 2018/2019 pozostały już tylko dwa tygodnie. Coraz więcej reprezentacji zaczyna ogłaszać składy na premierowe zawody w Wiśle (HS134). Tym razem karty odkryli Rosjanie.

Podczas pierwszego zimowego periodu Pucharu Świata 2019/2020, reprezentacji Rosji przysługuje limit trzech zawodników do udziału w kwalifikacjach. W Wiśle zaplanowano jednak konkurs drużynowy, dzięki czemu do rywalizacji w Polsce (23-24 listopada) może przystąpić czwórka skoczków z największego państwa świata.

W kadrze na inauguracyjne zawody na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) znalazło się miejsce dla Jewgienija Klimowa, Michaiła Nazarowa, Denisa Korniłowa oraz Romana Siergiejewicza Trofimowa.

Ubiegłoroczna inauguracja w Wiśle zakończyła się zwycięstwem Jewgienija Klimowa. Był to pierwszy (i jak na razie jedyny) triumf reprezentanta Rosji w czterdziestoletniej historii Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn.

Rosjanie ogłosili także skład drużyny kobiet na inauguracyjny weekend Pucharu Świata w Lillehammer (7-8 grudnia). Do Norwegii udadzą się Irina Awwakumowa, Lidija Jakowlewa, Sofja Tichonowa, Ksenia Kabłukowa oraz Anna Szpiniewa.

Kadra Rosji na PŚ w Wiśle (HS134):

- Jewgienij Klimow (12. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Roman Siergiejewicz Trofimow (66. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Michaił Nazarow (77. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Denis Korniłow.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 22.11.2019
12:00 - Odprawa techniczna
16:30 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 23.11.2019
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 24.11.2019
10:30 - Seria próbna
11:30 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Kadra Rosji na PŚ Pań w Lillehammer (HS140):

- Lidija Jakowlewa (13. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań 2018/2019);

- Sofja Tichonowa (15. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań 2018/2019);

- Anna Szpiniewa (33. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań 2018/2019);

- Ksenia Kabłukowa (41. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań 2018/2019);

- Irina Awwakumowa (42. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań 2018/2019).

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 06.12.2019
10:00 - Odprawa techniczna
18:00 - Oficjalny trening
19:30 - Kwalifikacje

Sobota, 07.12.2019
11:45 - Seria próbna
12:45 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 08.12.2019
12:45 - Kwalifikacje
14:00 - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: skijumpingrus.com
oglądalność: (4852) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Agent99 weteran

  "Do inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich 2018/2019 pozostały już tylko dwa tygodnie". Redakcja popełniła rapsus. Powinno być napisane do inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich 2019/2020...

 • Oczy Aignera profesor
  @Johny Dust

  W rosyjskiej grupie krajowej powinien się znaleźć. Oprócz niego zapewne znajdą się tam także Michaił Maksimoczkin (ewentualnie wcześniej zastąpi Denisa Korniłowa) i zbierający doświadczenie w elicie Michaił Purtow.

 • W Punkt doświadczony

  Korniłow w lecie w ogóle nie punktował.
  W przeciwieństwie, na przykład, do Maksimoczkina, kótry w LPK zdobył 48 oczek.
  Poprzednia zima w wydaniu rosyjskiego weterana była wyjątkowo beznadziejna. Po raz pierwszy w karierze, a był to jego 16-ty pucharowy I-ligowy sezon, nie zdobył ani jednego punktu. Ale to nic. Na 12 pucharowych podejść aż 10 razy nie przeszedł kwalifikacji.
  Mimo to w Wiśle wystartuje. Ok. Nie nasze zoo i nie nasze małpy.
  BTW.
  @redakcja
  Można wiedzieć co to za mądry inaczej przepis, który każe forumowiczom o statusie "początkujący" czekać 10 minut z napisaniem kolejnego komentarza? Czemu to ma służyć? I czym sobie trzeba zasłużyć, żeby ten status się zmienił? Ukończyć 80-ty rok życia, napisać pean na cześć naczelnego, wykonać 500, w tym 100 niegłupich, komentarzy czy może wpłacić 100 PLN na rzecz fundacji pw Świętego Waltera? Bo się gubię.

 • alo profesor
  @Raptor202

  No właśnie,jeśli Korniłow dalej będzie skakał mizernie to czeka go pewnie rychły koniec kariery

 • Raptor202 weteran

  Ciekawe, czy Kornilov będzie prezentował się lepiej, niż w zeszłym sezonie. Liczę na utrzymanie dobrej formy przez Klimova.

 • Johny Dust bywalec

  Wassiljew chce wystartować w Niżnym Tagile

 • Delfin bywalec

  Klimow, Trofimow, Nazarow, Korniłow... Dobrze a gdzie Wasiljew. W internecie za dużo o nim nie ma. Pożyjemy zobaczymy.

 • alo profesor

  Ciekawe jak tam Wasiljew?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).