Kadry Polski na PK w Ruce oraz PK Pań i FC w Notodden

 • 2019-12-09 12:12

W najbliższy weekend, oprócz rywalizacji w Pucharze Świata w Klingenthal, czekają nas zmagania w ramach Pucharu Kontynentalnego w Ruce (HS142) oraz PK Pań i FIS Cupu mężczyzn w Notodden (HS98). Poznaliśmy składy reprezentacji Polski na te zawody.

Łukasz KruczekŁukasz Kruczek

Na drugi weekend Pucharu Kontynentalnego 2019/2020 w Ruce reprezentacja Polski wyruszy w pięcioosobowym składzie. Trener Maciej Maciusiak postanowił, iż do Finlandii udadzą się Kacper Juroszek, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł.

W weekend czeka nas także inauguracja Pucharu Kontynentalnego pań. Trener Łukasz Kruczek ogłsoił, iż na zawody w Notodden pojadą Nicole Konderla, Wiktoria Przybyła, Kinga Rajda, Joanna Szwab oraz Anna Twardosz. Dla reprezentantek Polski będzie to pierwszy start w nowym zimowym sezonie. Według wstępnie założonych planów kadry, Biało-Czerwone mają następnie wystąpić w zawodach FIS Cupu w Oberwiesenthal, a następnie wyruszyć na styczniowe konkursy Pucharu Świata w Japonii.

Norweskie Notodden będzie również gościć zawody FIS Cup mężczyzn. W akcji ujrzymy sześciu reprezentantów Polski. Na belce startowej zasiądą Stanisław Ciszek, Mateusz Gruszka, Szymon Jojko, Jarosław Krzak, Adam Niżnik oraz Kacper Stosel.

Kadra Polski na PK w Ruce (HS142):

- Aleksander Zniszczoł (17. miejsce w klasyfikacji PK 2019/2020);

- Paweł Wąsek (23. miejsce w klasyfikacji PK 2019/2020);

- Kacper Juroszek;

- Tomasz Pilch;

- Andrzej Stękała.

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota, 14.12.2019
8:00 - Odprawa techniczna
9:30 - Oficjalny trening
11:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 15.12.2019
8:00 - Seria próbna
9:00 - Pierwsza seria konkursowa

Kadra Polski na PK Pań w Notodden (HS98):

- Kinga Rajda (13. miejsce w klasyfikacji PK Pań 2018/2019);

- Joanna Szwab (41. miejsce w klasyfikacji PK Pań 2018/2019);

- Anna Twardosz (45. miejsce w klasyfikacji PK Pań 2018/2019);

- Nicole Konderla;

- Wiktoria Przybyła.

Kadra Polski na FC w Notodden (HS98):

- Adam Niżnik (2. miejsce w klasyfikacji FC 2019/2020);

- Mateusz Gruszka (35. miejsce w klasyfikacji FC 2019/2020);

- Jarosław Krzak (135. miejsce w klasyfikacji FC 2019/2020);

- Stanisław Ciszek;

- Szymon Jojko;

- Kacper Stosel.

PROGRAM ZAWODÓW:

Czwartek, 12.12.2019
16:00 - Odprawa techniczna
18:15 - Oficjalny trening PK Pań
20:00 - Oficjalny trening FC

Piątek, 13.12.2019
14:45 - Seria próbna FC
16:00 - Pierwsza seria konkursowa FC
18:30 - Seria próbna PK Pań
19:15 - Pierwsza seria konkursowa PK Pań


Sobota, 14.12.2019
11:00 - Seria próbna PK Pań
11:45 - Pierwsza seria konkursowa PK Pań

13:45 - Seria próbna FC
15:00 - Pierwsza seria konkursowa FC


Adam Bucholz, źródło: PZN
oglądalność: (4439) komentarze: (22)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • maziar1000 bywalec
  Tajner musi odejść


  Ściągneli wielkiego trenera dla Polek który zamiast je wrzucać na PŚ gdzie już startowały żeby mogły zdobywać doświadczenie to lepiej na PK, tam na pewno je zdobędą... jesteśmy dnem w sportach zimowych i odpowiedzialny jest za to Tajner który kierując związkiem mającym 3 budżet w Polsce i mając kilka dyscyplin pod sobą lansuje się od lat sukcesami skoków i to tylko męskich które są kontynuacją małyszomani. Nic innego tajner nie zbudował. Co roku ten sam płacz jeśli chodzi o kobiety że musimy budować od nowa bo nic u nas nie było. To ja tak zapytam. Pierwsza impreza gdzie startowały kobiety to były IO w Vancouver w 2010 roku, czyli prawie 10 lat temu. A Polska od tego nic nie potrafiła zbudować to ja pragnę zapytać kto był prezesem PZN od tego czasu? A co z innymi dyscyplinami jak kombinacja, narciarstwo alpejskie i dowolne, snowboard, biegi narciarskie. To wszystko leży i kwiczy. Lepiej zajmować się młodą żoną już którąś z kolei która mogła by być jego wnuczka niż zajmować się takim poważnym związkiem który jest polskim związkiem narciarstwa A nie polskim związkiem skoków narciarskim mężczyzn ...

 • Miszczbuloklep bywalec
  @dejw

  Zaprawdę powiadam Ci: zgadzam się z Tobą w 200% ale dopóki siostrzeniec wujka jeździ na wycieczki, dopóty ci którzy mogliby go wyautować z kadry B na wszelki wypadek posyła się do FC. Z tego samego powodu nie zabrano na FC Habdasa ani Pękali. Mają za dużo punktów w FC, a gdyby pojechali to mogliby dołożyć, a wtedy okazało by się, że do kadry powołano niewłaściwych zawodników, a żaden trener się do tego za skarby świata nie przyzna, że się pomylił, bo mógłby stracić robotę.
  Lepiej więc trzymać lepszych w domu, a wozić na wycieczki przeciętniaków (tak jak to było np. z Niemczykiem albo z Czyżem w ubiegłym sezonie, choć szkoda że Bartosz zrezygnował, bo miał spory potencjał potencjał).
  Samo życie.

 • Stary Dobry Styrian bywalec

  @dervish : sam widzisz ze brak startow w PS nie bedzie motywowal .
  Jak to sobie wyobrazasz ? Gdybym ja zaczol skakac na poziomie PS ( bo punktowanie w takich zawodach to ZAWSZE jest duza motywacja ) a pozniej przychodzi nowy trener i juz sie nie lapie na punkty w zawodach najwyzszej rangi tylko mam startowac w zawodach drugo czy trzecio rzednych to gdzie tu sens i gdzie logika ?
  Rozumiem po kontuzji ale nie tak !
  To blad .

 • Bajlandopl weteran
  @dervish

  Ale o jakiej w ogóle motywacji mowa? Przecież jak Kruczek otworzy buzię, to ja nie miałbym motywacji iść do WC, mimo faktu, że nie mogę już wytrzymać:). Podejrzewam, że te nasze dziewczyny mają z niego większy polew niż my tu wszyscy razem:). A Włosi nad jego pseudo-trenerką płaczą ze śmiechu do dziś.

 • Pito1994 bywalec
  @atalanta

  Nawet nie chodzi mi o to, że juniorzy nie jadą do Ruki. Choć nie rozumiem czemu mieliby się bać ich tam wysłać. Co prawda skocznia wietrzna, ale to nie znaczy że mają tam nie startować i uczyć się radzić sobie w trudnych warunkach. Bardziej irytuje mnie fakt, że walczymy w lecie o te limity a potem z nich nie korzystamy, bo mamy raptem 5 seniorów mogących skakać w PK na ten moment. Ręce opadają..

 • dejw profesor

  Minęło już aż 2,5 tygodnia od oficjalnego startu zimy. W najbliższy weekend odbędzie się zatem już drugie podejście w PK i pierwszy zimowy FC. Polacy mają do obsadzenia 17 miejsc. Jedzie 11ka, bo zwyczajnie nie ma kogo wystawić (poza pewną dwójką, ale o tym niżej).
  W PK gdzie tak w pocie czoła budowano latem kwoty startowe, aby mieć maksa, zdecydowano się zostawić dwa wolne miejsca. Nieśmiało powtórzę - w drugim weekendzie cyklu. Dwóch z trzech obecnie najlepszych polskich juniorów przechodzi sobie do FC, zapewne w celu wzmocnienia składu i wycince o jakiekolwiek punkty w prawdopodobnie zdecydowanie najmocniej obsadzonych zawodach III ligi w całym sezonie. Wspaniała decyzja, bo gdyby nie ona, to wystawiono by zaledwie 40% możliwego limitu złożonych z zawodników, którzy na jakikolwiek sensowny wynik w FC mają takie same szanse jak Trofimow na Kryształową Kulę. A gość o nazwisku Pękala, który pod koniec października na tle tych nielotów złapał kosmiczną formę, posiedzi sobie.. w sumie nie wiadomo gdzie. Na pewno nawet nie w Notodden. Podobnie jak jeden z bardziej eksploatowanych polskich skoczków latem, młodziutki i naprawdę duży talent Habdas.
  Kurtyna.

 • Boateng bywalec
  Czyli

  Rządy Tajnera doprowadziły do tego, że w tym momencie poza 6tką z pierwszej kadry skoki w wieku 20+ lat uprawiają jeszcze tylko Zniszczoł, Murańka i Stękała. Reszta to juniorzy i do nienajwyższych lotów? Zaorał dyscyplinę z takim zainteresowaniem...

 • higashi bywalec
  @Xander1

  Całkiem prawdopodobne, że bez Niżnika i Gruszki w składzie podopieczni Topora wróciliby z Notodden z zerowym dorobkiem punktowym. Wystartuje 20 Norwegów, a poziom numeru 30-35 w ichniej, obecnej hierarchii można porównać do poziomu nr 15 u nas.

 • Xander1 profesor

  Niżnik i Gruszka zesłani na FC, bo Toporek boi się kompromitacji w trzeciej lidze. Prawda jest taka że tylko ta dwójka jest wstanie uratować honor Polaków na tym szczeblu rozgrywek. Pozostali prezentują formę na poziomie dna. A gdzie Habdas czy Pękała? Kiszeni na Lotosy czy jak, bo nie rozumiem.
  Tłumaczenie że Gruszka i Niżnik nie powinni lecieć do Ruki, bo tam niebezpiecznie dla młodych. To tym samym nie wysyłałbym tam Pilcha, bo przy aktualnym braku formy sobie jeszcze coś zrobi.
  To właśnie pokazuje nędzny obraz na zapleczu, że nie potrafimy obsadzić miejsce na PK i FC, a co gorsze ci co jadą skaczą słabo. Jak w niedługim czasie posypie się lawina pod nazwą "koniec kariery" to Polacy chyba całkowicie oleją sobie starty w PK, bo nie będzie komu startować.

 • Oczy Aignera profesor
  @TonioTonio

  Jeszcze Krystian Długopolski i Andrzej Galica z nimi trenują.

 • TonioTonio bywalec
  @Oreo

  Wraz z Wojciechem, Tomkiem Pochwałą i Grzegorzem Śliwką szlifują formę na MśwL pod okiem Fijasa.

 • unnameduser doświadczony
  Debiut Zniszczoła

  Mam do Was pytanie o Zniszczoła - w 2012 roku zajął w Zakopanem 9 i 14 miejsce. Dlaczego potem do końca sezonu prawie wcale nie startował w PŚ, pomimo tak dobrego wyniku?

 • Oreo profesor

  a gdzie Tonio Tajner?

 • unnameduser doświadczony
  @atalanta

  Jeśli to o to chodzi, dobrze że (póki co) nie boją się ich wysyłać na skocznie większe niż HS-100.

 • atalanta doświadczony
  @Pito1994

  W tym przypadku chyba bardziej chodzi o to, że to Ruka. Boją się tam wysłać juniorów.

 • dervish profesor
  @Stary Dobry Styrian

  Co wy z ta motywacją?
  Ktos kto uprawiał jakikolwiek sport wie, że w tym przypadku o braku motywacji nie ma mowy. Motywacja jest zawsze dopóki nie osiągnie sie poziomu za wysokiego dla danej rangi zawodów. Tak, więc dopóki nasze zawodniczki nie będa deklasowały na tych zawodach swoich rywalek to zawsze beda miały motywację by wygrywać i dzięki temu awansowac do wyzszej ligi.

  Brak motywacji występuje tylko wtedy gdy nie są nagradzane sukcesy albo gdy osiąga sie szczyty i już nic więcej nie da się na danej imprezie osiągnąć. W omawianym przypadku nie zachodzi ani jedno ani drugie.

 • Adastm doświadczony
  Niewykorzystany limit :(

  Co z Janem Habdasem w lecie potrafił punktować w kontynentalu,a teraz nawet nie łapie się do kadry na fis cup[***]

 • Nowyskoczek5 profesor

  Wreszcie Krzak wystąpi. Ciekawe w jakiej jest chłop formie.

 • Pito1994 bywalec
  PK

  Mamy wywalczony limit 7osobowy na puchar kontynentalny, juniorzy odesłani na FC i nie ma kim tego limitu wypełnić. Smutny obraz naszego zaplecza.

 • XuruTu bywalec

  Trochę skromna liczba jak na FC. Niech młodzi sie wykażą.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).