Dodatkowy konkurs Pucharu Świata w Lahti

 • 2019-12-12 14:49

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podjęła decyzję dotyczącą odwołanego 1 grudnia konkursu Pucharu Świata w Ruce. W miejsce anulowanej rywalizacji odbędą się dodatkowe zawody na skoczni w Lahti (HS130).

Przypomnijmy, iż zaplanowany na 1 grudnia konkurs Pucharu Świata w Ruce został odwołany z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru, który w porywach osiągał na skoczni prędkość 20 m/s. Organizatorzy ogłosili wówczas, iż taka decyzja wygeneruje 300 tysięcy euro strat i w ramach częściowej rekompensaty będą ubiegać się o dodatkowe konkursy.

W czwartek Międzynarodowa Federacja Narciarska dokonała zmiany w kalendarzu Pucharu Świata na swojej stronie internetowej. Tym samy oficjalnie potwierdziła, iż dodatkowe zawody cyklu, rozegrane w ramach odwołanej rywalizacji w Ruce, odbędą się 28 lutego 2020 roku w Lahti (HS130).

Tym samym podczas weekendu z zawodami Pucharu Świata w Lahti rozegrane zostaną trzy konkursy. W piątek 28 lutego odbędą się dodatkowe zawody indywidualne, dzień później rozegrana zostania rywalizacja drużynowa, zaś na niedzielę zaplanowany drugi, planowy konkurs indywidualny.

To trzeci przypadek w historii, kiedy odwołany konkurs na skoczni w Ruce został przeniesiony do Lahti. Wcześniej takie wydarzenie miało miejsce w sezonach 2013/2014 oraz 2015/2016.


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7501) komentarze: (22)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Luk profesor

  Dobra wiadomość, choć wolałbym trzeci konkurs w Engelbergu, tak jak w 2010 roku.

 • Paweł39 stały bywalec
  @kibicsportu

  I własnie o to mi chodziło.

  @pawełf1
  A czemu masz ignora? Czy wypowiedzi moje mądre i bogate Ci się nie spodobały?
  Czy może nie chcesz mieć swojego MISIA DO PRZYTULANIA ;]]]
  Pawelf1 jestem w rozpaczy bo ty mi ignora dałeś, dosłownie złapałem deprechę i świat mi się zawalił ;]
  Proponowałbym jeszcze sobie wizytówkę zrobić i wszystkim roznosic, co ludzie mają się męczyć ;]

 • Pavel profesor
  @kibicsportu

  Tak szczerze to ja np dalej nie wiem co on chciał przekazać :)

 • kibicsportu profesor
  @pawelf1

  Akurat pawel napisał takie coś
  ,,Mogło być w Zakopanem, zamiast tej głupawej drużynowej, albo już obok nie.
  Mam nadzieję że w Klingenthal prognozy pogody będą lepsze niż wszyscy mówią czyli że nic się nie odbędzie. To by było jakies kuriozum tego sezonu.''

  Więc wiadomo, że chodzi o Klingenthal, bo poruszył temat pogody.

 • pawelf1 profesor
  @szulcu9631

  @Paweł39 mam w ignorowanych a sama wypowiedź Kibicasportu nie mówi o jaką miejscowość chodzi . A ,że jest to pod artykułem o Lahti ........

 • papa_s weteran
  @anonim

  Zdecydowanie termin realizacji. Inaugurację sezonu chyba można sobie podarować. Wystarczył by termin o 2 tyg. późniejszy. Na przełomie listopada i grudnia zmienia się u nas gwałtownie pogoda co powoduje wietrzną pogodę. Poza tym robi się chłodno i mamy być może naturalny śnieg a nie "biały żużel";)

 • atalanta stały bywalec

  Dobrze, że się odbędzie. Co prawda nie przepadam za skakaniem w Lahti (nie, bo nie), ale nasi tę skocznię raczej lubią, więc nie ma co narzekać.

 • szulcu9631 stały bywalec
  @pawelf1

  Chyba nie zrozumiałeś tego, że jego odpowiedź na komentarz Pawła39 dotyczyła prognoz na najbliższy weekend, gdzie mają się odbyć zawody w Klingenthal, a nie na 28 lutego, w dniu rozgrywania przeniesionych z Ruki zawodów indywidualnych w Lahti. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. ;]

 • W Punkt doświadczony
  Lahti...

  Skończy sie na tym, że na siłę zrobią loteryjny konkurs w piątek, po czym niedzielne zawody będą musieli, z powodu wiatru, odwołać:)
  I tak dobrze, że nie wpadli na to, żeby zrobić ten dodatkowy konkurs w Klingenthal.

 • kibicsportu profesor
  @pawelf1

  Przecież ja mówie o Klingenthal...

 • Złoty Orzeł profesor
  @pawelf1

  Eee, on mówi dla Klinghental prognozy xD

 • Bleyz bywalec
  @alo I tak raczej będzie spokojniej niż w Ruce.

  Akurat lubię skocznie w Lahti, Kamil ją lubi, Piotrek ja lubi i wydaje się że mimo wszystko warunku będą lepsze niżeli w Ruce więc dla mnie akurat decyzja na plus. Tylko kwestia czy i kiedy nasi wyjdą z tego anemicznego stylu skoków i wypowiedzi i wreszcie te skoki w ich wykonaniu będą żywsze, bo chyba jakaś blokada psychiczna i brak dynamiki powoduje takie straty u nas. Piotrek potrafi oddać jeden bardzo dobry skok ale znowu raz na 5 razy i coś z nim jest nie tak. Chce się bardziej cieszyć ze skoków no i w porządku ale wydaje mi się że Piotrek coś za mocno kombinuje i znowu brakuje tego skupienia które było sezon temu. Radość kosztem skupienia będzie niczym, bo radość ze słabych skoków raczej nie będzie zbyt duża.

 • alo profesor
  @kibicsportu

  Loteria na stówe będzie. Zresztą kiedy tam było sprawiedliwie?

 • pawelf1 profesor
  @kibicsportu

  Ty na serio zastanawiasz się nad pogodą , która będzie 28 lutego i analizujesz prognozy ? Meteopaci przechodzą samych siebie:):):)

 • kibicsportu profesor
  @Paweł39

  W tym momencie prognozy są takie sobie. Będzie wiało 6-7 m/s, jeden plus, że z tej strony gdzie są siatki, więc może trochę zatrzymają wiatr. Prawdopodobnie szykują nam się kolejne loterie .

 • xzcvvy weteran

  I super.
  Lubię oglądać tam skoki

 • Paweł39 stały bywalec

  Mogło być w Zakopanem, zamiast tej głupawej drużynowej, albo już obok nie.
  Mam nadzieję że w Klingenthal prognozy pogody będą lepsze niż wszyscy mówią czyli że nic się nie odbędzie. To by było jakies kuriozum tego sezonu.

 • Złoty Orzeł profesor

  O, 3 konkursy w Lahti.
  Wolę konkurs tam niż w Zakopanem.

 • Bajlandopl doświadczony

  Te 300 tys. euro "strat" to taka komedia, jak w przypadku alarmu bombowego przez telefon, jak złapią dowcipnisia, to "koszty akcji wyniosły milion zł". A jedyne koszty jakie są, to co najwyżej za paliwo na dojazd, bo te wszystkie słuzby i tak są w pracy i mają za to płacone po normalnych stawkach.

 • Szymon44 stały bywalec

  I bardzo dobrze. Niech tylko pogoda będzie pasować i będzie ok.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).