Dodatkowy konkurs Pucharu Świata w Lahti

 • 2019-12-12 14:49

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podjęła decyzję dotyczącą odwołanego 1 grudnia konkursu Pucharu Świata w Ruce. W miejsce anulowanej rywalizacji odbędą się dodatkowe zawody na skoczni w Lahti (HS130).

Przypomnijmy, iż zaplanowany na 1 grudnia konkurs Pucharu Świata w Ruce został odwołany z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru, który w porywach osiągał na skoczni prędkość 20 m/s. Organizatorzy ogłosili wówczas, iż taka decyzja wygeneruje 300 tysięcy euro strat i w ramach częściowej rekompensaty będą ubiegać się o dodatkowe konkursy.

W czwartek Międzynarodowa Federacja Narciarska dokonała zmiany w kalendarzu Pucharu Świata na swojej stronie internetowej. Tym samy oficjalnie potwierdziła, iż dodatkowe zawody cyklu, rozegrane w ramach odwołanej rywalizacji w Ruce, odbędą się 28 lutego 2020 roku w Lahti (HS130).

Tym samym podczas weekendu z zawodami Pucharu Świata w Lahti rozegrane zostaną trzy konkursy. W piątek 28 lutego odbędą się dodatkowe zawody indywidualne, dzień później rozegrana zostania rywalizacja drużynowa, zaś na niedzielę zaplanowany drugi, planowy konkurs indywidualny.

To trzeci przypadek w historii, kiedy odwołany konkurs na skoczni w Ruce został przeniesiony do Lahti. Wcześniej takie wydarzenie miało miejsce w sezonach 2013/2014 oraz 2015/2016.


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7590) komentarze: (22)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Luk profesor

  Dobra wiadomość, choć wolałbym trzeci konkurs w Engelbergu, tak jak w 2010 roku.

 • Paweł39 doświadczony
  @kibicsportu

  I własnie o to mi chodziło.

  @pawełf1
  A czemu masz ignora? Czy wypowiedzi moje mądre i bogate Ci się nie spodobały?
  Czy może nie chcesz mieć swojego MISIA DO PRZYTULANIA ;]]]
  Pawelf1 jestem w rozpaczy bo ty mi ignora dałeś, dosłownie złapałem deprechę i świat mi się zawalił ;]
  Proponowałbym jeszcze sobie wizytówkę zrobić i wszystkim roznosic, co ludzie mają się męczyć ;]

 • Pavel profesor
  @kibicsportu

  Tak szczerze to ja np dalej nie wiem co on chciał przekazać :)

 • kibicsportu profesor
  @pawelf1

  Akurat pawel napisał takie coś
  ,,Mogło być w Zakopanem, zamiast tej głupawej drużynowej, albo już obok nie.
  Mam nadzieję że w Klingenthal prognozy pogody będą lepsze niż wszyscy mówią czyli że nic się nie odbędzie. To by było jakies kuriozum tego sezonu.''

  Więc wiadomo, że chodzi o Klingenthal, bo poruszył temat pogody.

 • pawelf1 profesor
  @szulcu9631

  @Paweł39 mam w ignorowanych a sama wypowiedź Kibicasportu nie mówi o jaką miejscowość chodzi . A ,że jest to pod artykułem o Lahti ........

 • papa_s weteran
  @anonim

  Zdecydowanie termin realizacji. Inaugurację sezonu chyba można sobie podarować. Wystarczył by termin o 2 tyg. późniejszy. Na przełomie listopada i grudnia zmienia się u nas gwałtownie pogoda co powoduje wietrzną pogodę. Poza tym robi się chłodno i mamy być może naturalny śnieg a nie "biały żużel";)

 • atalanta stały bywalec

  Dobrze, że się odbędzie. Co prawda nie przepadam za skakaniem w Lahti (nie, bo nie), ale nasi tę skocznię raczej lubią, więc nie ma co narzekać.

 • szulcu9631 stały bywalec
  @pawelf1

  Chyba nie zrozumiałeś tego, że jego odpowiedź na komentarz Pawła39 dotyczyła prognoz na najbliższy weekend, gdzie mają się odbyć zawody w Klingenthal, a nie na 28 lutego, w dniu rozgrywania przeniesionych z Ruki zawodów indywidualnych w Lahti. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. ;]

 • W Punkt doświadczony
  Lahti...

  Skończy sie na tym, że na siłę zrobią loteryjny konkurs w piątek, po czym niedzielne zawody będą musieli, z powodu wiatru, odwołać:)
  I tak dobrze, że nie wpadli na to, żeby zrobić ten dodatkowy konkurs w Klingenthal.

 • kibicsportu profesor
  @pawelf1

  Przecież ja mówie o Klingenthal...

 • Złoty Orzeł profesor
  @pawelf1

  Eee, on mówi dla Klinghental prognozy xD

 • Bleyz bywalec
  @alo I tak raczej będzie spokojniej niż w Ruce.

  Akurat lubię skocznie w Lahti, Kamil ją lubi, Piotrek ja lubi i wydaje się że mimo wszystko warunku będą lepsze niżeli w Ruce więc dla mnie akurat decyzja na plus. Tylko kwestia czy i kiedy nasi wyjdą z tego anemicznego stylu skoków i wypowiedzi i wreszcie te skoki w ich wykonaniu będą żywsze, bo chyba jakaś blokada psychiczna i brak dynamiki powoduje takie straty u nas. Piotrek potrafi oddać jeden bardzo dobry skok ale znowu raz na 5 razy i coś z nim jest nie tak. Chce się bardziej cieszyć ze skoków no i w porządku ale wydaje mi się że Piotrek coś za mocno kombinuje i znowu brakuje tego skupienia które było sezon temu. Radość kosztem skupienia będzie niczym, bo radość ze słabych skoków raczej nie będzie zbyt duża.

 • alo profesor
  @kibicsportu

  Loteria na stówe będzie. Zresztą kiedy tam było sprawiedliwie?

 • pawelf1 profesor
  @kibicsportu

  Ty na serio zastanawiasz się nad pogodą , która będzie 28 lutego i analizujesz prognozy ? Meteopaci przechodzą samych siebie:):):)

 • kibicsportu profesor
  @Paweł39

  W tym momencie prognozy są takie sobie. Będzie wiało 6-7 m/s, jeden plus, że z tej strony gdzie są siatki, więc może trochę zatrzymają wiatr. Prawdopodobnie szykują nam się kolejne loterie .

 • xzcvvy weteran

  I super.
  Lubię oglądać tam skoki

 • Paweł39 doświadczony

  Mogło być w Zakopanem, zamiast tej głupawej drużynowej, albo już obok nie.
  Mam nadzieję że w Klingenthal prognozy pogody będą lepsze niż wszyscy mówią czyli że nic się nie odbędzie. To by było jakies kuriozum tego sezonu.

 • Złoty Orzeł profesor

  O, 3 konkursy w Lahti.
  Wolę konkurs tam niż w Zakopanem.

 • Bajlandopl doświadczony

  Te 300 tys. euro "strat" to taka komedia, jak w przypadku alarmu bombowego przez telefon, jak złapią dowcipnisia, to "koszty akcji wyniosły milion zł". A jedyne koszty jakie są, to co najwyżej za paliwo na dojazd, bo te wszystkie słuzby i tak są w pracy i mają za to płacone po normalnych stawkach.

 • Szymon44 stały bywalec

  I bardzo dobrze. Niech tylko pogoda będzie pasować i będzie ok.

 • alo profesor

  Można się było spodziewać że właśnie tam zostanie wyznaczony dodatkowy konkurs. Trzeba trzymać kciuki żeby tylko pogoda sprzyjała

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl