Nowy lider i austriacki mistrz. Geiger i Kraft oceniają sobotę w Predazzo

 • 2020-01-11 22:11

Zarówno dla Karla Geigera, jak i Stefana Krafta sobota w Predazzo była udanym dniem. Niemiec po raz trzeci w karierze triumfował w zawodach najwyższej rangi, natomiast Austriak wrócił na pucharowe podium po blisko miesiącu przerwy.

Karl Geiger:

Zwycięstwa Geigera nie należy rozpatrywać w kategorii niespodzianki nawet najmniejszego kalibru. Podopieczny Stefana Horngachera ma za sobą bardzo udany Turnieju Czterech Skoczni, a na normalnej skoczni kompleksu Trampolino Dal Ben od samego początku radzi sobie znakomicie. Jak przyznał sam Bawarczyk, jedna z dzisiejszych prób otarła się o perfekcję. - Bardzo lubię skocznię i całą okolicę. Pierwszy skok był naprawdę dobry, prawie idealny - zdradził 26-latek.

Nowy lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie ma jednak zamiaru długo rozpatrywać premierowej wiktorii w sezonie 2019/20. Wzrok wicemistrza świata z ubiegłego roku jest już skoncentrowany na niedzielnej rywalizacji. - Jutro czeka nas nowy dzień, zaczynam z czystą kartą i chcę na nowo odpowiednio się skoncentrować - podsumował reprezentant klubu SC 1906 Oberstdorf.

Stefan Kraft:

Nieco inne okoliczności towarzyszyły występowi Stefana Krafta. Rekordzista świata w długości lotu, choć w minionym czasie nieustannie był obecny w ścisłej światowej czołówce, ostatnie miejsce na podium zanotował 21 grudnia 2019 roku w Englebergu, kiedy był 2. Lider kadry prowadzonej przez Andreasa Feldera nie krył radości z powrotu do grona najlepszej trójki. - Jestem niezwykle usatysfakcjonowany, dzisiejszy konkurs był naprawdę świetny - stwierdził.

Oprócz zaprezentowanych skoków w dobry humor Austriaka wprawiła także pogoda. W sobotnie popołudnie zawodnikom rywalizującym w Trydencie towarzyszyły bowiem dość sprawiedliwie warunki, które nie mieszczą się w stałym repertuarze trwającej kampanii. Co więcej, prognozy na ostatni - trzeci - akt święta skoków w Val di Fiemme nie zwiastują zmian w tym zakresie. - Dzisiaj na skoczni pod kątem okoliczności atmosferycznych było naprawdę wspaniale i myślę, że jutro również będzie w porządku. Jak do tej pory moje skoki stały na bardzo wysokim poziomie. Jeśli w niedzielę uda się pofrunąć jeszcze dalej, będę bardzo szczęśliwy - zakończył dziewięciokrotny medalista mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym.


Michał Grzela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1521) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).