Nowy sposób ruszania z belki przepisem na dłuższe skoki Piotra Żyły

 • 2020-01-11 22:44

Piotr Żyła po raz czwarty tej zimy zameldował się w czołowej "10" zawodów najwyższej rangi. Podopieczny trenera Michala Doležala w sobotę spisywał się znacznie lepiej na 104-metrowym obiekcie niż miało to miejsce podczas piątkowych serii. Jak się okazuje, kluczową zmianą okazała się korekta sposobu ruszania z belki najazdowej.

- Przedyskutowałem piątkowe skoki z trenerem i miałem jedną rzecz do poprawy. Udało się to w serii próbnej, a następnie powtarzałem to w zawodach. Na nagraniach moich piątkowych i sobotnich skoków będzie dało dostrzec się różnicę. Mowa o sposobie ruszania z belki, co w piątek robiłem źle - podpowiada 32-latek.

- To nie jest duża zmiana. Takie są skoki narciarskie. Zmienisz ułożenie ręki i nagle jest dobrze. A czasami niedobrze...  Od Bischofshofen miałem z tym mały problem. Nie do końca to czułem. Analizowaliśmy to, ale nie umiałem tego zrobić. Na Turnieju nie miałem do tego głowy, tak szybko wszystko się dzieje. Tutaj podszedłem do tego na spokojnie - kontynuuje drużynowy mistrz świata z 2017 roku.

- Wachnięcia nart w powietrzu nie są dużym problemem. Najważniejsze, że próg nareszcie oddał mi energię. Od serii próbnej po serię finałową. Zupełnie inaczej niż w Bischofshofen, gdzie nie było odpowiedniej wysokości z progu - wspomina wiślanin.

- Zawsze można ładniej, ale nie było źle. Powiedziałbym, że było w porządku. Na skoczni normalnej ląduje się nieco inaczej niż w przypadku dużego obiektu, o mamutach nie mówiąc, gdzie fajnie podchodzi się do lądowania. Tutaj się leci i nagle spada. Niemniej, jestem zadowolony z telemarków. Adam Małysz zwrócił mi uwagę na to, żeby ładnie tu lądować - zapewnia Żyła. 

Korespondencja z Predazzo, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5748) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).