Kubacki najlepszym z Polaków, straty Żyły i Stocha w T-N 5

 • 2020-01-17 22:46

Za nami pierwszy dzień premierowej edycji turnieju Titisee-Neustadt 5. Największe szanse na zgarnięcie 25 000 euro po piątkowych kwalifikacjach zachował Dawid Kubacki, który do liderującego Ryoyu Kobayashiego traci trzynaście punktów. Sytuację utrudnili sobie Piotr Żyła i Kamil Stoch, którzy przed sobotnimi zawodami plasują się kolejno na 20. i 35. lokacie.

- Moje skoki były w porządku, ale brakowało im błysku. Czułem, że całość nie funkcjonowała należycie, ale mam teraz czas, aby przysiąść i omówić to z trenerem. Wspólnie zastanowimy się nad tym, co zrobić, żeby w sobotę było lepiej - zapowiada Kubacki.

Z czego wynikały drobne problemy nad bulą w pierwszych próbach? - W pierwszym skoku treningowym szpice nart poszły za szeroko z progu. Wykantowało mi nartę, ale był to mój błąd. W kolejnych seriach starałem się z tym walczyć i wydaje mi się, że było już dużo lepiej. Turniej niczego nie zmienia, dla nas każdy skok jest kolejnym, do którego należy się przygotować. Do kwalifikacji przygotowujemy się w ten sam sposób, co do konkursu. Nie ma różnic.

- Nie jestem w stanie powiedzieć na gorąco, co poszło nie tak w kwalifikacjach. Niemniej, pierwszy piątkowy skok był super. Później coś się zaczęło i było coraz gorzej - nie ukrywa Stoch.

- Uważam, że Hochfirstschanze jest bardzo podobna do Wielkiej Krokwi. Profil rozbiegu jest badzo podobny do zakopiańskiego. Też mamy tutaj ostre i krótkie przejście. Tory najazdowe są tutaj lepiej przygotowane niż w Predazzo, obiekt jest super przygotowany. Nie można się przyczepić do czegokolwiek - porównuje 32-latek.

Stoch ma na swoim koncie pucharowe zwycięstwo w Titisee-Neustadt z 2013 roku. - Pamiętam, że takie coś miało miejsce, ale bardziej skupiam się na teraźniejszości i przyszłości.

W czwartek 33 lata skończył Żyła. Czego wiślanin życzy sobie na prezent? - Dłuższych skoków niż w piątek... Przynajmniej po dziesięć metrów, a wtedy będzie dobrze!

- Pierwszy dzień był dla mnie treningowy. Jestem świadom popełnionych błędów, więc to dobra sytuacja. W sobotę łupiemy dalej! Pomimo wysokich temperatur, organizatorom wyszły fajne i gładkie tory najazdowe. W Predazzo było bardziej retro, bo tam bardziej rzucało na starym rozbiegu. Niemcom wyszło to lepiej niż Włochom.

Korespondencja z Titisee-Neustadt, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4316) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kamil G bywalec
  @alo

  No i zrobił Dawid😁👏

 • alo profesor

  Kij w oko z tym TN 5. Wazniejsze dla mnie byłoby podium Polaka w jakimkolwiek konkursie w ten weekend. Na razie tylko Dawid może to zrobić.
  A Stoch wydaje się być pogodzony z taka forma i raczej ciężko będzie wrócić do ścisłego topu na dłuższy czas. Według mnie w pojedynczych konkursach będzie się tam znajdował a tak to niestety będzie zajmował miejsca w drugiej "10"

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).