Tłumy obejrzą Puchar Kontynentalny w Iron Mountain

 • 2020-02-13 18:57

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich wkracza do Ameryki Północnej, gdzie gospodarzem drugoligowych zmagań po raz kolejny będzie Iron Mountain w stanie Michigan. Organizatorzy imprezy w ten weekend spodziewają się ponad 10 tysięcy kibiców pod Pine Mountain (HS133).

Przypomnijmy, iż pierwotnie na ten sezon planowany był powrót Iron Mountain do kalendarza Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ten, jak pisaliśmy w sierpniu, przesunięto jednak na 2021 rok. W minionym roku tę część Stanów Zjednoczonych wizytował Walter Hofer, którego zapewniono, iż do tego czasu arena przejdzie konieczną modernizację, do której Amerykanie przystąpią z opóźnieniem spowodowanym brakiem finansów na ten cel. Teraz zabezpieczono 4 mln dolarów, z czego większość pokryje budżet stanowy.

- Sprowadzenie zawodów najwyższej rangi do Ameryki Północnej jest dla nas priorytetem - mówił latem ustępujący po tym sezonie dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nim na Pine Mountain ponownie zawitają najlepsi zawodnicy, obiekt musi zostać wyposażony m.in. w windę oraz ogrzewane pomieszczenie na szczycie rozbiegu. Konkursy najwyższej rangi po raz ostatni odbyły się w Iron Mountain w 1996 i 2000 roku. Przed dwudziestoma laty dwukrotnie brylował Martin Schmitt, a cztery lata wcześniej ze zwycięstw cieszyli się Jens Weissflog i Masahiko Harada. Na podium jednego z konkursów stanął wówczas niespełna 20-letni Adam Małysz.

Tej zimy pasjonatom skoków narciarskich z USA na pocieszenie został Puchar Kontynentalny, który odbędzie się już w ten weekend. Zawody tej rangi odbywają się w hrabstwie Dickinson nieprzerwanie od 2004 roku. Jak czytamy na usanordic.org, komitet organizacyjny szykuje się na przybycie nawet 12 tysięcy kibiców. Amerykanów podczas drugoligowych zmagań reprezentować mają Andrew Urlaub, Casey Larson, Decker Dean, Patrick Gasienica, Greyson Scharffs, Hunter Gibson oraz Nathan Mattoon.

Polski Związek Narciarski wysłał za ocean czwórkę Biało-Czerwonych. O kolejne dobre wyniki powalczą Stefan Hula, Kacper Juroszek, Maciej Kot oraz Paweł Wąsek.

Program PK w Iron Mountain (HS133):
Piątek, 14.02.2020
16:00 - Odprawa techniczna
20:00 - Oficjalny trening
Sobota, 15.02.2020
18:00 - Seria próbna
20:00 - Pierwsza seria konkursowa
Niedziela, 16.02.2020
18:00 - Seria próbna
20:00 - Pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10038) komentarze: (23)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Wojciechowski profesor
  @Karban

  Hmm... Kompleks w Thunder Bay to już śmietnik historii, ale w Lake Placid, Park City i Whistler normalnie skaczą, mają certyfikaty itd. Nieraz są tam zawody międzynarodowe niższej rangi.

 • Karban początkujący

  Park City jest na wysokości ponad 2000m, pewnie infrastruktura już dawno zardzewiała, Whistler miało być rozebrane po igrzyskach. Lake Placid ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, podobnie jak Thunder Bay. W Ameryce mają swoje x game, shawn white, 720, 1080 i inne figury. No i ajs hokej.
  Swoją drogą, czy jakaś telewizja nie magłaby zrobić jakiegoś rzetelnego reportażu o opuszczonych skoczniach typu Sarajewo czy te amerykańskie?
  Niestety skocznia narciarska to kawał obiektu do utrzymania, nawet w Polsce jest z tym problem, a co dopiero na takim pustkowiu jak kontynent amerykański.

 • 23haze doświadczony

  To miejsce jest magiczne.

 • privet bywalec

  Mam nadzieje ,że w przyszłym sezonie Iron zawita w PŚ

 • Krystian.P bywalec
  @Dolnoslazak

  Są same przeszłe wydarzenia. Zapewne nie będzie.

 • TomekNS doświadczony
  Witam

  A czy bedzie gdzieś jakaś transmisja >[***]

 • Dolnoslazak doświadczony
  @kuba923

  Nie mogą bo tylko w Michigan są ludzie i kluby, które chcą się organizacji takich zawodów podjąć. Z podobnych powodów w Polsce nic ciekawego się nie dzieje na skoczni w Karpaczu, mimo że jej stan techniczny umożliwiałby skakanie.

 • Toyminator profesor
  @kuba923 -

  Jak przebudujesz skocznie, i załatwisz im kasę na nagrody, to zawody będą :) Francuzi też mogliby zrobić, ale zainteresowanie jest słabe, to kasy na PŚ nie ma. Sponsorzy wolą dawać kasę jednemu synkowi co ma 16 lat, kopnął prosto piłkę, i zarabia więcej przez rok, niż skoczek przez całą karierę.

 • Toyminator profesor
  @Bajlandopl -

  A co ma ilość i forma zawodników z własnego kraju,do lubienia skoków? Jakby Polacy skakali słabo, to też bym skoki oglądał. Lubią oglądać skoki i tyle. Kibicują każdemu ,żeby fajnie poleciał. Polecam wyjąc kija z oka mordoru ,i nie chrzanić głupot.

 • Dolnoslazak doświadczony
  @Krystian.P

  Od kilku lat była dostępna tutaj: https://livestream.com/accounts/991921
  Nie potrafię Ci jednak powiedzieć czy w tym roku też będzie

 • Malopolska weteran

  Większość będą stanowili polscy migranci, których w USA nie brakuje, więc nie piszczcie co niektórzy, że to są bajki...

 • Bajlandopl weteran
  @Toyminator

  Tak, kochają je niesamowicie, dyscyplina tam się ma wzorowo - rozwija nieustannie. Podobno już ze trzech Amerykanów wie, na czym polega.

 • Krystian.P bywalec

  Mógłby ktoś podać informację czy będzie gdziekolwiek transmisja z tego Kontynentala? Obojętnie, nawet w obcym języku. Może jakaś stacja tamta?

 • Bishop bywalec

  Kompletne mrzonki. W IM jest trochę luda,ale nigdy cudów pod skocznią nie było. 10 tysięcy to może się zmieścić ludzi do wszystkich aut na parkingu pod skocznią.

 • kuba923 doświadczony

  Czemu PŚ nie mogą zrobić w innych miejscowościach? Salt lake city? Whistler? Lade placid? I było jeszcze parę

 • Toyminator profesor
  @Bajlandopl -

  Czemu bajki? NA tych zawodach, zawsze jest masa ludzi. Amerykanie wbrew pozorom kochają skoki.

 • Toyminator profesor
  -

  W sumie jedne z fajniejszych zawodów:) W przyszłym roku przynajmniej będzie inaczej. Skoki w USA, próba IO w Chinach (co w sumie nie jest pewne,biorąc pod uwagę fakt,że szczepionka będzie dopiero prawie za dwa lata,a wyleczeni,znowu się mogą zarazić...no ale za tydzień,może znowu się sytuacja zmienić.

 • Bajlandopl weteran

  Myślę, że tam będzie 100 tys. kibiców i prezydent Trump. Skijumping, skąd te bajki? Popiliście z Tajnerem, czy Adaś "Red Bull, Dyrektor" Dekarz miał słabszy dzień? Ja się spodziewam wygranej w Lotto.

 • konrad95 doświadczony
  @albertk1979

  Miejmy nadzieję, że PŚ wróci do USA.
  Ale oby nie stało się to kosztem zawodów w Japonii.
  Byłoby bardzo ciekawie gdyby w przyszłym sezonie aż 3 weekendy odbyły się poza Europą.
  W takim układzie pewnie wielu czołowych zawodników odpuściło by zawody poza Europą co ostatnio od kilku lat się nie zdarzało

 • Iwo bywalec
  Transmisja

  Często bywała transmisja z Iron Mountain. Wiadomo czy w tym roku też będzie?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).