PK Pań w Brotterode: Kabłukowa wygrywa finałowy konkurs i cały cykl

 • 2020-02-09 10:25

Ksenia Kabłukowa została triumfatorką finałowego konkursu Pucharu Kontynentalnego pań w sezonie 2019/2020. Reprezentantka Rosji wygrała dzięki skokom na odległość 106,5 m oraz 105 m, tym samym odnosząc zwycięstwo w całym cyklu. Drugie miejsce w zawodach zajęła Pauline Hessler, a trzecie - Pia Lilian Kuebler.

Ksenia KabłukowaKsenia Kabłukowa

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Ksenia Kabłukowa. Reprezentantka Rosji poszybowała na odległość 106,5 metra i wyprzedzała zawodniczki gospodarzy - Pauline Hessler (104 m) Pię Lilian Kuebler (102 m). Tuż za czołową trójką plasowały się Irma Machinia (102 m), Vanessa Moharitsch (101,5 m) oraz Astrid Norstedt (97,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 13. belki startowej.

W finale Ksenia Kabłukowa przypieczętowała wygraną lotem na 105 metr. Rosjanka pokonała o 14,8 punktu faworytkę gospodarzy, Pauline Hessler (94,5 m). Podium uzupełniła Pia Lilian Kuebler (99 m), która wyprzedziła Josephin Laue (95,5 m), Pię Mazi (95 m) oraz Irmę Machinię (91 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 12. platformy.

Niedzielny konkurs w Brotterode zakończył sezon 2019/2020 Pucharu Kontynentalnego pań w skokach narciarskich. Triumfatorką cyklu rzutem na taśmę została Ksenia Kabłukowa (385 pkt.), która wyprzedziła Sophie Sorschag (320 pkt.) oraz Pauline Hessler (285 pkt.). Najlepsza z Polek, Kinga Rajda (58 pkt.) zajęła dwudziestą czwartą lokatę. Łącznie sklasyfikowane zostały 62 zawodniczki.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz końcową klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego Pań 2019/2020 >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2565) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pb88 początkujący
  Puchar Kontynentalny Pań - nieoficjalna klasyfikacja drużynowa (jeśli kogoś interesuje)

  1. Niemcy - 905
  2. Rosja - 871
  3. Austria - 860
  4. Norwegia - 373
  5. Słowenia - 285
  6. Włochy - 225
  7. Szwecja - 180
  8. Francja - 122
  8. Polska - 122
  10. Stany Zjednoczone - 106
  11. Finlandia - 104
  12. Kazachstan - 98
  13. Korea Południowa - 35
  14. Czechy - 34

 • borek99 weteran
  @feniks212

  A niby kto miałby tu skakać? Kobiecy COC od wprowadzenia PŚ nie ma żadnego prestiżu i służy tylko "zaliczeniu" niezbędnego etapu, żeby móc skakać w PŚ. A z zawodniczek, które mają prawo startu w COC, a nie mają prawa startu w PŚ zostają nam:
  - Kil (ostatni start w sierpniu, z doniesień medialnych wynikało, że sama zrezygnowała z kadry, bo wolała postawić na naukę),
  - Cieślar (ostatni start w sierpniu, latem wróciła po bardzo poważnym upadku (nie pierwszym zresztą), w którym cudem uniknęła paraliżu),
  - Bełtowska i Polanowska (obie odstają na krajowym podwórku nawet na K70 i na pewno nie są gotowe na skakanie na obiekcie, na którym można uzyskiwać +120 metrów).
  Z tych, które mają prawo startu w PŚ, ale nie ma ich w Hinzenbach zostają Pałasz (25-latka, która skacze już de facto amatorsko, po niezliczonej liczbie problemów zdrowotnych i upadków, przez które niestety nie radzi sobie z żadnym obiektem większym niż K70) oraz Przybyła (dwa tygodnie temu skakała na podobnym, choć nieco mniejszym, obiekcie w Renie - w ten weekend skakała na Lotosie, gdzie na K70 przegrała z dwa lata młodszą Tajner)

 • feniks212 doświadczony

  Wielka szkoda, że nie wystartowała żadna reprezentantka Polski. Punkty PK były praktycznie pewne, wystarczyło wystartować i nie dać się zdyskwalifikować.

 • Roxor weteran

  Wysoki poziom muszę przyznać, 0 pkt i DSQ wystarczyło, żeby zdobyć dzisiaj punkty.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).