Powrót Małysza hitem internetu. "Nadal mam skoki we krwi i nogach"

 • 2020-02-21 20:45

Piątek w Rasnovie rozpoczął się od nagrania opublikowanego przez Gregora Schlierenzauera, na którym widać imitację skoku w wykonaniu Adama Małysza. "Powrót?" - pytał żartobliwie Austriak za pośrednictwem aplikacji Instagram. Po zawodach w Rumunii "Orzeł z Wisły" odniósł się do materiału spod rumuńskiego hotelu, opowiadając o jego genezie i niegasnącej pasji do skoków narciarskich.

Jak doszło do tego, że Adam Małysz sprawdził moc swojego wybicia przy asyście trenera Grzegorza Sobczyka? - Cóż, namówiono mnie do tego skoku imitacyjnego...

Pomimo upływu czasu, 42-latek nie czuł się nieswojo. - Odruchy pozostają, więc nie jest to nic trudnego. W moim przypadku dodatkowym utrudnieniem jest masa ciała. Aktualnie ważę ponad 20 kg więcej niż w momencie zakończenia kariery.

- Kiedy trener mnie łapie, wówczas góra ciąży i leci gdzieś do przodu - relacjonuje czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli, wspominając poprzednią próbę wykonania imitacji. - Kilka lat temu spróbowaliśmy i obaj spadliśmy na plecy, dlatego bałem się kolejnych podejść. 

Możliwość zasmakowania treningu skoczka narciarskiego dalej sprawia jednemu z najbardziej utytułowanych sportowców w historii naszego kraju sporą frajdę. - Widać, że cały czas można się tym bawić. Nadal mam skoki we krwi i w nogach. To pozwala na wykonanie takiej imitacji. Gorzej byłoby pójść na skocznię...

Małysz pożegnalny skok oddał w marcu 2011 roku. Czy od tego momentu pojawiał się na rozbiegu, z dala od zgiełku kamer? - Tylko na wózku imitacyjnym, dziś po raz drugi od zakończenia kariery <śmiech>...

Korespondencja z Rasnova, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9569) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Roxor weteran
  @Toyminator

  A no tak, ze śniegiem to spory problem jest obecnie. W tych miejscach co robiliśmy skocznie też ciężko by było teraz coś postawić, chyba żebyśmy sobie kupili armatki śnieżne :) Ostatnia taka dobra zima to chyba 2009/2010, z tego co pamiętam to od stycznia do marca nie było temperatury powyżej zera. Wiadomo, w kolejnych latach też bywało dużo śniegu, ale jeśli chodzi o temperaturę to raz była odwilż, a raz mróz. A w tym roku to nie wiem czy chociażby raz temperatura spadła poniżej -15 stopni, a dni z mrozem może było kilka.
  Jedynie wyżej górami leży sporo śniegu, ale to byśmy musieli dreptać w górę kilka km (Albo sam bym musiał, bo ostatnie lata gdy skakaliśmy to skakałem głównie sam). Aczkolwiek mam nadzieję, że sobie jeszcze poskaczę :D

 • Jane Doe początkujący
  Jane Achonam

  na następnych zawodach Cię pokonam xD

  A tak na serio to jak nasza wyborowa trójka pokończy już kariery to Małysz będzie musiał wrócić i ciągnąć polskie skoki jak onegdaj Ahonen fińskie ;)

 • Toyminator profesor
  @Roxor -

  No właśnie o to mi chodzi. Wszystko z śniegu. Tylko przez lata już, nie mam jak tego zrobić,bo u mnie śnieg ostatnie lata, był przez dwa tygodnie w ciągu całej zimy,a jeszcze praca jest. Teraz jak miałem więcej czasu, to całkowity brak śniegu...nie pamiętam takiej zimy,żeby nie było śniegu,albo chociaż większy mrozów za dnia.
  W sumie najciężej odpowiednio zrobić tak,żeby przy lądowaniu, nie było zbyt niebezpiecznie . No i żeby rozbieg nie był przesadzony ;D Ale wątpię żeby mi się to udało. Z roku na rok,coraz mniej śniegu.

 • Roxor weteran
  @Toyminator

  Skocznia i zeskok też mogą być ze śniegu, my tak sobie robiliśmy k-20 w polu :D

 • Toyminator profesor
  @lukas943 -

  Każdy skok to przyjemność. Choćby na małej skoczni. Uklepaliśmy kiedyś taką małą skocznię ,dało się skoczyć te 4 m. I mimo że to tylko 4 metry, to i tak była przyjemność ;) A mam u siebie możliwość, uklepania amatorskiej skoczni, nawet na 20 metrów.A w sumie nawet troszkę więcej. Tylko nie zrobiliśmy tego bo: Raz że na takie coś, już byśmy potrzebowali zezwolenia, jeśli ktoś by nas ktoś zgłosił .Chociaż sam rozbieg, byłby z śnegu. Mam u siebie takie ukształtowanie terenu,że nie potrzeba budować rozbiegu z drewna . No i w sumie problemem jest totalny brak śniegu. Więc projekcik sobie leży i czeka na lepsze czasy.

 • lukas943 bywalec
  @SebaSzczesnyy

  To nie jest takie hop siup, że mozna w kazdej chwili sobie skoczyć. Chcąc niechcąc po zakończeniu kariery waga wystrzeli w góre nawet o te 15 kg, dodatkowo wejście na K120 po przerwie wymaga wielu skoków na skoczniach mniejszych, a te skoki raczej wiele przyjemności nie dają. Reasumując mało prawodopodbne, zeby Kamil skakał nawet sam dla siebie. Równie dobrze mogliby to robić Biegun Kłusek czy Kuba Kot, a jednak zaden z nich na skocznie się już nie pcha, a nie wierze, że przestali to kochać, a z belki w lesie teoretycznie spokojnie mogliby poskakać.

 • SebaSzczesnyy doświadczony

  Myślę że jeśli karierę skończy Stoch już oficjalnie to później i tak sobie czasem skoczy.

  Zbyt wiele razy mówi jaką skoki dają mu przyjemność żeby miał po prostu skończyć z tym wraz z ostatanim oficjalnym skokiem.

 • Toyminator profesor
  -

  Chciałbym teraz go zobaczyć, na takich zawodach dla starszych skoczków ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).