Niepewna przyszłość Simona Ammanna

 • 2020-03-17 14:50

Miniony sezon skoków narciarskich zakończył się przedwcześnie wraz z ogłoszeniem decyzji o odwołaniu ostatnich konkursów z powodu pandemii koronawirusa. Możliwe, iż po raz ostatni na skoczni mieliśmy okazję do podziwiania poczynań 38-letniego Simona Ammanna. Zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2009/10 chce sobie jednak dać czas do namysłu.

Zawodnik urodzony w Grabs ma za sobą już 23 sezony rywalizacji w zmaganiach najwyższej rangi. Łącznie w Pucharze Świata stanął aż 80-krotnie na podium, w tym 23 razy na jego najwyższym stopniu. Ostatni skok, oddany w kwalifikacjach na obiekcie Granaasen w Trondheim, dał mu 39. pozycję w gronie 61 startujących zawodników. Miniona zima była dla niego najgorszą od sezonu 2000/01, gdy został zdegradowany do szwajcarskiej kadry B. W styczniowej rozmowie z Przeglądem Sportowym wspominał, iż niejednokrotnie myślał o zakończeniu swojej wspaniałej przygody ze sportem. Zasugerował również dość jednoznacznie, że może to być jego ostatni sezon. - Na ten moment, po MŚ w Planicy naprawdę nie widzę przyszłości w skokach - powiedział.

Tuż po słowach Waltera Hofera kończących Puchar Świata 2019/20, Ammann stwierdził, że na odwieszenie nart na przysłowiowy kołek jest jeszcze zbyt wcześnie. - To nie był odpowiedni dzień na ogłoszenie moich planów dotyczących przyszłości - przyznał Szwajcar. Dodał również, że ostatecznej decyzji nie podjąłby też w Planicy, przy okazji pierwotnie planowanych na obecny tydzień mistrzostw świata w lotach. W planach ma podsumowanie zimowych startów, po czym zastanowi się nad ewentualną kontynuacją swojej kariery.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This year's season ending. It's all a bit sureal....

Post udostępniony przez Simon Ammann (@windrider1981)

Czterokrotny mistrz olimpijski opublikował za pomocą mediów społecznościowych wideo, na którym symbolicznie żegna się ze swoimi kolegami z kadry oraz trenerem, Martinem Kuenzle. - Sezon się zakończył. Wygląda to surrealistycznie... - przyznał mistrz świata z 2007 roku z Sapporo.

Czy było to również pożegnanie ze skokami czterokrotnego mistrza olimpijskiego? Możliwe, że jego finalnej decyzji nie poznamy w najbliższych tygodniach. - Kiedy z dnia na dzień stracę w sobie tę iskrę i powiem, że wystarczy, Szwajcaria nie będzie po mnie płakać. Coś takiego mi odpowiada - przyznał Ammann na łamach Przeglądu Sportowego dwa miesiące temu.


Piotr Bąk, źródło: nzz.ch/Przegląd Sportowy
oglądalność: (11472) komentarze: (43)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sheef profesor
  Szwajcarzy z punktami Letniego Grand Prix (+ 100 pkt.)

  Poniżej zestawienie szwajcarskich skoczków, którzy w czasie swojej kariery zdobyli minimum 100 punktów Letniego Grand Prix:

  1. Simon Ammann - 3261 punktów,
  2. Andreas Kuettel - 1651 punktów,
  3. Gregor Deschwanden - 672 punkty,
  4. Killian Peier - 577 punktów,
  5. Bruno Reuteler - 265 punktów*,
  6. Michael Moellinger - 256 punktów,
  7. Sylvain Freiholz - 224 punktów*,
  8. Luca Egloff - 126 punktów,
  9. Marco Steinauer - 117 punktów.

  *W latach 1994-95 obowiązywała punktacja według not. Punkty z tych lat zostały przyznane według obecnej punktacji.

 • Bartt doświadczony
  @anonim

  Czyli według ciebie to że Ahonen parę ostatnich lat skakał bez sukcesów ujmuje coś z jego klasy? Przecież tytułów które zdobył wcześniej to nie anuluje :) Poza tym, nikt nie może z góry założyć przystępując do jakiegoś sezonu, że "już się skończył" i więcej sukcesów już nie odniesie. Zawsze można próbować. Wedle twojego rozumowania Kasai powinien zakończyć karierę już w 2012 roku. Miał już wtedy 40 lat i zajął ledwie 51 miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Pewnie jakby poszperać to można by już wtedy znaleźć komentarze że się błaźni tym że dalej skacze i powinien już dawno skończyć, bo się "rozmienia". Tymczasem zdecydował się kontynuować i na lata 2013-2016 przypadła jego druga młodość - omal nie zdobył w Soczi olimpijskiego złota.

 • Bernat__Sola profesor
  @anonim

  Na ten moment nie, bo WADA zawiesiła Rosję na 4 lata i podobnie jak wcześniej, pod flagą neutralną będą mogli wystąpić sportowcy bez wcześniejszych "przygód" z dopingiem. Ale Rosjanie złożyli odwołanie, więc nic jeszcze nie jest pewne.

 • Bernat__Sola profesor
  @anonim

  No i co z tego? Wszyscy wiemy, jakie mieli sukcesy i wiemy, że byli wielkimi zawodnikami. Zresztą Małysz też mógłby jeszcze trochę poskakać, no ale zadecydował, jak zadecydował.

 • Bernat__Sola profesor
  @Oczy Aignera

  Dziękuję bardzo.

 • Oczy Aignera profesor
  @Bernat__Sola

  Sam znak zapytania pojawił się na kasku Stefana pod koniec sezonu zimowego. Był widoczny również latem.
  Wywiad: https://youtu.be/IUHwK_KLDrM
  Skoki w tym kasku:
  1. Trondheim: https://youtu.be/FzrQ2mkz3GQ
  2. Kuopio: https://youtu.be/KBQkd3j5rzk
  3. Klingenthal: https://youtu.be/edj4mjdWH_E

 • Bernat__Sola profesor
  @Oczy Aignera

  Masz może zdjęcie tego kasku ze znakiem zapytania? Ja w tym filmie go nie widzę: youtube . com / watch ? v=hEzhOtFPcNI

 • Bernat__Sola profesor
  @anonim

  A co, Kasai czy Ammann rozmieniają na drobne? Czy ktoś zapomni o ich sukcesach? Nie sądzę.

 • Bernat__Sola profesor
  @kibicsportu

  Tylko że Hula i tak w tym sezonie był Polakiem nr 6, jeśli spojrzysz na klasyfikację PŚ. Sam miałem nadzieję, że Zniszczoł go wyprzedzi w końcówce, ale się niestety nie udało. Tak więc Hula w kadrze A powinien nadal być, natomiast można ją oczywiście powiększyć.

 • Bernat__Sola profesor
  @Paweł39

  Tepes myślę, że jeszcze pociągnie kolejny sezon ze względu na MŚwL, Freund jakby chciał skończyć, to by raczej w ogóle nie wracał po operacji z lutego zeszłego roku.

 • Bernat__Sola profesor
  @alo

  Fettner mówił, że nie zamierza kończyć kariery po tym sezonie, Wasiljew już trochę czasu temu, ale jednak deklarował walkę o igrzyska w Pekinie (pytanie, czy zdoła wygrać z organizmem). Damjan być może, on się chyba po MŚ w Seefeld już zastanawiał nad odwieszeniem nart na kołek, a z Korniłowem zobaczymy, skoro w Pucharze Rosji nadal skaczą Sardyko czy Bojarincew, to Dienis może postąpić jak Funaki (nie zakończy kariery, ale będzie występował właściwie hobbystycznie w lokalnych zawodach). Z drugiej strony on się nadal czasem łapie do kadry na PŚ i punktuje w PK.

 • Bernat__Sola profesor
  @tik_tak

  Akurat teraz Kolos napisał prawdę. "rozprzestrzenianie się negatywnych emocji" jest lepsze od oszukiwania się.

 • wiatrhula111 profesor
  @Oczy Aignera

  No to obstawiam, że jednak skończy i zajmie się szyciem kombinezobów/ pom[***] w Eve-nemencie
  A tym kaskiem z [***]iem to mnie zaskoczyłeś trochę, w tamtym sezonie Stefan trochę startował i dziwię się że nie zapamiętałem tego

 • Oczy Aignera profesor
  @wiatrhula111

  W ostatnich latach Stefan kilkakrotnie podpisywał kontrakty w nowymi sponsorami. Z firmą Isover zawarł długoterminową umowę. Jej logo widniało na kasku Stefana od sezonu 2013/14 do 2015/16. Kontrakt z AdiFeed obowiązywał przez kolejne dwie kampanie. W kolejnym sezonie zawodnik ze Szczyrku zyskał wsparcie od 4Tlab, natomiast przed minionym cyklem stracił sponsora.
  I jeszcze ciekawostka - w sezonie 2012/13 nasz reprezentant skakał w kasku, na którym widniał znak zapytania.

 • wiatrhula111 profesor
  @kibicsportu

  To fakt, Stefan po skończeniu kariery też sobie na spokojnie poradzi (mając własny biznes)
  Choć nie wiadomo jak z zobowiązaniami sponsorskimi i te myślę, że mogą go jeszcze utrzymać przy skakaniu tak jak prawdopodobnie wcześniej Schmitta

 • Bartt doświadczony
  @kibicsportu

  Zgadzam się w 100%

 • wiatrhula111 profesor
  @anonim

  Czy ty dzbanie wiesz o czymś takim jak piramida potrzeb, potrzeba bezpieczeństwa jest znacznie ważniejsza od potrzeby rozrywki i samodoskonalenia, którą dostarczają sport i kultura, jeżeli jest bezpiecznie to są one potrzebne

 • kibicsportu profesor
  @Bartt

  Hula jest przykładem, który powoli już blokuje miejsca.
  Moim zdaniem on powinien nie być w kadrze A.
  W PK przegrywał z Kotem, Wąskiem, czy nawet z Pilchem w Predazzo i Renie.
  Szanuje co zrobił Stefan, bo dał trochę radości, ale jego czas w skokach dobiega końca.

  W ogóle teraz mi się przypomniało, że 3 lata temu Japończycy byli w gorszej sytuacji niż my. Wydawało się, że czeka ich na długie lata kryzys, ale po sezonie 16/17 zrobiła się wymiana pokoleniowa i znowu zaczęli mieć sukcesy. U nas też tak trzeba. Trzeba dawać więcej szans młodszym. Wąskowi, Pilchowi, bo to przyszłość nasza.

 • Bartt doświadczony

  Co do tego, jak długo dany skoczek 'ma prawo' skakać, to ja jestem zdania, że każdy skoczek ma prawo skakać tak długo, jak długo jego forma pozwala mu na znalezienie się w limicie ilości miejsc dla danego kraju w PŚ. Tak więc, co do Stocha, czy Żyły, nie interesuje mnie czy będą wygrywać, stawać na podium, czy zajmować miejsca w 3 dziesiątce. Jeśli Polska będzie miała limit powiedzmy 6 skoczków i oni będą w tej 6 najlepszych to niech skaczą nawet do 50-tki. Podstawowe kryterium to dla mnie - nie blokować miejsca lepszym od siebie za zasługi.

  I nie ma czegoś takiego jak rozmienianie się na drobne. Tego, co ktoś wywalczył za najlepszych lat kariery nikt mu już nie zabierze.

 • Agent99 weteran
  @anonim

  Spociku, zmartwię Cię, gdyż @Wieśniaczek, mimo niezbyt chlubnej nazwy, o znaczeniu pejoratywnym(oczywiście niż do Wieśniaczka nie mam) wypowiedział się mądrze, zna się na rzeczy, ma rację. Ammann ze Schmittem coś takiego prowadzą.
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiO0O-2lqToAhWGw6YKHWHzBaoQFjABegQIBBAB&url=https%3A%2F%2Fwww.skijumping.pl%2Fwiadomosci%2F20300%2Fammann-i-schmitt-otwieraja-agencje-sportowa%2F&usg=AOvVaw0LEsyWS1qw5AMVeQDjxf9e

 • Bocian bywalec
  @anonim

  Ostatnia szansa dla Ciebie przed ignorem, bo bijesz infantylnością, aż niemiło. Skoro uważasz, że nie warto inwestować w jedenastego skoczka na świecie ze względu na metrykę, jak rozumiem, to odpowiedz sobie kto Ci da jakąś gwarancję sukcesów czy to w sporcie, czy w życiu? Stoch dawał gwarancje? A może Kubacki? Kto teraz według Ciebie pyszny Spocie daje nam gwarancje przyszłych sukcesów? Ba, kto da Ci gwarancję, że będzie chociaż lepszy od Żyły w przyszłym sezonie, czy za 2 lata?

 • julek0716 doświadczony
  @anonim

  A ja nie płacę podatków po to żeby jakiś spot pisał bzdury

 • Bocian bywalec
  @anonim

  Ja to Żyły nie mam potrzeby sponsorować. Facet jest w czołówce skoczków na świecie zarabia ze skoczni setki tysięcy i z reklam pewnie parę milionów złotych, bo jest bardzo medialny. Zresztą Ty go nie sponsorujesz, więc o co się ciepiesz? Niech skacze do kiedy chce i nic nikomu do tego. Mnie się wydaje, że jeszcze nie raz da nam chwile radości. I tego mu życzę i nam życzę.

 • Radek95 bywalec

  Ammann może i jest już daleko od swojego prime, ale ciągle to zawodnik, który w miarę regularnie wchodził do TOP30, poza tym jest ikoną tego sportu. Mógłby jeszcze sezon - dwa poskakać. Zapewne jest wielu gorszych od niego :)

 • Wieśniaczek bywalec
  @anonim

  Jeśli mówisz o braku pomysłu na życie w przypadku Ammana to niemasz wgl pojęcia. Radzę poszukać, poczytać czy co tam wolisz.
  Akurat Simon na brak życia po sporcie nie może narzekać.
  Poczytaj sobie czym zajmuje się taki Amman albo Schmit albo może nie zajmuje tylko czego jest właścicielem. Nie twierdzę że zbijaja miliony ale twierdzenie że ten pierwszy niema pomysłu na życie jest błędem.

 • lukas943 doświadczony

  Taki mistrz nie może odejść po cichu. Paradoksalnie wcześnie zakończony sezon może przyczynić się do tego, że wielu starszych zawodników bedzie chciało przeciagnąc kariere o min. Jeszcze rok i spuentować wszystko tam gdzie powinno być puentowane czyli lotem na Letanicy z lądowaniem na "czerwonym dywanie" (w otoczeniu skoczków rodziny i przyjaciół, a nie na podium) jak Małysz w 2011

 • Kolos profesor

  Cóż Simon Amman i tak skacze już tylko hobbistycznie w sumie. Tak więc równie dobrze może poskakać jeszcze parę lat jak i zrezygnować po tym sezonie.

  Nie ma co ukrywać, że nic wielkiego już nie wyskacze. Wszystko zależy od jego chęci.

 • Bocian bywalec
  @Paweł39

  Żyła to będzie skakał do czterdziestki i będzie miał pewnie pojedyńcze przebłyski. Stoch nie odpuści takiej dawki lotów, jaka się w przyszłym sezonie szykuje i myślę, że właśnie te loty przekonają między innymi jego i Ammana do pozostania na jeszcze jeden sezon (lub nawet dwa do olimpiady).

 • Raptor202 weteran
  @Paweł39

  Stoch może tak, ale w koniec kariery Żyły nie chce mi się wierzyć. Myślę, że on może skakać tak długo, aż się nie rozpadnie na trzy części w trakcie skoku.

 • Paweł39 doświadczony

  Poza Ammannem to Damjan, może Wasiliew, Tepes, Hula i Freund. Jest paru kandydatów.
  Żyła i Stoch też należą do tej grupy, lata robią swoje i nawet udawanie chłopca przez Żyłę tego nie zmieni. Koudelka tam samo nie jest pewny i też coś tam gadał o koncu.
  Nie zdziwię się jak któryś z nich zdecyduje się zakonczyć.

 • Oczy Aignera profesor
  @alo

  Manuel Fettner nie ma zamiaru kończyć kariery. On chce jeszcze skakać.

 • alo profesor

  Oczywiście nie chciałbym ale na miejscu Ammanna skonczylbym skakać. Widać że z roku na rok spisuje się gorzej i tak będzie cały czas. Pewnego poziomu nie przeskoczy już. Poza tym ma sędziwy wiek jak na skoczka. Gdyby np. dwa trzy lata temu trenował go ktoś pokroju Horngachera może osiagnalby coś więcej jeszcze. Jednak Szwajcarów nie stać na nie wiadomo kogo.
  Z doświadczonych skoczkow można spodziewać się że kariery skoncza tacy zawodnicy jak: Fettner,Kornilov,Wasiljew,czy Damjan.

 • unnameduser doświadczony

  Trudno byłoby sobie wyobrazić skoki bez Szymona Mamana. Śledzę skoki od niemal 20 lat i był zawsze.

 • Tomek88 profesor
  @XuruTu

  W pełni się z tobą zgadzam. Tylko Ammann w zeszłym sezonie zdobył 81 punktów :).

 • XuruTu bywalec

  Tego typu nagłówki czytaliśmy już nieraz. Osobiście chciałbym, żeby Amman oszczędził swoje resztki godności i zakończył karierę. Ten sezon pokazał, że nie jest w stanie nadążyć za młodszymi i za tymi nowinkami. Nieco ponad 100 punktów jak na niego to słaby wynik, a przecież to mistrz olimpijski i mistrz świata i miałby się rozmieniać na drobne jak Ahonen?

 • Raptor202 weteran
  @tik_tak

  Jakby tak moderacja miała usuwać wszystkie głupie i bezsensowne komentarze kolosa, to nic innego by nie mogli robić w życiu, tylko siedzieć na portalu dniami i nocami, żeby kasować wpisy.

 • tik_tak doświadczony

  Jeśli Amman zakończy karierę drużynówki mogą stać się "ciekawsze", bo jednak sporo wnosił on do drużyny. Może nawet będzie walka o awans do drugiej serii? Zależy jak Peier będzie skakał.

 • tik_tak doświadczony
  @Kolos

  Moderacjo, proszę o usunięcie tego pelnego beznadziei komentarza @kolosa. Nie wnosi niczego konstruktywnego,a tylko powoduje rozprzestrzenianie się negatywnych emocji.

 • Kolos profesor

  Teraz wszyscy mają niepewną przyszłość nie tylko Simon Amman...

 • zesrasieanieskoczy bywalec
  @Agent99

  Dokładnie, gość skacze pasywnie i pionowo.

 • Vow_Me_Ibrzu bywalec

  No cóż, sekretu Noriakiego nie udało mu się jednak wykraść i do niczego konkretnego ta kontynuacja nie prowadzi. Z drugiej strony mistrz tej klasy pewnie chciałby swoje ostatnie skoki oficjalnie jako takie, może nawet zorganizować sobie jakiś benefis, co niespodziewany koniec tego sezonu skutecznie uniemożliwił. Ale czy będzie mu się chciało katować przygotowaniami do kolejnego, którego losy zresztą wcale nie są takie pewne? W końcu całkiem niemało prognoz mówi, że COVID co prawda przygaśnie wiosną i latem, przejdzie do partyzantki, ale jesienią i zimą przypuści kolejną ofensywę. Zapewne już słabszą, ale na szczepionkę do jesieni nie ma żadnej nadziei.

 • Agent99 weteran

  Od 2011 roku mówi się, że Simi zakończy karierę, myślę mimo wszystko, że wystąpi w Planicy, przecież tam zyskał miano mistrza świata w lotach, a do tego jest rekordzistą Szwajcarii w długości lotu i kocha latanie. To nie jest ten sam Simon Ammann z 10, 5 lat temu. Wystarczy spojrzeć na jego sylwetkę w locie, kiedyś to wszystko ładnie wyglądało pod kątem techniki, stylistyki, Simi połykał wtedy metry. Teraz to on stoi na tych nartach, leci pozbawiony wiary, tej iskry już nie ma. Wygląda jakby stale zbliżał się do lądowania, ten lot coś nam symbolizuje. Poniekąd odejście Simona od skoków byłoby smutnym momentem w historii skoków narciarskich, bo oprócz wyników zawsze coś wnosił swoją osobowością do świata skoków.

 • Tomek88 profesor

  No ciekawe jaką decyzję podejmie Ammann. Wieku już nie oszuka, o dobre wyniki będzie mu coraz trudniej co pokazał miniony sezon.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).