Felder rezygnuje z dalszego prowadzenia Austriaków!

 • 2020-03-23 12:01

58-letni Andreas Felder po dwóch latach pracy postanowił zrezygnować z funkcji głównego trenera męskiej reprezentacji Austrii w skokach narciarskich. Taką informację opublikowała tamtejsza federacja, która rozpoczęła poszukiwania nowego szkoleniowca.

Stefan Kraft, Clemens Aigner i Andreas FelderStefan Kraft, Clemens Aigner i Andreas Felder

Tyrolczyk argumentuje swój ruch względami prywatnymi. Felder po lutowych narodzinach swojego trzeciego dziecka, w tym przypadku córki, nie był w stanie należycie pogodzić obowiązków domowych oraz zawodowych.

- Praca w tej roli to zadanie wymagające pełnego zaangażowania i całkowitego poświęcenia się, czego nie mogę zagwarantować wobec mojej sytuacji prywatnej. Ostatnie dwa lata były dla mnie wartościowym doświadczeniem. Na szczęście były też sukcesy w sporcie. Dziękuję wszystkim moim towarzyszom i życzę wszystkiego najlepszego następcy - mówi 58-latek.

Jego rezygnacja została przyjęta przez Austriacki Związek Narciarski, co potwierdza Mario Stecher - dyrektor sportowy skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w tej federacji.

- Nie mamy słów, aby odpowiednio podziękować Andreasowi za przejęcie drużyny w możliwie najtrudniejszym momencie - zaczyna swoją wypowiedź Stecher, nawiązując do sytuacji z 2018 roku, kiedy Felder odważył się zastąpić na tym stanowisku Heinza Kuttina, który zrezygnował z dalszej współpracy na rok przed mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld.

- Andreas z powodzeniem wywiązał się z powierzonych mu zadań, za co należy mu się duży szacunek. Teraz nadszedł czas, aby spojrzeć w przyszłość i wyznaczyć kurs na kolejne lata. Przed nami kilka istotnych imprez, jak mistrzostwa świata w Oberstdorfie, przełożony czempionat w lotach narciarskich czy zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Teraz musimy stworzyć odpowiedni zespół ludzi nadzorujących tym projektem - dodaje dyrektor reprezentacji, która minionej zimy zajęła drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Narodów. Lepsi na ostatniej prostej przerwanego sezonu okazali się Niemcy.

Felder powrócił na stanowisko głównego szkoleniowca kadry po 21 latach. Jego pierwsza przygoda z tą funkcją miała miejsce jeszcze w latach 1995-1997. Za jego drugiej kadencji Austriacy 40 razy stawali na podium zawodów rangi Pucharu Świata, odnosząc przy tym 11 wiktorii. Ubiegłoroczne mistrzostwa świata w Seefeld dały Austrii trzy medale, a sezon 2019/20 zakończył się zdobyciem przez Stefana Krafta drugiej Kryształowej Kuli oraz Małej Kryształowej Kuli. 

W sezonie 2018/19 byłemu już trenerowi Austriaków asystowali Florian Liegl i Florian Schabereiter, natomiast minionej zimy zastąpili ich Harald Diess oraz Robert Treitinger.


Dominik Formela, źródło: Komunikat prasowy OSV
oglądalność: (14183) komentarze: (69)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @wiatrhula111

  Leczenie nie zawsze przynosi efekty.

 • Bernat__Sola profesor
  @dervish

  Może napisałem to w trochę niewłaściwy sposób. Bardziej podejrzewam u siebie Zespół Aspergera (lub wedle nowej klasyfikacji po prostu spektrum zaburzeń autystycznych), ale ADHD trochę też, bo mają ze sobą co nieco wspólnego.
  I nie przesadzaj też z tymi komplementami, na pewno nie wyłapuję wszystkiego.

 • xzcvvy profesor
  @wiatrhula111

  Coś w stylu jego nazwy tutaj, bardzo podobnie ale jak mówię dostałam od niego blocka i w sumie żadna przyjemność czytać jego tweety i śmiać sie z tego czy coś.

 • wiatrhula111 profesor
  @Bernat__Sola

  Bez urazy, ale co to ma do rzeczy?
  Jak ktoś jest chory to idzie na leczenie, a nie dalej robi głupoty

 • dervish profesor
  @Bernat__Sola

  Ty poważnie o tych podejrzeniach względem siebie odnośnie zaburzeń związanych z ADHD? Wielokrotnie zadziwiłeś mnie swoją spostrzegawczością i dokładnością co czyni Ciebie wymarzonym partnerem każdego kto zajmuje się statystykami i zestawieniami. Żadna pomyłka czy niezgodność z faktami Ci nie umknie. Precyzja i spostrzegawczość wymaga umiejętności koncentracji - to są cechy sprzeczne z objawami ADHD :)

 • wiatrhula111 profesor
  @xzcvvy

  Możecie podać nazwę jego profilu, chciałbym się trochę pośmiać z jego wpisów nawet nie będę mu nic już pisał bo skończy się sprawą o nękanie

 • Bernat__Sola profesor
  @anonim

  OK, mogłem zareagować na wpis @alo, zgadzam się. O ADHD wspomniałem, bo myślę, że w pewien sposób jednak przyczynia się do braku porozumienia między Tobą a resztą forum. A co do ostrego pisania, jak najbardziej chodziło mi o Ciebie, nazywasz innych spamerami, choć wcale nie piszą tak dużo.

 • Bernat__Sola profesor
  @anonim

  Ciężko by mi było Cię bronić, bo Twoje wpisy czasem są (dla mnie) dość absurdalne i często piszesz o innych użytkownikach dość ostro. Ale krytykować Ciebie też nie zamierzam, bo rozumiem, że jest Ci ciężko z ADHD. Sam też jestem najprawdopodobniej zaburzony, choć diagnozy nie mam.

 • xzcvvy profesor
  @anonim

  Wydaje mi sie, że masz problemy ze sobą - zalecam więc wizytę u psychologa. Na tym kończę tą dyskusję z tobą.

 • xzcvvy profesor
  @Luk

  Haha, nie mam pojecia, bo dostałam od niego blocka, ale pamiętam, że jego tweety były równie absurdalne co tutaj komentarze.

 • Luk profesor
  @xzcvvy

  On na Twitterze napisał w swoim profilu, że jest dziennikarzem Skijumping.pl? Dobrze ja widzę?

 • xzcvvy profesor
  @Bernat__Sola

  No w sumie tak, no ale bez przesady typ już przegina i irytytuje wszyskich po kolei ;)

 • Bernat__Sola profesor
  @xzcvvy

  O ile obrażanie się o to, że "nikt nie stanął w mojej obronie" jest lekko absurdalne, to @alo jak najbardziej napisał coś złego. A warto przypomnieć jeszcze taki oto komentarz tego użytkownika: https://www.skijumping.pl/wiadomosci/27361/tcs-w-innsbrucku-aschenwald-najlepszy-w-serii-probnej-kubacki-szosty/?all_comments=1#dbd7d05dbfc1dd68f7d83a1fc22e3969

 • xzcvvy profesor
  @anonim

  Co ty myślisz, że ja nie mam nic do roboty, tylko siedzieć na forum 24h/na dobę? Poza tym, w sumie nic złego nie powiedział ci, mógł to tylko inaczej ująć, skończ z tym w końcu.
  Oj @alo współczuję, już zawsze bedziesz wypominany, a wszyscy razem z tobą XD

 • xzcvvy profesor
  @Raptor202

  @puchaty nie bierz z niego przykładu :p

 • Bernat__Sola profesor
  @puchaty

  Status jest określany na podstawie określonej liczby komentarzy.

 • nicoz doświadczony
  @Morgensternowy_

  Tego nikt nie przebije bo Apoloniusz Tajner nie zrezygnuje a ma podobny problem.

 • Raptor202 weteran
  @puchaty

  Jak będziesz robił to samo co niejaki Spot, to szybko ci się zmieni status.

 • SchwarzerAdler weteran
  @puchaty

  You made my day, czyli ubawiłeś mnie tym postem "zapisałem się bo lubię się zapisywać " :)) w tych czasach dobry humor jest dużo wart

 • skortom76 weteran

  Tajner lub Kruczek i Austria leży, kwiczy i robi pod siebie a nam odpada poważny rywal.

 • cocok1 bywalec
  @Morgensternowy_

  Tak, ale Horngacher ma starsze dzieci, nie niemowlaka. Poza tym ludzie różnie reagują na rozłąkę, partnerki też mogą sobie radzić lepiej lub gorzej.

 • Morgensternowy_ doświadczony

  Jest to jedna z największych sensacji tego tygodnia. Gościu, który doprowadził AUT-ów do 2 miejsca w PN, do tego Kraft zdobył drugą Kulę i drugą Małą Kulkę za Loty zwalnia się ni z gruchy, ni z pietruchy. Rozumiem sprawy prywatne, jednak Horngacher też ma dzieci i daje sobie radę mimo wszystko.
  I teraz tą metodą załatwił posadę Treitingerowi albo Diessowi, choć ja nie wiem, czy oni są aż tak bardzo obeznani jak Felder.
  Wydaje mi się, że może się szykować słabszy sezon dla Austriaków. W sumie też tak gadałem przed tym sezonem i przed Seefeldowskim i działo się inaczej, jednak teraz dymisja Feldera może się odbić na dyspozycji AUT-ów.
  Szkoda w sumie, że odszedł, bo już się wydawało, że jego kadra staje się coraz silniejsza, a tu taka niespodzianka. Tego nie spodziewał się nikt.

 • puchaty początkujący
  Zmiana statusu

  Mam pytanko, na jakich zasadach odbywają się tu tzw. awanse, czy coś w tym rodzaju. Nie uśmiecha mi się być za długo początkującym.

 • puchaty początkujący
  Witam

  Chcę się tylko przywitać, bo jestem tu nowy. Na skokach znam się słabo, ale się zapisałem bo lubię się zapisywać.

 • Oczy Aignera profesor
  Główny kandydat

  Wiele osób zastanawia się, kto zostanie nowym trenerem austriackiej kadry. Przeglądałem komentarze na Twitterze i naszym portalu. Nigdzie nie padła opcja Haralda Diessa, co jest dla mnie zaskoczeniem. Niektórzy pewnie myślą, że on nie jest na tyle doświadczony, aby objąć stery w reprezentacji Austrii.
  Harald od 15 lat znajduje się w trenerskim kręgu ÖSV. Pomagał wielu austriackim zawodnikom. To zdecydowanie najlepszy kandydat na następcę Andreasa Feldera.
  Analogicznie wracając do sytuacji z naszą kadrą i Stefanem Horngacherem - Michal Doležal był jego asystentem, a po jego odejściu objął wolne stanowisko.
  ÖSV najprawdopodobniej postąpi tak samo.

 • gelsonek bywalec
  apolloniusz

  "Co Ty wiesz o wychowaniu dzieci...Dzieciaku !!!" - powiedział Tajner do Feldera !

 • Agent99 doświadczony
  @wiatrhula111

  Widzę, że źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że trzeba się skupiać nad swoimi zawodnikami, by ich forma się poprawiała, żeby mieli stały kontakt z czołówką. Jeśli chodzi o tą kwestie związaną z Predazzo to takie sprawy nie leżą w kwestii zawodników, lecz zalicza się to do kompetencji sztabu, który powinien reagować. Wtedy, w takich przypadkach sztab ma skupiać się na wszystkich.

 • CzłowiekGrzywna początkujący

  W wieku 58 urodziło mu się dziecko?
  W takim razie można podsumować to tak : Jaki kraj taki Apoloniusz Tajner

 • Bajlandopl weteran

  A nie chcą Tajnera albo Bachledy czy Topora? Światowa klasa trenerska. A jeszcze bardziej ironicznie: Strejlau jest wolny.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Oni sobie wezmą tego Tretingera

  I bez problemu wejdą w następny sezon.
  My z Doleżalem też sobie poradzimy. Pytanie co z Maciusiakiem? Ja bym go dał na asystenta kadry A, żeby się jeszcze doszkalał. Kadra B dla trenera zagranicznego, a kadra C dla Sobczyka. Dla Topora bezwzględny out, nic nie zrobił przez 2 sezony konkretnego, a dużo juniorów po[***]dło.
  Czuję jednak, że PZN pójdzie na łatwiznę i zostawi tych trenerów co są.

 • SebaSzczesnyy doświadczony
  @anonim

  Ja nawet nie wiem kim ty jesteś, Z jakimś noł nejmem nie będe dyskutować :)

 • Domin10 profesor

  Polacy powinni zatrudnić do kadr trenerów z Austrii. Tylko oni mogą uratowac nasze skoki.

 • wiatrhula111 profesor

  W Austrii powstał dosyć sprawny system szkolenia w poszczególnych kadrach i Felder aż tak wielkiego znaczenia tam nie miał, był tylko jednym z trybików w dobrze pracującej maszynie, Austriacy raczej nie powinni odczuć zbytnio jego odejścia

 • wiatrhula111 profesor
  @Agent99

  Gdyby Włosi tak myśleli to nie wygraliby mundialu w Niemczech, a tacy Polacy przez takie myślenie prawie straciliby medal w drużynie na mistrzostwach w Predazzo (bo przecież trzeba się tylko na sobie skupiać)

 • privet bywalec
  @anonim

  Ale jednak tyle lat w PŚ był,że go polubiłem :)

 • Agent99 doświadczony
  @anonim

  Finlandia dosłownie i w przenośni. W przenośni, bo jak nic się nie zmieni w kwestii zaplecza to będziemy tą Finlandią, upadłą nacją która niegdyś liczyła się na arenie międzynarodowej skoków.
  Dosłownie, bo wtedy jedyne co zrobimy po upadku polskich skoków to napijemy się Finlandii, bo tylko to będziemy mogli zrobić.

 • Agent99 doświadczony
  @SebaSzczesnyy

  Świetne podejście do sprawy. Tak na serio, to może lepiej doskonalić umiejętności swoich skoczków niż liczyć i oczekiwać na to, że rywal osłabnie.

 • cocok1 bywalec

  Werner Schuster co robi poza pomaganiem Gregorowi? Wrócił do Stams?

 • SebaSzczesnyy doświadczony
  @anonim

  ale ty jesteś tępy i na dodatek wymyślasz głupoty... weź sie nie udzielaj bo nikt cie tu nie lubi.

  To ja pisałem już podczas Sapporo że Kraft wygrał KK i MŚwL .
  KK wygrał a loty być może by wygrał gdyby były. Także można powiedzieć że miałem racje.

  Nic nie pisałem że Stoch wygra 40 zawody . Coś ci się pomyliło. Weź się tą pustą głową walnij w ścianę i nie wracaj.

 • Malopolska weteran

  Z całą pewnością dla Austriaków duża strata, wyciągnął ich z naprawdę głębokiego kryzysu po rządach Kuttina.
  Felder to bez wątpienia wielka postać w świecie skoków, ale teraz to można życzyć mu sukcesów w życiu prywatnym. Może jeszcze kiedyś powróci lub będzie działał już tylko w związku.
  Zobaczymy kto teraz będzie następcą...

 • kuba923 doświadczony
  @anonim

  I ty nie jesteś spamerem? 5 komentarzy pod rząd, krótkich i bezsensownych jak na ciebie przystało

 • unnameduser doświadczony
  @anonim

  A asystentem Topór lub Żidek.

 • SebaSzczesnyy doświadczony

  No i fajnie że zrezygnował. Teraz trzeba liczyć że będzie tam jakiś słaby trener i Kraft straci cały sezon i nic nie wygra. A ten sezon będzie ważny bo są mś i mśwl także jest o co walczyć.
  Oby tylko wzięli kogoś słabego.

 • SchwarzerAdler weteran

  W radio mówią że Werner Schuster odmawia więc prawdopodobnie Widhoelz lub Liegl jeśli się podejmą.
  Oczywiście w radio w Austrii ;)

 • kibicsportu profesor
  @Agent99

  Nie jestem nie wiadomo jakim jego fanem, ale zwolnienie go byłoby nie fair.
  W zasadzie sezon był bardzo dobry. Wygrana TCS, Raw AIR.
  Najwięcej zwycięstw indywidualnych mieli Polacy.

  Problemem jest tak jak zauważyłeś zaplecze i juniorzy, a raczej szkolenie. Od tego trzeba zacząć.

 • King profesor
  @Szybowiec

  Zgadzam się. Dolezala będzie można faktycznie ocenić dopiero po zakończeniu przyszłego sezonu. Ten sezon pokazał, że jest dobrze. To nie był świetny sezon z uwagi na gorszą dyspozycję części kadry A i braku wyraźnego wyskoku kogoś z niższych kadr, ale ogólnie sezon skończył się mniej więcej jak zakładałem rok temu kiedy Dolezal został zatrudniony jako główny trener. 3 lata z Horngacherem dały nam takie wyniki, że raczej logiczne było spodziewać się sezonu, który co najwyżej dorównałby tamtym sezonom. Ogólnie w przypadku trójki Stoch, Kubacki, Żyła to było nawet bardzo dobrze.

  Kamil wygrał ten urwany Raw Air, ale prawdopodobnie na koniec i tak wygrałby ten cykl, bo jego forma rosła, a ze ścisłej czołówki jedynie Ryoyu i ewentualnie Lindvik mogli mu zagrozić. Na lotach powalczyłby o medal, a z drużyną prawdopodobnie też udałoby się wywalczyć medal.
  Dawid wygrał TCS czego chyba mało kto jeśli ktokolwiek się spodziewał, a już szczególnie po Engelbergu. Po zeszłym sezonie kiedy zajął 5 miejsce w PŚ spodziewałem się, że w tym uda mu się wywalczyć miejsce w TOP 3 generalki, skończyło się na 4, ale to i tak był zdecydowanie najlepszy sezon Dawida w karierze.
  Piotrek może i był niestabilny w tym sezonie, ale ostatecznie przegrał 10 miejsce w PŚ różnicą jedynie 5 pkt. A co najważniejsze pierwszy raz od 2013 roku udało mu się stanąć na najwyższym stopniu podium.

  A co do pozostałych Huli, Wolnego i Kota to po zeszłym sezonie chyba najwięcej można było oczekiwać po Jakubie. Stefan Hula miał początek podobny do tego sprzed roku, a Maciek biorąc sezon jako ogół nadal borykał się z problemami, jednak ta końcówka dała jakieś nadzieje w kontekście przyszłego sezonu.

  Więc właściwie tylko Jakub Wolny w tym sezonie spisał się gorzej niż można było przewidywać rok temu. Oby w przyszłych sezonach było już tylko lepiej, a i z kadry B oby ktoś doskoczył co mam nadzieję się uda. Kwalifikacje w Trondheim dały takie światełko w tunelu w przypadku Zniszczoła i Wąska.

 • Agent99 doświadczony

  Wiem, że Doleżal nie jest wirtuozem i nie jest trenerem klasy Horngachera, Schustera czy Feldera, ale sytuacja w jakiej znajduje się Michal i tak pokazuje, że sprawuje się ze swojej funkcji przyzwoicie. Czy to wina Doleżala, że o sile kadry decydują skoczkowie 30+? Nie. Czy Michal jest winny temu co się dzieje na zapleczu? Nie, bo od tego są trenerzy Kadry B i C i przede wszystkim zarząd, którego [***]m zadaniem jest to aby zapewnić zawodnikom wszystko co jest potrzebne do rozwijania umiejętności. Myślicie, że jeden trener na światowym poziomie sprawi, że każda z kadr będzie skakać niesamowicie. Potrzebnych jest takich trzech, którzy są w swoim fachu dobrzy, którzy w swoich działaniach są skuteczni. Piszę na temat Doleżala, bo pod tym artykułem w komentarzach pojawiło się słowo Doleżal i o tym jakim trenerem jest Michal. Dajmy mu jeszcze jeden sezon, a nie tak jak to w Polsce bywa, żeby skreślać człowieka od razu, po tym jak jemu w czymś nie wyszło.

 • tjzE profesor
  @alo

  Na pewno przyjdzie do nas, jeżeli zrezygnował z powodów rodzinnych. Myślenie boli?

 • tjzE profesor
  @MarQ

  Może i tak, ale informacja o narodzinach dziecka Feldera była już podczas konkursu na Kulm.

 • privet bywalec

  Szkoda wielka.Zawsze jak jakiś trener odchodzi to czuje się ten smutek.Goran Janus czy Richard Schallert to były dla mnie swojego rodzaju legendy i zawsze z nimi kojarzyłem skoki.Do Feldera już się przyzwyczaiłem.Teraz sportowa kwestia komentarza:Jak dla mnie ogromna strata dla Austrii w PN szło dobrze a Kraft wygrał KK .Wzmocnił Hoerla i poprawił jakosć Gregora ,a także wprowadził na stałe do czołówki Aschenwalda.Już jestem ciekaw kto będzie jego następcą .Schuster nie,bo jest to rzeczą wiadomą ,że już nie wróci .Ale Liegl lub Widhoelzl może..

 • kuba923 doświadczony
  @tjzE

  Ale ja to pisałem zanim skijumping.pl podało więcej informacji

 • MarQ bywalec
  @tjzE

  Wcześniej było tylko "Więcej informacji wkrótce..." ;)

 • Szybowiec bywalec
  @Agent99

  Do końca jednak byłem pewien że Austriacy wygrali Puchar Narodów ale różnica pomiędzy Austrią a Niemcami była niewielka. Drugie miejsce to też sukces biorąc pod uwagę co prezentowała reprezentacja Austrii prezentowała w poprzednich latach.

 • privet bywalec

  NIE WIERZĘ!

 • Agent99 doświadczony

  Trzeba przyznać, że 2-letnią pracę z Austriakami zakończył w dobrym stylu. Austria, w ciągu 2 lat poprawiła swój poziom sportowy. Mogłoby być lepiej gdyby, Austriacy nie zawalali niektórych drużynówek. Kraft dwukrotnie stawał na podium klasyfikacji generalnej PŚ. Huber miał dwa dobre, choć niestabilne sezony z rzędu. Hayboeck pomimo kryzysu potrafił coś dać ekipie, a w ostatniej fazie PŚ skakał dobrze, choć niestabilnie. Aschenwald powoli zaczął pokazywać swój duży potencjał. Schlierenzauer miewał momenty przebłysku. Nie zapominajmy o Hoerlu, którego Felder wprowadził w świat PŚ.

 • Luk profesor

  Polo Tajner na pewno nie zrezygnuje z Doleżala. Zresztą wyniki go bronią - mieliśmy w tym sezonie trzech skoczków, którzy wygrywali zawody Pucharu Świata, mieliśmy jedną wygraną drużynówkę, oraz co najważniejsze - zwycięstwo Dawida Kubackiego w TCS.
  Oczywiście był to gorszy sezon niż w czasach Horngachera, ale to było do przewidzenia. Szkoda tylko że zajęliśmy miejsce tuż za podium w klasyfikacji Pucharu Narodów, Dawid Kubacki spadł z podium PŚ, natomiast Piotr Żyła wypadł z czołowej 10.
  Niestety zaplecze nadal leży i kwiczy. Może nas czekać powrót do lat 90 jeśli karierę skończą Stoch, Kubacki oraz Żyła. Chyba, że Wolny oraz Kot się opamiętają i wrócą do swojej wysokiej formy. Przecież Maćka stać na powrót do formy z lat 2012-2014. Już nie wspominam o sezonie 2016/2017, bo to był życiowy sezon Kota który już się raczej nie powtórzy.

 • Agent99 doświadczony
  @Szybowiec

  To Niemcy w tym sezonie triumfowali w Pucharze Narodów, nie Austriacy.

 • Tomek88 weteran

  To duże zaskoczenie. Wiadomo jednak,że to sprawy osobiste i trzeba tą decyzję uszanować. Według mnie ta 2 lata były dla Austrii dobre. Kraft miał dwa bardzo dobre sezony(KK w tym roku),ale Felder wprowadził na dobry poziom innych zawodników. Huber miał dwa dobre sezony z rzędu,Hayboeck w tym roku skakał lepiej,Hoerl zaczął skakać(przynajmniej przez trochę) na dobrym poziomie,życiowy sezon miał Aschenwald. Ponadto 3 medale na mś to też dobry wynik.

  Ciekawe kto zostanie jego następcą?. Według mnie mógłby to być Werner Schuster. Pytanie czy będzię chciał?. Oprócz niego najpoważniejszymi kandydatami są np. Florian Liegl czy Florian Schabereiter(chyba,że któryś z asystentów z minionego sezonu ale wątpie). Możliwe,że austriacki związek zdecyduje się dać szansę,któremuś trenerowi ze szkoły sportowej w Stams.

 • Szybowiec bywalec
  @CzłowiekGrzywna Michal Dolezal

  Wszyscy wylewacie wiadro pomyj na Michala Dolezala ale przypomnijcie sobie że Andreas Felder również miał problem z wprowadzeniem reprezentacji na wysoki poziom w pierwszym sezonie pracy z reprezentacją Austrii (mam tutaj na myśli sezon 2018/19) a w tym sezonie moim zdaniem Austriacy dosyć często zajmowali miejsca w czołówce i triumfowali w Pucharze Narodów. Jeśli chodzi o Michala Dolezala to myślę że ten sezon to "pierwsze koty za płoty" który nie był dla nas najgorszy bo też było sporo sukcesów. Myślę że w następnym sezonie nasza reprezentacja nawiąże do lat świetności za czasów Horngachera i poprawi się poziom naszego zaplecza przynajmniej na przyzwoity poziom. Nie wydajmy na razie osądu na Dolezala bo wydaje mi się że ma potencjał na trenera wielkiego formatu.

 • xzcvvy profesor
  @Radek95

  Wy tak serio myślicie, ze Polo po jednym roku pracy Dolezala, zrezygnowałby z niego na rzecz Feldera? XD

 • tjzE profesor
  @kuba923

  No nie wiem, może dlatego, że jest to napisane w artykule? "Tyrolczyk argumentuje swój ruch względami prywatnymi. Felder po lutowych narodzinach swojego trzeciego dziecka, w tym przypadku córki, nie był w stanie należycie pogodzić obowiązków domowych oraz zawodowych."
  Jednak to spora niespodzianka.

 • alo profesor

  Tajner dawaj Feldera do nas. Jeśli nie to jesteś frajerem.

 • CzłowiekGrzywna początkujący

  a my męczymy się z dolezalem...

 • Szybowiec bywalec
  Werner Schuster, Florian Liegl, Andreas Widhoezl

  Jeśli chodzi o następcę Andreasa Feldera to według mnie tylko oni są w stanie poprowadzić główną reprezentację Austrii chyba że austriacki związek zaskoczy nas jakimś nowym nazwiskiem np trenera ze szkoły sportowej w Stams posiadającego dosyć duży warsztat trenerski ale jak na razie możemy tylko gdybać. Pożyjemy zobaczymy :)

 • ann81 profesor
  Niezłe zaskoczenie

  Ciekawe, jaki jest powód. Chyba wcześniej nie było o tym mowy, więc pewnie wszyscy są zaskoczeni.

  Następca? W Austrii raczej nie mają się o co martwić. Na pewno znajdą kogoś kompenentnego.

 • kuba923 doświadczony
  @Major_Kuprich

  Skąd wiesz? Źródło?

 • kuba923 doświadczony

  Ciekawe dlaczego... Czekam na więcej informacji

 • Radek95 bywalec

  Dziwne bo Austria odbudowała się i w rezerwach też jest duży potencjał, na pewno mieli tendencję zwyżkową jeśli chodzi o przyszłość.

  Felder do kadry na trenera, Doleżal powrót do smarowania nart

 • Major_Kuprich profesor
  Nic dziwnego

  Niedawno urodziło mu się dziecko.
  Zrozumiała decyzja.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).