Popis Zajca i Kriznar w Mislinji

 • 2020-06-27 13:55

Nika Kriznar i Timi Zajc wygrali piątkowe zawody o Puchar Gminy Mislinja w północnej części Słowenii. Zmagania odbyły się na 93-metrowym obiekcie im. dr Stanko Stoporki.

Timi ZajcTimi Zajc

Rywalizacja w Mislinji była dla Słoweńców pierwszą od czasu przedwczesnego przerwania sezonu 2019/20 z powodu pandemii koronawirusa. W stawce mężczyzn najlepiej wypadł Timi Zajc, który rozpoczął zawody od uzyskania noty marzeń za lot mierzący 95,5 metra. 20-latek otrzymał 20 pkt. za styl od każdego z sędziów. W finale skoczył 85,5 metra, co wystarczyło mu do utrzymania pozycji na czele stawki. Drugie miejsce wywalczył Anze Lanisek (96,5 oraz 84,5 metra). 24-latek stracił do triumfatora cztery punkty. Skład podium uzupełnił Ziga Jelar (86,5 oraz 86 metrów).

Na starcie zabrakło m.in. Petera Prevca, który w ostatnich dniach wziął ślub. Jego bracia - Cene i Domen - zajęli kolejno czwartą i siódmą pozycję.

Kliknij, aby zobaczyć wyniki konkursu mężczyzn >>>

Pośród pań najdalej latała Nika Kriznar. 20-letnia mistrzyni świata juniorek z 2018 roku zapewniła sobie wygraną próbami na odległość 89,5 oraz 88 metrów. Druga Ema Klinec (87,5 oraz 88 metrów) okazała się gorsza o cztery punkty, natomiast trzecia Spela Rogelj (84,5 oraz 86 metrów) przegrała z Kriznar różnicą 17,5 pkt.

Kliknij, aby zobaczyć wyniki konkursu kobiet >>>

W kategoriach młodzieżowych równych sobie nie mieli Igor Teodor Herbstritt (mężczyźni do lat 16), Rok Masle (mężczyźni do lat 18), Jan Bombek (mężczyźni do lat 20) i Nika Prevc (kobiety do lat 18).

Kolejne starcie Słoweńców zaplanowano na 3 lipca, kiedy w Kranju odbędzie się Puchar Cockta.

Kliknij, aby zobaczyć wyniki konkursu mężczyzn do lat 16 >>>

Kliknij, aby zobaczyć wyniki konkursu mężczyzn do lat 18 >>>

​​​​​​​Kliknij, aby zobaczyć wyniki konkursu mężczyzn do lat 20 >>>

Kliknij, aby zobaczyć wyniki konkursu kobiet do lat 18 >>>


Dominik Formela, źródło: smusko.adamsoft.si
oglądalność: (3774) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bajlando bywalec

  Brawo!

 • Oczy Aignera profesor
  @Nowyskoczek5

  Czarny kos ze Wściekłych Ptaków ma "bombowe" umiejętności. Może ze Słoweńcem będzie podobnie i także "odpali petardę"?

 • Nowyskoczek5 profesor

  Mam nadzieję że Kos w sezonie 2020/2021 wreszcie zadebiutuje w PŚ bo on to już w poprzednim sezonie powinien dostać szanse ....

 • Oczy Aignera profesor
  Liczna obsada

  Trzeba przyznać, że obsada zawodów była całkiem liczna. Jednocześnie brakowało kilku znanych nazwisk.

 • Żuczek bywalec

  Aż bym zobaczył Zajca 5x20

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).