LGP Pań we Frensztacie bez udziału kibiców

 • 2020-07-31 13:02

Tegoroczna edycja Letniego Grand Prix pań będzie składać się wyłącznie z jednego konkursu. 15 sierpnia najlepsze skoczkinie świata mają rywalizować na Areal Horecky (HS106) we Frensztacie pod Radhoszczem. Zawody w Czechach rozegrane zostaną jednak bez udziału kibiców.

Pierwotnie kalendarz Letniego Grand Prix kobiet 2020 zakładał rozegranie sześciu konkursów indywidualnych. Przed tygodniem odwołana została finałowa rywalizacja w Klingenthal (3 października), z kolei wczoraj poinformowano, iż do skutku nie dojdą zmagania w Szczuczyńsku (5-6 września) i Czajkowskim (12-13 września).

Tym samym inauguracyjne i zarazem finałowe zawody tegorocznego kobiecego cyklu mają zostać rozegrane 15 sierpnia we Frensztacie. Czeski Związek Narciarski poinformował w piątek, iż trwają przygotowania do rywalizacji na Areal Horecky (HS106), jednocześnie dodając, że z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa, rywalizacja pań odbędzie się bez udziału publiczności.

Na chwilę obecną zawody we Frensztacie nie wydają się zagrożone. Organizatorzy poinformowali, iż przyjazd na konkurs potwierdziły do tej pory reprezentantki dziesięciu państw.

- To zawody, których nasz zespół nie może się doczekać przez cały rok. Zawody we własnym kraju zawsze są wyjątkowe. Mam nadzieję, że oddam podczas nich jak najdłuższe skoki - twierdzi Karolina Indrackova, która przed rokiem zajęła we Frensztacie szóstą pozycję.

- Wielka szkoda, że zawody odbędą się bez kibiców. Tworzą oni wspaniałą atmosferę, która motywuje nas do jeszcze lepszych wyników. Nasze rodziny również nie mogły doczekać się wyjazdu i kibicowania - dodaje reprezentantka Czech.

Jak informują organizatorzy, transmisję z konkursu Letniego Grand Prix we Frensztacie przeprowadzi krajowy nadawca publiczny, Ceska Televize (CT).

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 14.08.2020
10:00 - Odprawa techniczna
15:00 - Oficjalny trening
17:00 - Kwalifikacje

Sobota, 15.08.2020
9:00 - Seria próbna
10:30 - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: Czech-ski.com
oglądalność: (1541) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lestek profesor
  @Wojciechowski

  Czyli to po prostu regionalizm. No niby ok, choć wydaje mi się, że właściwszym byłoby stosowanie przez redakcję nazw słownikowych, ale chyba nie mnie rozsądzać.

 • Wojciechowski profesor
  @Lestek

  Forma „Radhoszcz” jest stosowana od bardzo dawna (myślę, że co najmniej od międzywojnia) i przez miejscowych Polaków, i przez literaturę krajoznawczą. Również w przypadku nazw słowackich zbitkę „šť” najczęściej na nasze wychodzi to jako "szcz" (np. Piešťany – Pieszczany). Zresztą ma to swoją logikę, np. czeski „šťovík” to nasz „szczaw”.

 • Wojciechowski profesor
  @Oczy Aignera

  Też nie. Czeskie „ť” czyta się podobnie jak miękkie „t” w rosyjskim, czyli podobne do naszego „ć”, ale jeszcze miększe. Takiej głoski po prostu nie mamy.

 • Oczy Aignera profesor
  @Lestek

  To jest Radhošť, a nie Radhošt. Widzisz różnicę na końcach obu nazw?
  Wbrew pozorom to ma duże znaczenie. Na przykład čtvrt oznacza ćwierć, ale już čtvrť to dzielnica.
  Głoskę ť wymawia się jak c.

 • Kolos profesor

  A kobietom będą liczyć klasyfikację generalną z jednego konkursu?

 • Lestek profesor

  Mam pytanie: skąd redakcja wzięła formę "Frensztat pod Radhoszczem", którą od pewnego czasu uparcie stosuje? Pomijając spolszczenie Frenštát -> Frensztat, dlaczego "Radhoszcz", a nie "Radhoszt"? Żaden słownik nie notuje formy "Radhoszcz", nie ma jej w wykazie Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej, nie ma również oparcia w oryginalnej wymowie - nazwę tę Czesi czytają wszak przez "t", a nie "cz"...

  Więc...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).