LGP Pań we Frensztacie ze Słowenkami, ale bez Norweżek

 • 2020-08-12 11:00

Jedyny w tym roku konkurs z cyklu Letniego Grand Prix kobiet zbliża się wielkimi krokami. Panie zasiądą na belce największego obiektu kompleksu Areal Horecky (HS106) już 15 sierpnia. Akces do wzięcia udziału w zmaganiach zgłosiła reprezentacja Słowenii, która zamierza pojawić się w Czechach w pięcioosobowym składzie.

Nika KriznarNika Kriznar
Ursa BogatajUrsa Bogataj

Początkowo kalendarz Letniego Grand Prix pań przewidywał sześć konkursów indywidualnych. Pandemiczna sytuacja spowodowała jednak, iż pięć z nich zostało odwołanych. W związku z tym tego lata nie zobaczymy zawodniczek na normalnym obiekcie w Szczuczyńsku oraz na dużych skoczniach w Czajkowskim i Klingenthal.

Słowenki w zeszłorocznym cyklu LGP spisały się wyśmienicie. Drużynowo triumfowały z przewagą 152 punktów nad drugimi Japonkami, zaś indywidualnie największą ilość oczek wespół z Sarą Takanashi zgromadziła Nika Kriznar, która właśnie we Frensztacie odniosła swoje pierwsze i jedyne jak do tej pory zwycięstwo w zawodach najwyższej rangi w karierze.

Trener Zoran Zupancic do udziału w zawodach oddelegował wspomnianą wyżej Kriznar, Emę Klinec, Spelę Rogelj, Jerneję Brecl i Katrę Komar. – Czechy w zeszły czwartek znalazły się na „żółtej” liście krajów. Na ten moment nie zaburza to naszych planów. Jeśli sytuacja zmieni się w tym tygodniu i znajdą się na liście „czerwonej”, nie pojawimy się we Frensztacie – powiedział Zupancic na łamach portalu sloski.si. Szkoleniowiec dodał, że w przypadku możliwości wykonania testu na obecność Covid-19 na miejscu, wyjazd byłby rozważany. – Nie chcemy ryzykować 14-dniowej kwarantanny – stwierdził. W składzie na najważniejsze zawody tego lata nie pojawi się jeszcze Ursa Bogataj, która wraca do zdrowia po kontuzji kolana odniesionej w grudniu. Za sobą ma pierwsze skoki na obiekcie HS80 w Planicy. Jeszcze w tym tygodniu planuje oddać próby na większej skoczni w Kranju. 

Zobacz też: Bogataj znów na skoczni, Rogelj zakończy karierę po Pekinie

- Rywalizacja jest dla nas bardzo ważna, szczególnie w konkursach najwyższej rangi. Chcemy pokazać, że jesteśmy w gotowości. Moje podopieczne prezentują dość wysoki poziom. Udało nam się wprowadzić nieco nowinek sprzętowych, choć nie mieliśmy okazji do wdrożenia i przetestowania każdej z nich. Ze względu na obecną sytuację wiele firm zostało zamkniętych, co utrudnia zaopatrzenie we wszystko, czego potrzebujemy – przyznał trener Słowenek. 

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, wszystkie ekipy będą musiały przestrzegać określonych zasad. Jak może wyglądać rywalizacja w sezonie zimowym? – Jeśli chodzi o zbliżający się sezon Pucharu Świata, więcej dowiemy się 2 października. Istnieją trzy scenariusze, z których żaden nie dopuszcza możliwości odwołania sezonu. Krótko mówiąc, Puchar Świata na pewno się odbędzie – podsumował 44–letni szkoleniowiec. 

Jak czytamy na sloski.si, udział w zawodach na arenie im. Jiriego Raski awizowało jak do tej pory 9 reprezentacji, w tym polska drużyna. W Czechach nie zobaczymy Włoszek, Norweżek i Japonek.

Program LGP Pań we Frensztacie pod Radhoszczem (HS106):

Piątek, 14.08.2020
10:00 - Odprawa techniczna
15:00 - Oficjalny trening
17:00 - Kwalifikacje

Sobota, 15.08.2020
9:00 - Seria próbna
10:30 - Pierwsza seria konkursowa


Piotr Bąk, źródło: sloski.si
oglądalność: (1506) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • serrospl14 bywalec

  ciekawi mnie czy bedzie z 30zawodniczek

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Kolos

  Nie spodziewam się w środku sezonu ogórkowego jakiś super wyników, ważne by przytup był w czasie zimy - o ile nie będzie drugiej silnej fali kowida.

 • Kolos profesor

  Kinga Rajda ma szansę na rekordowy wynik przy takiej słabszej obsadzie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).