Ostatnia prosta budowy skoczni olimpijskich

 • 2020-09-14 20:37

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) informuje, że prace budowlane na olimpijskich skoczniach w Zhangjiakou wkraczają w końcową fazę. Pierwsze w historii zawody Pucharu Świata w Chinach zaplanowano na luty 2021 roku.

Kompleks wznoszony w prowincji Hebei jest nazywany przez oficjalny serwis FIS jako "zapierający dech w piersiach". Według najnowszych informacji budowa obu skoczni oraz towarzyszącej im infrastruktury ma zakończyć się do końca października bieżącego roku, aby już w najbliższym sezonie ugościć skoczkinie oraz skoczków narciarskich w ramach próby przedolimpijskiej.

Na skoczniach zamontowano już tory najazdowe, a zeskoki są pokrywane igelitem. W dniach 10-11 listopada miejsce ma być wizytowane przez przedstawicieli FIS, którzy po stwierdzeniu zgodności z przyjętym regulaminem przyznają certyfikat, który umożliwi organizację imprez międzynarodowych. Stadion okalający obiekty K-95 i K-125 będzie w stanie pomieścić po 6 tysięcy widzów każdego dnia rywalizacji - w tym 2624 na miejscach siedzących.

Zobacz też: Co z próbą przedolimpijską w Zhangjiakou? MKOl zaniepokojony

Arena Snow Ruyi, swoim wyglądem przypominająca berło Ruyi - chiński talizman, ma być gospodarzem zawodów rangi Pucharu Świata w połowie lutego 2021. W przyszłości, po zaplanowanych na 2022 rok XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, skocznie mają pełnić rolę narodowego centrum treningowego. Obiekty w Zhangjiakou powstają w malowniczej scenerii, na wysokości ponad 1600 m n.p.m. Jak podaje FIS - obiekty w Pjongczangu leżały na wysokości 700 m n.p.m. Dotychczasowy rekord należy do Salt Lake City (2200 m n.p.m.).

Zhangjiakou jest oddalone od Pekinu o około 180 km w kierunku północnego zachodu. Przed kilkoma miesiącami zainaugurowano nowoczesną linię kolejową łączącą oba miasta. Podróż pociągiem ze stolicy Chin do stacji Taizicheng, oddalonej od skoczni o 2 km, potrwa raptem godzinę. Dotąd pokonanie trasy samochodem zajmowało trzy godziny.

Zobacz wizualizację skoczni olimpijskich w Zhangjiakou:


Dominik Formela, źródło: FIS
oglądalność: (2427) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @Demon Prevc

  Skok - Jan Ziobro, 126,5 m, Sapporo, 11.02.2017.

 • Brygadzista doświadczony
  @Demon Prevc

  Niezle to wylapales. Dobrze, ze nie wkleili skoku ze starego DSJ'a

 • Demon Prevc bywalec

  Mogliby się trochę bardziej przyłożyć do realizacji materiału video. Podczas nabierania prędkości jest napis 'Sochi 2014', a skok nie wygląda, jakby był nakręcony w tym miejscu i o tej porze. Po oddaniu skoku publiczność przez moment to tylko proste kolorowe kształty (tak wypełnia się trybuny w serialach animowanych), a potem jest nagły skok w jakości jej wykonania.

 • Oczy Aignera profesor
  Opóźnienia

  Skocznie w Zhangjiakou nie będą raczej gotowe przed rozpoczęciem zimowego sezonu. Pandemia spowolniła prace budowlane, ale trzeba przyznać, że już wcześniej były opóźnienia. Próba przedolimpijska powinna się jednak odbyć.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).