MŚ 2021 z kibicami pod skocznią? W Oberstdorfie powstaje plan

 • 2020-10-15 23:48

Z powodu przybierającej na sile pandemii sportowe areny w Polsce zostaną zamknięte dla kibiców od najbliższej soboty. Tymczasem Niemcy zapowiadają, iż nadchodzące mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym nie muszą odbyć się za drzwiami zamkniętymi dla fanów.

MŚ Oberstdorf 2021MŚ Oberstdorf 2021

Na początku października komitet organizacyjny zawodów w Oberstdorfie uruchomił sprzedaż 2500 wejściówek na pierwszy etap 69. Turnieju Czterech Skoczni. Wspomniana liczba kibiców to około 10% zapełniania trybun Audi Areny. Mowa o miejscach siedzących, które pozwalają na utrzymanie dystansu społecznego wśród sympatyków sportów zimowych.

Zobacz też: Znamy program 69. Turnieju Czterech Skoczni

Bliźniaczy plan towarzyszy Niemcom w kontekście przyszłorocznych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które mają potrwać w Alpach Algawskich od 23 lutego do 7 marca. Jak podaje Augsburger Allgemeine, jeden z planów zakłada wpuszczenie 2500 kibiców na trybuny Schattenbergschanze - jak podczas grudniowego konkursu rangi Pucharu Świata - i nieco ponad 2000 fanów na trybuny tras biegowych. 

- Nie tracimy pozytywnego podejścia. Kwestię pandemii traktujemy bardzo poważnie i nie zamierzamy podejmować zbędnego ryzyka - zapowiada Moritz Beckers-Schwarz, jeden z członków komitetu organizacyjnego MŚ 2021.

Zobacz też: Althaus otworzyła zmodernizowaną Audi Arenę

Działacz podkreśla rolę kibiców w imprezie sportowej tak dużej rangi. - Inaczej smakuje złoto mistrzostw świata zdobyte w pojedynkę, na oczach trenerów i sędziów, niż przed 2000 osobami obecnymi na stadionie - kontynuuje Beckers-Schwarz. 

W Bawarii tytułów mistrzów świata z 2019 roku bronić będą Markus Eisenbichler oraz Dawid Kubacki. W rywalizacjach drużynowych równych sobie nie mieli Niemcy, którzy brylowali w konkursach zespołowych kobiet i mężczyzn, a także w mikście. W Oberstdorfie w programie MŚ zadebiutuje konkurs indywidualny pań na dużej skoczni. W Seefeld na obiekcie normalnym ze zwycięstwa cieszyła się Maren Lundby.

Zobacz też: Konkurs kobiet na dużej skoczni włączony do programu MŚ

W Niemczech od początku epidemii potwierdzono 344 tysiące przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Minionej doby za naszą zachodnią granica poinformowano o 6638 testach z pozytywym wynikiem. Dotąd zmarło 9716 osób zmagających się z COVID-19.


Dominik Formela, źródło: augsburger-allgemeine.de
oglądalność: (1507) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Seba Aka Krzychu doświadczony

  Bardzo lubię jak na niemieckich skoczniach (szczególnie w Oberstdorfie) niemieccy kibice krzyczą ciiiiiii gdy skacze ich zawodnik.

 • Skiman334 początkujący
  OBERSTDORF

  Ktoś coś na snapie? Fajnie byłyby pogadać z fanami tego sportu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).