Althaus otworzyła zmodernizowaną Audi Arenę

 • 2020-07-28 17:04

Katharina Althaus oddała pierwszy skok na przebudowanej pod kątem przyszłorocznych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym Audi Arenie w Oberstdorfie. Przedstawicielka lokalnego klubu i zawodniczka pochodząca z tego regionu przetestowała 137-metrowy obiekt, na którym w lutym odbędzie się pierwszy w historii konkurs kobiet na dużej skoczni w ramach światowego czempionatu.

Skoczkowie narciarscy ponownie mogą trenować na Schattenbergschanze, również w warunkach letnich. Możliwość otwarcia odnowionego obiektu dano wicemistrzyni olimpijskiej z Pjongczangu, która przy okazji premierowej próby wylądowała w okolicach punkt konstrukcyjnego.

- Co za zaszczyt! Pierwszy raz na odnowionym obiekcie. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali świetną skocznię! - pisze na Instagramie 24-latka, która będzie jedną z faworytek przyszłorocznej imprezy. W 2019 roku Niemka wywalczyła tytuł indywidualnej wicemistrzyni świata w Seefeld, gdzie uległa tylko Maren Lundby. Teraz gwiazdy kobiecych skoków zmierzą się nie tylko na obiekcie normalnym, ale i dużym.

Zobacz też: Konkurs kobiet na dużej skoczni włączony do programu MŚ

- Jestem bardzo szczęśliwa, że znów mogę trenować w domu. Nie mogę doczekać się już zimy, wszak nie co dzień mistrzostwa świata odbywają się w rodzinnym mieście - dodaje Althaus, która minioną zimę zakończyła na 5. miejscu w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata 2019/20.

Zadowolony z oddania skoczni do użytku jest też Andreas Bauer, trener żeńskiej reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów. - Przez półtora roku musieliśmy korzystać z obiektów Garmisch-Partenkirchen czy Oberhofie. Teraz mamy dodatkową opcję treningową - mówi szkoleniowiec na łamach br.de.

Jak podają Niemcy, przebudowa infrastruktury całego kompleksu oraz pięciu skoczni narciarskich pochłonęła 42 mln euro, o trzy miliony więcej niż planowano. Dodatkowe środki zostały już zabezpieczone przez rząd federalny i władze lokalne. Organizatorzy wydarzenia liczyli na obecność 300 000 kibiców w Bawarii na przełomie lutego i marca, jednak ta liczba może ulec zmianie wobec panującej pandemii. - Spodziewamy się ograniczeń, ale damy sobie z tym radę - zapewnia burmistrz Oberstdorfu.

W pierwszej połowie października, jak zakłada harmonogram opublikowany przez Polski Związek Narciarski, na Schattenbergschanze mają pojawić się nasi skoczkowie. Niewykluczone, iż będzie to pierwsze zgrupowanie na torach lodowych przed sezonem zimowym.


Dominik Formela, źródło: br.de + instagram.com/katharina_althaus
oglądalność: (2630) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @Morgensternowy_ Zakopane 2004

  "Leeeeć, Adaaaaaaaaam! Jest, proszę Państwa, pięknie! Jak on to zrobił?! Kapitalny skok! No i teraz będzie Uhrmann musiał skoczyć daleko!"

 • Morgensternowy_ doświadczony

  Widać, że skocznie od razu wyglądają lepiej. Nasuwa mi się pytanie, czy w tym sezonie będzie pokonany beton wszystkich rekordów skoczni, czy modernizacja będzie miała wpływ na skok. Myślę, że skoki na tym obiekcie będą wyglądać inaczej. Ja tylko czekam, aż wszystko się unormuje i cały sezon będzie rozegrany bez problemów i z widzami, bo jednak te ,,Zieeeeh" dodaje uroku konkursom na górze cienii, podobnie jak ,,Leeeć" w Wiśle i Zakopanem.

 • Oczy Aignera profesor
  Tak było

  Chodzą głosy, że pierwszy skok na zmodernizowanej skoczni już poprzedniej nocy oddał Georg Spaeth. On po prostu nie mógł się temu oprzeć. Chciał znowu poczuć, czym jest "nieprarygodna" prędkość.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).