Puchar Świata 2020/2021 bez próby przedolimpijskiej w Zhangjiakou

 • 2020-12-02 15:44

W obecnym sezonie Puchar Świata nie wyruszy do dalekiej Azji. Po odwołaniu zawodów w Sapporo (6-7 lutego), tym razem ten sam los spotkał próbę przedolimpijską w Zhangjiakou (13-14 lutego). Chiński Związek Narciarski ogłosił już rezygnację z przeprowadzenia konkursów.

Przypomnijmy, iż w dniach 11-14 lutego Zhangjiakou miało stać się pierwszym w historii chińskim miastem goszczącym Puchar Świata w skokach narciarskich. Najpierw zaplanowano dwa konkursy pań na normalnej skoczni. Z kolei w sobotę i niedzielę miały odbyć się zawody mężczyzn na dużym obiekcie.

Próba przedolimpijska nie zostanie jednak rozegrana w trakcie obecnego sezonu zimowego. Władze Chińskiego Związku Narciarskiego ogłosiły już rezygnację z organizacji lutowych konkursów Pucharu Świata. Formalnie zawody zostaną odwołane po przysłaniu odpowiednich dokumentów do władz Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), co jest kwestią kilku najbliższych dni.

O potencjalnym odwołaniu lutowych zmagań w Zhangjiakou było głośno już od kilku tygodni. Głównym problemem była obecnie trwająca pandemia koronawirusa. Według obecnych obostrzeń, Europejczycy przybywający do Chin muszą odbyć 14-dniową kwarantannę, a to zaburzyłoby kalendarz Pucharu Świata.

Na chwilę obecną nieznane są losy planowanych zawodów Pucharu Kontynentalnego oraz FIS Cup w Zhangjiakou (27-28 stycznia). Najprawdopodobniej wspomniane konkursy również zostaną odwołane.

W ciągu najbliższych dni FIS ma ogłosić gospodarza zawodów Pucharu Świata w miejsce odwołanej rywalizacji w Sapporo (6-7 lutego). Nieoficjalnie najpoważniejszym kandydatem do przejęcia tego terminu jest Klingenthal. Decyzja Chin oznacza dla władz międzynarodowej federacji poszukiwania kolejnej lokalizacji zastępczej. Chęć organizacji dodatkowych konkursów PŚ zgłosił już m.in. Polski Związek Narciarski, który mógłby przeprowadzić kolejny weekend w Wiśle lub Zakopanem.

Zgodnie z zapowiedziami z Forum Nordicum, z racji odwołania lutowego Pucharu Świata w Zhangjiakou, próba przedolimpijska skoczków narciarskich może zostać rozegrana w ramach Letniego Grand Prix 2021.

 


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8496) komentarze: (50)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • war3d bywalec

  Szkoda, że Chińczycy się wycofali. Zawsze to byłby jakiś powiew świeżości w PŚ. Tym gorzej, że to już kolejne konkursy, po Sapporo

 • cms bywalec
  @matt_ @matt_

  Zauważ, że konkursy w Sapporo w sezonie 2021/2022 są planowane na 22 i 23 stycznia a potem jeszcze mają być konkursy w Willingen przed ZIO z Pekinie. Przy takim układzie nikt nie poleci do Sapporo aby potem wracać do Europy na konkursy w Willingen i lecieć potem z powrotem do Azji na Igrzyska. W tym układzie rozsądniej byłoby gdyby zawody w Sapporo były 29 i 30 stycznia a Willingen tydzień wcześniej. Wtedy część zawodników poleciałaby do Sapporo i potem do Pekinu, a cześć i tak pewnie by odpuściła Japonię i poleciała od razu na Igrzyska

 • matt_ początkujący
  @cms

  Taki pomysł miałby szanse przejść w siatkówce, gdzie zdarza się czasem trasa "Polska - Japonia - Portugalia - Brazylia". W skokach może być różnie, szczególnie że w tym sezonie było ułożone tak, że najpierw Sapporo, potem Chiny i już powrót do Europy. Jeżeli próba przedolimpijska miałaby się odbyć w pierwszej połowie grudnia 2021 to z jednej strony dobrze, bo od razu po Niżnym Tagile, tylko co wtedy z Sapporo? Wrócić z Dalekiego Wschodu, żeby za kilka tygodni znowu tam lecieć?

 • cms bywalec
  Próba przedolimpijska w grudniu 2021

  Patrząc na to jakie mrozy obecnie panują w Zhangjiakou myślę, że próba przedolimpijska mogłaby się spokojnie odbyć w przyszłym sezonie w wolnym terminie 11-12 grudnia 2021 r. w którym planowane były zawody w Niemczech. Nawet przy niedostatku naturalnego śniegu spokojnie dałoby się skocznię dośnieżyć armatkami. Myślę, że to rozsądniejsze rozwiązanie niż organizowanie tam LGP z niską frekwencją. W ostatnich latach raz mieliśmy już próbę przedolimpijską w grudniu w Soczi, oczywiście to było sezon wcześniej ale myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie aby rozegrać ją w tym samy sezonie co igrzyska.

 • W Punkt doświadczony

  Narzucające się, rozsądne, rozwiązanie.
  Wycieczka do Chin byłaby zwyczajnym proszeniem się oniedkonczenie tegorocznej edycji PŚ.

 • Mes03 stały bywalec
  @Biberka

  To do mnie było? Przecież ja sam sobie odpowiedziałem. i wytłumacz mi co ma znaczyć "Zacznij słuchać Mezo, a nie tego zachlanego hiphopolowca na autotune Mesa".?

 • Biberka stały bywalec
  @Mes03

  Nie lepiej, tak ustalili Rasnov, bo tak im pasuje. Zacznij słuchać Mezo, a nie tego zachlanego hiphopolowca na autotune Mesa :)))

 • Biberka stały bywalec
  @padu

  Tak, Fis tu siedzi i śledzi i powie "o artykuł o Kuopio, robimy tam zawody". Powiedz szczerze ile masz lat?

 • Mes03 stały bywalec
  @Mes03

  No to w miejsce Predazzo Ramsau, Szczyrk albo jakąś inną małą skocznie żeby przygotować skoczków do MŚ w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie.

 • Mes03 stały bywalec
  @sonkasebastian@gmail.com

  Puchar Świata bo Niżny Tagił jest w Azji.

 • Karpp weteran
  @pawelf1

  Pytaj Małysza ;)

  Pewnie chodzi o inne koszty, które ponosi się przy okazji organizacji PŚ a teraz pandemia i wszyscy wolą zaciskac pasa.

  Nie wiem jakie to pozostałe miejsca mają być. Stawiam, że chodzi o loty w Tauplitz

 • kuba923 stały bywalec

  Gdzie p. Adrian Dworakowski? Co się stało, że to nie on pisze newsa o Chinach? :)

 • pawelf1 profesor
  @Karpp

  Raz to Szczyrk chyba już naśnieżony albo są w trakcie . A dwa naśnieżenie armatkami to najmniejszy koszt PŚ .

 • pawelf1 profesor
  Taaaa...

  Było w artykule na forum ......konkurs dostanie w pierwszej kolejności ktoś nowy co nie organizuje już zawodów i co ważne ktoś z Europy kontynentalnej . Nawet Skandynawia nie jest brana pod uwagę . Nie chcą fundować sobie następnej eskapady gdzie będzie dodatkowo ciężko o frekwencje . Szanse Polski są niewielkie ponieważ zgłosili się inni chętni.

 • tomek20 doświadczony

  Czyli co Szczyrk w tym roku w ogóle nie zamierza uruchamiać skoczni?

 • Xenkus profesor
  Z blogu Krafta - tłumaczone tłumaczem

  Ale co nieco da się zrozumieć

  W międzyczasie złapał mnie wirus koronowy i czuję się bardziej niż gorzko, gdy siedzę w domu i oglądam skoki narciarskie w telewizji - po prostu rani serce mojego ambitnego sportowca. Oczywiście inaczej wyobrażałem sobie przygotowania do Mistrzostw Świata w lotach narciarskich i chciałem dotrzeć do nich w szczytowej formie. Ale teraz muszę jak najlepiej to wykorzystać i po prostu obejrzeć jedno lub drugie w telewizji

  Poza tym czuję się dobrze, nawet jeśli nie jestem w formie. Nadal czułem się bardzo dobrze w piątek / sobotę i też nie miałem żadnych objawów. W niedzielę / poniedziałek sytuacja wyglądała trochę inaczej i od dobrych trzech dni miałem łagodne objawy grypopodobne. W szczegółach oznacza to, że mój nos, a także zatoki przynosowe czują się jakoś „za” i że od wczoraj / przedwczoraj nastąpiła lekka utrata smaku.

  Chociaż jak na razie czuję się dobrze, nie mogę w tej chwili myśleć o treningu w domu - to po prostu w tej chwili nie jest możliwe. Zamiast trenować w domu, program dla mnie to dosłownie „czekaj, zobacz i pij herbatę” każdego dnia. Małe pocieszenie z powodu jednej z NAJWAŻNIEJSZYCH atrakcji tego roku, czyli Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich w Planicy, ale to po prostu nie ma sensu.

  W tej chwili staram się zwalczać objawy za pomocą herbaty, inhalacji, witamin i innych domowych środków. Zrobię kolejny test w ciągu najbliższych kilku dni i zobaczymy. Dodatkowo mam zgodnie z harmonogramem test medycyny sportowej, gdy tylko poczuję się dobrze - nie mogę teraz oszacować, kiedy to będzie.

  W tej chwili nie mogę nic więcej powiedzieć o osobistym planowaniu mistrzostw świata w lotach narciarskich, skokach treningowych do tego momentu itp. Muszę zobaczyć, co przyniesie czas i testy, a potem zobaczę, dokąd zmierza podróż.

  Dziękuję za zachęcającą zachętę w ciągu ostatnich kilku dni, będę Cię informować na bieżąco,
  Krafti.


 • Karpp weteran

  Tymczasem Kraft donosi, że czuje się coraz gorzej i nie ma na nic siły

  Wiec chyba MŚwL odpadają

 • janbombek stały bywalec
  @Kolos

  Obstawiam, że pojadą prawie wszyscy. W końcu to próba przedolimpijska.

 • Karpp weteran

  Szczyrk odpada bo za duże koszty, tak twierdzi Małysz

 • wiatrhula111 weteran
  @Mes03

  Predazzo jest w przebudowie przecież, a co najmniej miało być, bo teraz to już nic nie wiadomo.
  Co do mamutów to jak najbardziej jestem na tak, w ogóle w sezonie powinno się wykorzystywać wszystkie 4 mamuty, oprócz igrzysk olimpijskich i kiedyś TCSu tylko takie zawody są wstanie wywołać zainteresowanie u postronnego kibica

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).