Bez Zajca w Engelbergu: "To nie było fair wobec kolegów z kadry"

 • 2020-12-14 13:06

Pomimo burzliwych wydarzeń wewnątrz reprezentacji, Słoweńcy zaliczyli udany występ w niedzielnym konkursie drużynowym, kończąc rywalizację na czwartym miejscu. Na chwilę obecną nieznane są dalsze losy tymczasowego trenera Roberta Hrgoty, ale sztab szkoleniowy ogłosił już kadrę na najbliższe zawody Pucharu Świata w Engelbergu. Do Szwajcarii nie wybierze się Timi Zajc, który był główną przyczyną trzęsienia ziemi w kadrze gospodarzy MŚ w lotach.

Przypomnijmy, iż w piątkowy wieczór Timi Zajc opublikował na Instagramie krytyczny wpis wobec sztabu szkoleniowego. Zdaniem zawodnika, trenerzy powinni wziąć odpowiedzialność za słaby występ gospodarzy w konkursie indywidualnym mistrzostw świata w lotach narciarskich w Planicy. W sobotni poranek Słoweński Związek Narciarski wykluczył skoczka z kadry, a następnie zdymisjonował trenera Gorazda Bertoncelja. Do końca czempionatu drużynę objął tymczasowo Robert Hrgota, a jego zespół zajął czwartą pozycję w niedzielnych zawodach.

- Zawodnicy wysłali w niedzielę pozytywną wiadomość. Pokazali, iż są prawdziwymi sportowcami i byli zjednoczeni w tym trudnym czasie. Jestem zadowolony, iż wnieśliśmy promyk nadziei w serca kibiców oraz tych, którzy ciężko pracowali nad organizacją mistrzostw. Walczyliśmy o medale, co 24 godziny wcześniej wydawało się niemożliwe - mówi tymczasowy trener reprezentacji Słowenii, Robert Hrgota.

- Czwarte miejsce w rywalizacji drużynowej jest zadowalające. Oczywiście przed sezonem ogłaszaliśmy, że interesuje nas medal, którego ostatecznie nie zdobyliśmy. Mam jednak nadzieję, że nasz występ to dobry prognostyk na dalszy przebieg sezonu - dodaje szkoleniowiec.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze czy Robert Hrgota poprowadzi słoweński zespół podczas najbliższych zawodów Pucharu Świata w Engelbergu. Wiadomo jednak, iż do Szwajcarii udadzą się Anze Lanisek, Bor Pavlovcic, Rok Justin, Tilen Bartol oraz bracia Prevcowie - Peter, Cene i Domen.

- Chłopcy muszą mieć klarowną sytuację. Tak jak oni są zawodowymi sportowcami, tak samo związek musi zachować się profesjonalnie. Przed nami dwa trudne dni, ale wierzę, że zostaną podjęte właściwe decyzje obowiązujące do końca sezonu - zapowiada Hrgota.

W Szwajcarii zabraknie Timiego Zajca, którego piątkowy wpis na Instagramie rozpoczął trzęsienie ziemi w reprezentacji Słowenii. Największa gwiazda kadry, Peter Prevc skrytykował zachowanie młodszego kolegi.

- Po prostu wydaje mi się, iż nie był to właściwy moment. Mógł to zrobić przed lub po, ale nie w trakcie mistrzostw. To nie było fair wobec kolegów z kadry. Musieliśmy rozmawiać na temat obecnej sytuacji zamiast koncentrować się na konkursowych próbach. To było trudne - stwierdził mistrz świata w lotach z 2016 roku.

Jak przyznaje Peter Prevc, ma on pewną wizję przyszłości reprezentacji Słowenii, ale na chwilę obecną nie chce się nią dzielić z dziennikarzami.


Adam Bucholz, źródło: zurnal24.si
oglądalność: (6867) komentarze: (26)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W Punkt doświadczony
  @Seba Aka Krzychu

  Tak. Mógł to zrobić tylko i wyłącznie dzieki Zajcowi:)

 • Blumiś bywalec
  @Seba Aka Krzychu

  Schuster nic nie pomoze Gregorowi. Jest do wziecia.

 • iga początkujący

  Timi Zajc osiągnął co chciał. Trenera wywalili. Najprawdopodobniej i tak by go wywalili, sądząc po tym co powiedział Prevc, tylko trochę później. Więc teraz Zajc może spokojnie wszystkich przepraszać. Myślę, że wróci do drużyny na Turniej Czterech Skoczni.

 • Blumiś bywalec
  @wiatrhula111

  Co takiego Cene pisał o swiecie?

 • Blumiś bywalec
  @slonzok

  Nie sa idiotami.

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @W Punkt

  Ale trzeba przyznać, że w drużynówce Peter Prevc zaprezentował się całkiem dobrze.

 • Kolos profesor

  Czyli Timi Zajc, ma z głowy ten sezon a może i karierę...

 • W Punkt doświadczony

  Prevc niech się nie bawi w sędziego.
  Tylko dzięki Zajcowi wystapił w mistrzostwach i nie został wybrany największym outsiderem weekendu.
  Brawo Timi! Rzeczy trzeba nazywać po imieniu.

 • Kocurello2 doświadczony

  A ja wam powiem, że Słoweńcy powinni zrobić tak jak Polacy. Czyli ku mojemu smutku i rozpaczy podwędzić kogoś z Niemiec i tutaj proponuję Jensa Deimela. Facet jest obecnie asystentem Horngachera, a wcześniej działał z Schusterem, więc jego warsztat trenerski powinien być spory. Myślę, że warto w kontekście Słoweńców rozważyć tę opcję.

 • wiatrhula111 weteran

  W końcu Cene wraca, z braci Prevców jego lubię najbardziej, zwłaszcza za jego nie tak dawne komentarze na temat tego co się dzieje na świecie, ale nie tylko za to.
  Jeśli chodzi o wyniki to pewnie Lanisek na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki, Domen i Peter na przełomie drugiej i trzeciej i być może któryś z nich zapunktuje w jednym z konkursów.

 • piotr77 początkujący

  Artykuł z 2011 roku:
  "Matjaz Zupan po zakończeniu sezonu w Planicy zrezygnował z funkcji głównego szkoleniowca. Jednym z powodów rezygnacji Zupana była zła atmosfera panująca w związku oraz brak wsparcia."

  https://www.skijumping.pl/wiadomosci/13375/zupan-odchodzi-w-jego-miejsce-janus/

 • INOFUN99 profesor
  @Kwakuu11

  W ciągu 2 lat i 4 miesięcy zbliżam się do 1200 komentarzy. Twoje tempo jest imponujące.

 • INOFUN99 profesor
  @piotr77

  Może Stane Baloh, z sukcesami prowadził kadrę kobiet to może przejmie męską ekipę.

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @piotr77

  Kuttin trenuje niemieckich kombinatorów norweskich, a Schuster jest trenerem indywidualnym Schlierenzauera.

 • INOFUN99 profesor
  @kibicfinów

  Nic dziwnego skoro Aalto jest na poziomie punktowania, a Niko w przeciwieństwie do innych Finów wykazuje się jakąś formą

 • piotr77 początkujący

  Ja bym brał pod uwage takie warianty:

  Igor Medved
  Bine Norcic
  Matjaz Zupan

  Kuttin i Schuster raczej mało prawdopodobni ale kto wie

 • kibicfinów początkujący

  Aalto i Kytosaho wystąpią w Engelbergu (na 100% potwierdzone), reszta kadry raczej wystąpi w Kuusamo. Susanna Forsstrom, Julia Kykkanen i Jenny Rautionaho wystąpią w Ramsau

 • kkkk doświadczony

  Wygląda na to, że Jelar i Semenic to ludzie odwołanego trenera

 • slonzok bywalec
  @Kwakuu11

  yhy :D a tak na serio gdyby Kruczek byłby wolny to zapewne Słoweńcy zgłosiliby się do niego

 • Kwakuu11 bywalec
  @slonzok

  Podobno Łukasz Kruczek, trwają negocjacje :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).